Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más országokban hogy képesek...

Más országokban hogy képesek a nők visszamenni dolgozni pár héttel a szülés után?

Figyelt kérdés

(Most nem a baba szempontjából nézve, mert tudom, hogy ott sem rosszabbak az emberi kapcsolatok.) Hogy tudnak a nők ott visszamenni dolgozni, ahol 6 hét, 10 hét, 3 hónap, 6 hónap a maternity leave ideje?


Hormonálisan (érzelmileg) meg testileg is értem ezt, ha valakinek mondjuk császárja volt, aranyere van? Vagy csak hiányzik neki a nemrég született babája? Szerintetek hogy bírják ki? Ha pl. nem alussza még át az éjszakákat akkor, akkor úgy mennek be dolgozni, hogy egész éjjel ébren voltak? Hogy szoptatnak onnantól?


2016. aug. 29. 11:57
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
85%

Német, holland és svájci barátaim vannak.

Sokan a gyerek 8-12 éves koráig otthon vannak, a férj eltartja a családot, a felesége nem dolgozik.

A másik lehetőség, hogy otthonról dolgozik, de au pair lakik velük.

Egyáltalán nem olyan gyakori, hogy pici baba mellől rohannak vissza dolgozni.


Illetve itthon 3 éves gyereket se tudsz hova tenni főállás mellett: nincs aki oviba vigye, nincs aki elhozza, és képtelenség elszabadulni szülőire pl. Bölcsibe is csak a szerencsések jutnak be. Hiába akar valaki dolgozni, ha nem tud!

Sok helyen egyértelműen közlik azt is, hogy nem várnak vissza. Mehetsz állást keresni. A 2-3 év kihagyást sem nézik jó szemmel.


Nyugaton 10 év gyereknevelés után is kapsz lehetőséget visszatérni, és nem a béka feneke alól kell újrakezdened.

2016. aug. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
92%

Az en lanyom most 4 honapos, multinál dolgozom visszajöttem, kapom a munkaido kedvezményt stb.

Nekunk ez igy jo, igy volt az elsőnél is aki nagyon is kötődik hozzam.


En nem tudnek otthon lenni vele, egyrészt a penz miatt másrészt amit eddig elértem az is fontos számomra...

2016. aug. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Igen, ez valóban nagyon érdekes dolog. Mindenki azt várja, hogy 2-3 évig otthon legyél, de azt is, hogy visszamenj dolgozni. A munkáltatód meg nem vár rád, vagy nem akar rész-foglalkoztatni. Nagyon nehéz ez így, ha az ember életének szerves része, akár a hobbija is a munkája.
2016. aug. 29. 21:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!