Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más országokban hogy képesek...

Más országokban hogy képesek a nők visszamenni dolgozni pár héttel a szülés után?

Figyelt kérdés

(Most nem a baba szempontjából nézve, mert tudom, hogy ott sem rosszabbak az emberi kapcsolatok.) Hogy tudnak a nők ott visszamenni dolgozni, ahol 6 hét, 10 hét, 3 hónap, 6 hónap a maternity leave ideje?


Hormonálisan (érzelmileg) meg testileg is értem ezt, ha valakinek mondjuk császárja volt, aranyere van? Vagy csak hiányzik neki a nemrég született babája? Szerintetek hogy bírják ki? Ha pl. nem alussza még át az éjszakákat akkor, akkor úgy mennek be dolgozni, hogy egész éjjel ébren voltak? Hogy szoptatnak onnantól?


2016. aug. 29. 11:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
68%

Külföldön van sok munkahelyi bölcsi, tehát szoptatás idejére ott tud lenni a pici mellett.

Na és nem 8-10-12 óra a munkaidő...

2016. aug. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%
Külföldön nem ennyire szoptatás pártiak. Ott ugy tekintenek a szoptatasra, mint lehetséges opciora. Az érzelmi részét en sem ertem, képtelen lettem volna itt hagyni a babam. De nyilván a szükség nagy úr. En Magyarországon is ismerek nem egy nőt (kollégák), akik visszamentem 2-3 honap utan. Mondjuk náluk pont nem a szükség, hanem a karrierizmus volt az ok. Nem vagyunk egyformák. Bar nekem is nehezemre esik megérteni oket...
2016. aug. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
54%
Külföldön eleve máshogy gondolkodnak az emberek. Ok abban nőnek fel, hogy a terhesség nem betegség, a szülés természetes dolog, az önállóság pedig alap igény. Így aztán nem akarnak 7/24ben a gyereke lógni, inkább a minőségi időre vágynak és áldoznak. A gyerek körüli teendőket megosztjak, nem szoptatnak 3 évig, nem gondolják, hogy attól rossza anyák lesznek, ha nem csak a gyerek körül forog minden gondoltuk
2016. aug. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%
Ahogy sokan írják előttem. Más mentalitás,más szokások. Szerintem kinn a szükség játszik közre legkevésbé. Sokan maradnak otthon a gyerekkel,de meg tudnak élni egy fizetésből is bőven. Vagy csak simán négy órában mennek,mert ott van erre lehetőség,mig minálunk nem érné meg 30ezerért elmenni,ráadásul kb nem is létezik itt ilyen munka .
2016. aug. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Főleg érzelmileg nem értem én sem. Nem vagyok rátapadva a gyerekre, de olyan jó vele lenni! Nem 3 évig, de 6 hetesen se szívesen hagytam volna ott.
2016. aug. 29. 12:25
 6/13 anonim ***** válasza:
65%
De te így nevelkedtél, kérdező. Ok meg azt nem értik, hogy képes valaki 3 évig otthon "lógni ", kiszolgaltatva, az önállóság igénye nélkül
2016. aug. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
93%
A legtöbbb helyen,ez az alap. Ezt kódolta beléjük a társadalom, ezt látták és lehetőségük sincsen másképp dönteni. Nem tartják a munkahelyet senkinek 3 évig, mint nálunk,(védettség és egyebek smafu) az meg egy dolog, hogy apa fizetése elég, azért nem akar mindenki állást keresni újra, ez a fajta csed/gyed rendszer pedig ami nálunk van nem ismert. A munkába való visszatérés a fő szempont és onnantól, hogy ez a társadalmi elvárás is, nem okoz akkora gondot sem. Azért a 6 hetes választóvonal ritka. Itthon is pont ugyanez a gond, leszólják, ha valaki visszamegy, pedig nincs is rászorulva, egyből "szaranya", meg a gyereknek az anyja mellett a helye, kötődés, stb... Az hogy hova, milyen családi/társadalmi elvárások között szülsz meghatározó abból a szempontból is, hogy miként éled át az "elszakadást". Szerintem valahol a kettő között lenne az optimális, az itthon oly gyakori 3 év erős túlzás, de annyira berögzült, hogy már attól leszedik rólam a keresztvízet, ha evvel nem értek egyet. Vállalom. Amúgy a részmunkaidő mint olyan, ott sokkal inkább működik, alapon rugalmasabbak az anyákkal. Én az első fiamnál 2 éves korában visszamentem dolgozni, mert muszáj volt, de rugalmas munkaidőt kerített a főnök, előszőr 4, aztán 6 órában voltam. Optimális volt és a gyerek korához alkalmazkodott, tudom, erre sokak munkahely lehetőséget sem ad.
2016. aug. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem nekik az a természetes. Amerikában élő ügyvéd ismerősöm is pár hét után visszament, és sokkal többet dolgoznak ott ebben a pozícióban mint Magyarországon.
2016. aug. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Kéne találni egy statisztikát, hogy ténylegesen hányan állnak vissza a rövid maternity után. Egy ideig amerikai multinál dolgoztam, sok volt a kiküldetés, ők is jöttek, mi is mentünk, mindig szóba kerültek a gyerekek és így ez is. Ők azt mesélték, hogy aki megteheti, max. home officban megy vissza a 12 hét után legalább a gyerek féléves koraig
2016. aug. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
50%

Én a terhességem alatt VÉGIG dolgoztam. Természetesen nem fizikai munkát végzek. Családi vállalkozásunk van, a nővérem és én vezetjük.

2 hónapos volt a lányom, amikor visszamentem. Nálunk semmi gond nem volt. Én nem igazán szoptattam, másfél hét után tápszeres lett. Szóval ilyen szempontból sem volt gond. Voltak segítségemre a környezetemben, de utána csak fizetnünk kellett valakit erre.

Most 2 éves és bölcsis. Eleinte csak 4-6 órára mentem be, most már majdnem annyit dolgozom, mint előtte.


Lehet azt mondani, hogy micsoda szívtelen anya vagyok. Én sejtem, hogy miért nem úgy állok a dolgokhoz, ahogyan itt megszokott.

Én ahogy terhes lettem nem hagytam fel mindennel, sőt! Nem fordultam ki önmagamból, nem is tudtam volna csak otthon ülni és a babaruhákat hajtogatni. Csökkentettem a munkaidőmön, de nem hagytam fel vele. Persze én is voltam rosszul. Minden reggelem hányással indult.


Én nem bántam meg, hogy így alakult. Szeretem a lányom, és talán lesz második baba is, de vele sem fogok másképp bánni. A gyerekem egészséges, értelmes, érzelmileg jól fejlett, talpraesett, és ami itt nektek érdekes lehet: kötődik hozzám.


Én megértem őket. Tudom, hogy sokan erre képtelenek, mert azt szeretnék, ha a gyerekeik 30 éves korukban is a szoknyájukon üljön. Hiába mondják, hogy nem, meg csak most amíg picik, meg amikor kiskamaszok, stb... Ezért van most ennyi elfajult anyós-meny viszony. Mert a mama képtelen megérteni, hogy a gyerek egy külön, önálló lény. Nem azt mondom ezzel, hogy a gyereknek nincs az anyjára szüksége! De meg lehet érteni, ha valaki máshogy látja!

2016. aug. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!