Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig nem gond, ha még nem...

Meddig nem gond, ha még nem tud ülni a babám?

Figyelt kérdés
Nem felülni, hanem konkrétan ülni egyedül, anélkül, hogy meg lenne támasztva.Lányom 8,5 hós, de eldől mint egy bot ha felültetem.Amúgy forog minden irányba, kúszik hátrafelé.Le van maradva?
2016. aug. 30. 16:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincs lemaradva. Ne is erőltesd az ülést, mert még nem bírja a pici háta. Az en kislányom is tíz hónaposan kezdett mászni, rövid időn belül pedig mászásból kiült. 13 hónapos és már jár :)
2016. aug. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

10 hónapos koráig ráér.


Ne ültesd, az nem tesz jót a gerincének.

2016. aug. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én babám mászásból mikor eleinte kiült, 1-2 másodperc alatt eldőlt. Ez ment pár napig. Majd egyre tovább ült. Így tanult meg ülni, teljesen magától.

Nincs lemaradva, kúszni 9 hónapos korig "kell" de az is elég, ha hátrafele megy, ha jól tudom.

2016. aug. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
*ja, ülni én úgy tudom 11 hónapos korig kell.
2016. aug. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

nekem 11 hónapot adtak határidőnek...1 héttel előtte még nem ült, kértem szakemberhez időpontot, de mire odajutottunk 11 hónap+1 hetes volt, és addigra már kb ült...egyébként 7 hónapos korában kezdett forogni, 10 hónaposan mászni, felállni.

A szakember megvizsgálta, azt mondta izomzatilag rendben, az értelmi képességekben előrébb jár jóval a koránál, szóval valószínű mással "van elfoglalva" azért lassabb kicsit a mozgásban mint a többiek. Azt mondta játszak vele mindig ülve (való igaz, addig mindig féloldalt fekve játszottam vele), tornáztassam (ültessem mászó hengerre, azon lovagoljon, meg apa nyakában) na de ehhez is kell hogy legyen egy tartása saját magától...a helyedben egyenlőre nem aggódnék..ha betölti a 10 hót és még mindig nem ül, max elviszed egy felmérésre, de akkor sem biztos hogy gond van

2016. aug. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hu, koszi mindenkinek!Megnyugtattatok.Mindenki azzal jon, hogy hogy meg nem ul?Es nem is maszik??Hat meg egyiket sem csinalja, de akkor meg raerek aggodni🙂
2016. aug. 30. 21:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!