Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Aki 2016ban szült...

Anyukák! Aki 2016ban szült illetve fog szülni?!

Figyelt kérdés

Mi alapján döntöttétek el párotokkal a nevet? És mi lett/lesz a baba neve?

Egyik órámra kéne egy dolgozatomhoz hogy mostanság milyen neveket adnak, gyakoriságuk milyen illetve mi alapján döntenek a szülők.

Előre is köszönöm!



2016. szept. 6. 09:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

A mi szempontjaink:

- ne legyen tul ritka

- kulfoldon is legyen hasznalhato, ismert

- tetsszen mindkettonknek


Ezek alapjan az Sdam es a Viktoria neveket valasztottuk ki, es Adam lett. Van errol amugy statisztika, ha beirod, hogy a kegnepszerubb lany- es fiunevek.

2016. szept. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm!:)

De nem ilyen statisztika kell hanem emberektől kell kérdezni szokás illetve pár szempont alapján es nem netes statisztikából hanem saját "anyagból" kell összeraknom a dolgozatott!

2016. szept. 6. 10:00
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarjuk a Noel és társai gyakoriságú neveket (kisfiú lesz)

A másik szempont pedig a magyaros hangzás volt, illetőleg, hogy tetsszen a férjemnek és nekem is

A Vendel mellett döntöttünk

2016. szept. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

A mi kislányunk neve Kamilla Viktória lett.

Mikor még csak terveztük a babát,akkor megbeszéltük,hogy a fiú nevet a férjem,a lány nevet én választom.Persze ha nem tetszett az ötlet,akkor kerestünk olyat ami mind kettőnknek megfelelt.Nekem a kedvenc lánynevem a Szorina,de ezt a férjem nagyon ellenezte,így jött a második nagy kedvencem,a Kamilla.Ez szerencsére már neki is tetszett,így ebben maradtunk.Nálunk nem voltak szempontok,nem érdekelt minket,hogy milyen gyakori.A Kamills tavaly 48.-ik volt a 100 legnépszerűbb lánynév között.A Viktóriát meg utánam kapta.Mindenképp 2 nevet akartunk(nekünk is 2 van).Én valami mást szerettem volna,de a férjem ragaszkodott hozz.hogy az én nevem kapja.

2016. szept. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
2 név közül alig tudtunk választani: Bálint vagy Márton. Ugyanúgy tetszenek, egyik se túl gyakori, alig vannak ilyen nevű ismerőseink, így az segített a döntésben, hogy Valentin napon fogant a fiunk, pont akkor volt peteérésem... :)
2016. szept. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

2015 vége belefér?

Mi a Dominik nevet vàlasztottuk. Igazàból mivel karàcsonyi baba, ezért fontos volt, h legalàbb a névnapja ne olyantájt legyen. Ki is esett az Andràs. Igaz ez nov. vége, de úgy voltunk vele h nov-jan.-ig ne legyen. Lehet gyerekes. :D Gondolkodtunk még két neven, az egyik apum neve. Õ meghalt. De elvetettem. Meg tetszett még egy név nagyon, de túl sok van a csalàdban, sõt ràadásul ugyanazzal a csalàdnévvel.

Azért megbántam egy picit, mert nagyon gyakori, de nem tudok màs nevet elképzelni neki. Külföld: hàt mi éltünk más országban. Igazából nem volt nagyon szempont, mert minden nevet meg tudnak tanulni, ha AKARNAK. Max. az olyan hangokkal van gond, amit nem tudnak kiejteni.

2016. szept. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Kislányunk született májusban, a Lilla Eliza nevet kapta.

Felnőtt korban (és akár külföldön is) vállalható nevet kerestünk, amely nem túl gyakori de nem is túl ritk, valamint első névnek kifejezetten 2 szótagost, második névnek pedig 3 szótagost, és hogy passzoljon hangzásra a vezetéknévvel (4 szótagos)

A két nővére (Léna Katinka, Lotti Fruzsina) után neki is L betűvel kezdődő nevet kerestünk (Liza és Lara volt a másik két lehetőség).


Ha fiú lett volna, Dominik Attila nevet kapta volna. A Dominik név már évek óta tetszik a férjemnek és nekem is, az Attila nevet pedig a férjem után választottuk.

Talán negyedik alkalommal sikerül. :)


Ismerős körben idén született babák nevei (ha esetleg segít):

- János Örs

- Leila Judit

- Maja

- Ádám

- Bence

- Szonja Viola

- Emília

- Aliz

- Bálint

- Nóra

2016. szept. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Idei kisfiúnk Milán lett. Nem szerettem volna nagyon átlagosat (Ádám, Dávid, Levente), de nem is túl különlegeset, amit nem ismernek az emberek. Fontos volt hogy ne legyen benne Cs, Ty, Zs stb, hogy külföldön is ki tudják mondani a nevét. És ez tetszett :D
2016. szept. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Mink leültünk a férjemmel és átnéztük az összes fiú és lány neveket ami mindkettőnknek tetszett felírtuk,így a lány nevek:boróka,kamilla,hanga hanna ,csenge,Írisz,alíz miriam,lea,

Fiú nevek: Márk,áron,nimród,csongor

Végül sok sok beszélgetés után eldöntöttük hogy ha lány,akkor Lea Csenge,ha fiú akkor Márk Csongor( én a Nimródot akartam inkább)

2016. szept. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Van egy 2012-es Lilien-em. Most Izabell lesz. Mindig is voltak nevek,amik tetszettek , páromnak is ezek,szóval ennyi. Más szempont nem volt.
2016. szept. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!