Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Már másfél hete kap a fiam...

Már másfél hete kap a fiam almalevet, kipróbálhatom a pépet is? Csak 1-2 kanállal, vagy már lehet többet? Utánna kell még tápszer? és az almapép után mivel folytassam?

Figyelt kérdés
1 hét mulva 4 honapos
2010. ápr. 22. 07:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Én rögtön almapürével kezdtem, szerintem nyugodtan adhatod neki, de először még ne akarj étkezést kiváltani vele, mert egyszerre sok lenne neki. Adj pár kanállal, és minden nap egy picit többet. Utána persze meg kell kínálni 15-20 perccel később tápszerrel is, mert a gyümölcs általában nem elég laktató önmagában a babáknak. Kisfiam például a mai napig csak nasinak eszi, egyszerűen nem lakik jól vele, így nem is váltottam ki nála ezzel étkezést, pedig már 7 hónapos lesz. Persze minden baba más ebből a szempontból is. B.
2010. ápr. 22. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

az én babám is 4 hós lesz néhány nap múlva (27én). én hétfőn kezdtem neki almát adni pürésítve. ma úgy fogja kapni étkezés előtt, hogy megsütöm alufóliába sütőbe :-) egy kis változatosság nem árthat.

én úgy csináltam hogy a pürébe néhány kávéskanál forralt vizet tettem, így lett több leve is

2010. ápr. 22. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Almapüré után kínálhatod barackal.
2010. ápr. 22. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kipróbálhatod a pépet is, de akkor legyen HA-s. Az bizti nem üti ki. Én almával kezdtem, nekem nem szerette az almalevet. Almát ettünk 3 nap(fél alma tízórai, fél alma uzsi),majd őszibarackot vagy 2 nap utána jött alma-őszibarack 3 nap. Most sütőtök-almát eszünk. 4,5 hós a kislányom, imád kanállal enni. Már eszünk almapépet,meg vanilliás tejbepépet de csak HA-t.Humana.
2010. ápr. 22. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ja, én a pépet úgy adtam először, hogy teljes adagot megcsináltam és be is vágta. Ha neked nem HA-s akkor csak pár kanállal próbálkozz, mert kicsattanhat tőle a gyermek.
2010. ápr. 22. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a kérdező nem (tej vagy gyümölcs)pépre gondolt, hanem a reszelt almára.
2010. ápr. 22. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
igen reszelt almára gondoltam,de lehet üzleti alma pép is,muszáj hogy ha.legyen?
2010. ápr. 22. 08:53
 8/8 anonim ***** válasza:

Én nem adnék neki ilyen "gyümölcspépet", tudod mennyi gyümölcs van abban? Szinte nulla. Én vettem egy Humana almás pépet, ami tej- és gluténmentes. Konkrétan ez van a dobozra írva az almatartalomról: 100 gramm termékben van 5,5 gramm almapor.

Akkor inkább igazi alma lereszelve. Egyébként egyszer adtam kisfiamnak, konkrétan kihányta. B.

2010. ápr. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!