Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Biztos kell a tápszer? A...

Biztos kell a tápszer? A lányom másfél hónapos 3400g-mal született, most 4100g. Félek, ha tápozni kezdünk elmegy a tejem és nem fog neki kelleni a cicim. Szerintetek elkerülhetetlen a hozzátáplálás?

Figyelt kérdés
Az orvos és a védőnő is azt mondja, hogy adjak az anyatej mellé tápot is. A bébi erős, és jól alszik.
2009. szept. 28. 17:48
 1/8 anonim ***** válasza:
67%

Nem biztos. Azt mondják az okosok, hogy 10-14 naposan lesz annyi a baba súlya általában, amennyi születésénél volt. Utána kb heti 15 dekát illik hízni. A te babád teljesen jó súlyban van ezek szerint.

A másik oldalt képviselve pedig azt tudom mondani, hogy én eléggé parás voltam az előző gyerekemmel, féltem, h nem elég a tejem, ezért anyatej után mindig pótoltam tápival. 14 hónapig szoptattam.

A döntés a TE kezedben.

2009. szept. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

biztos nem véletlenül mondták ezt.

én hallgatnék az orvosra.

2009. szept. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%
Ha úgy érzed hogy éhes marad a babád szopizás után akkor adjál neki. Nem lesz semmi baja tőle, legalább jollakik és megnyugszik. Csak előszőr mindig a cicit kináld neki és ha nem elég akkor jöhet egy kis kiegészités. Az én babám nagyon sokat eszik és még igy is kell neki tápszert adni esténként. Már 1 hónapja adok neki, de a cici igy is kell neki. Tudom most jól lepontoznak majd a tápszerellenesek.
2009. szept. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%

Lányom 3950 grammal születet, 6 hetesen volt 4580 gramm.

Most 6,5 hónapos, pár hete eszik csak gyümölcsöt, elötte csak anyatejet kapott.

Ne adj tápot!!

A tied hízott havi átlagban 450 grammot, az teljesen jó!

A én lányom havi szintem fél kilókat hízik, most meg már ül, áll, amúgy most 6,5 hónaposan 7,26 kiló.

2009. szept. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
61%
Az orvosok és a védőnők gyakran indokolatlanul javasolnak tápszert, a saját megnyugtatásukra. Van elég tejed ha: hetente legalább 15 dekát hízik az első 2-3 hónapban, kaki-pisi van. Elég hetente mérni, azt, hogy etetésenként mennyit, az nem fontos. Hagyd igény szerint szopni éjjel-nappal, lehetőleg aludjatok egy szobában és lesz elég tejed. Ha hirtelen nyűgösebb, az fejlődési ugrás miatt lehet, ilyenkor több tej kellhet, de ha mindannyiszor mellre teszed ahányszor kéri, lesz is több. Ha bizonytalan vagy, hívj fel nemzetközi szakvizsgával rendelkező szoptatási tanácsadót, ők bármely problémára szoptatásbarát megoldást kínálnak. Ha ŐK mondják hogy adj pótlást, akkor tedd. Egyébként a babád gyarapodása nekem megfelelőnek tűnik. www.ibclc.hu
2009. szept. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
68%

Nem tudom, miért pontoztátok le az előttem írót, tökéletesen igaza van!!!

Ha anno a doktornéninkre hallgatok szoptatással kapcsolatosan (1 mellből szoptassak, és táppal egészítsem ki, mert a mellnek pihennie kell 6 órát, hogy elég termelődjön), talán 1 hónapig tudtam volna szoptatni. Az orvosok nem atyaúristenek! Ha megkérdezel 3 különböző orvost, valószínűleg ők sem lesznek egy véleményen...

2009. szept. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, hogy válaszolt. A lepontozásokat nem értem, és hülyeségnek tartom, nekem minden válasz hasznos volt! Szívem szerint nem adnék tápszert a picikének, mert minden szopás után nyugodt és megelégedettnek látszik. Az orvos véleménye miatt viszont kicsit lelkiismeret furdalásom van. Az előírt minimumot tényleg megeszi, ezért sem értem minek akarja ránktukmálni a tápot. Azért tegnap kapott egy kicsit este, és ma is kap majd egy keveset. Remélem ezzel nem befolyásolom a tejtermelődésemet. Mégegyszer kösz mindenkinek!
2009. szept. 29. 11:41
 8/8 anonim ***** válasza:
68%
20.59-es vagyok. Ha te is mindent rendben találsz, miért terheled a kicsi szervezetét tehéntejalapú tápszerrel? A dokid miatt? Aki az orvosin valszeg semmit nem tanult a szoptatásról? Kérlek ne tedd! Teljesen fölösleges. A szoptatási tanácsadók önkéntesek, ingyen hívhatók, pénzt csak akkor kell fizetni, ha kimennek lakásra. Egyébként köztük is vannak védőnők, orvosok is. Ha az megnyugtat hívj fel olyat. wwww.ibclc.hu
2009. szept. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!