Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Árthat, ha egy 5 hónapos baba...

Árthat, ha egy 5 hónapos baba minden nap megnéz egy részt a Bogyó és Babócából?

Figyelt kérdés
2016. szept. 6. 19:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
53%

igen, mert nem érti még, leterheli az idegrendszerét, az agya nem tud lekapcsolni, mikor aludnia kellene, akkor sem pihen tudat alatt, továbbá a szemét is rongálja, és hátraveti őt az egyéb korából adódó mozgásfajták elsajátításában, mivel a tv ezek elől veszi el az időt..10 perc persze szerinted nem sok, de gondolj arra hogy ő az evésen/sétán túl kb. 2 órát van ébren egy nap, ennek a 10 perc elég jelentős része..


miért kell néznie? 1,5 éves kor előtt nem engedtem tvzni..mi múlik azon az 5-10 percen? vagy mi dolgod amit nem tudsz megcsinálni mellette hogy tvztetni kelljen?

2016. szept. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
61%

a tv nek pozitív tulajdonsága nincs.

ártani nem árt csak passzív tevékenységre készteti a gyermeket. nem fejlődik mogásban, gondolkodásban, képzelőerőben, kreativitásban sem. de viszont tanulnia kell feldolgoznia a látottakat, amik pláne ilyen korban jó tévesen is tudnak rögzülni, még rémképeket is gyárthat.

és csak elveszi az időt a megismerő, felfedező tevékenységtől, emellett függőséget, zártabb világszemléletet alakít ki.

2016. szept. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
54%
*elvileg(tudok linket szakértőktől)6 éves kor alatt nem javasolt, de azután is nagyszázalékban mozogniuk kellene inkább
2016. szept. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
75%

Igen. Semmilyen tv műsort nem kéne néznie.

Fel sem fogja.

Minek????

2016. szept. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
77%
Igazából a kérdést nem értem."mindennap megnéz egy részt."Kb.mintha értené és ő kérné a következő epizódot.
2016. szept. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
24%

Semmi baja nem lesz tőle! Nem azt írta a kérdező, hogy egész napra bebacca a gyereket a tévé elé!

Az én lányom 4 hónapos, és Duck tv-t néz, illetve a Fisher Price rajzfilmjeit. Nem kényszeríti senki, amíg leköti, nézi, amikor megunja, játszunk. Ja, és már kúszik :)

De az is igaz, hogy nem 2 órát van ébren egy nap, hanem 4-5-szörösét.

2016. szept. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
62%
Az első megírta a jó választ. Sokat árthatsz neki, ha engeded a TV-t nézni.
2016. szept. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
71%

6: Nem kényszeríti senki? :D

Ja gondolom, saját magától kapcsolja be a tv-t, odaül elé és ő kéri, hogy nézhessen mesét pár hónaposan :D

Semmi szüksége tévézésre egy pár hónapos babának.

2016. szept. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
71%
Nekem az 1 évesem se néz TV-t.. minek? 5 hónaposan pont nem tudta elfoglalni még magát, de azzal az 5-10 perccel se lettem volna előrébb.
2016. szept. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
52%
Az első válasz után elgondolkodtam, hogy az én gyerekem vajon hogy lett olyan, amilyen: mosolygós, magyarázós, erős baba. Bevallom őszintén, youtuberól tanultam újra a gyerekdalokat, mondókákat, mikor újszülött volt. 5 hónaposan napközben 3x40 percet aludt, kúszott, kergette a tabot/telefont hogy lássa a mondókás videót rajta. 6 hónaposan mászott, ült, most 10,5 hónapos, ma 3 lépest is megtett egyedül, kapaszkodás nélkül. Tapsol, integet, puszit ad, csip-csip-csókázik, stb. Pedig minden nap megnézzük a Kerekmesés kedvenceit, és a duck tv-t is látta már nem egyszer.
2016. szept. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!