Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A szoptatás befejezésekor...

A szoptatás befejezésekor (elválasztáskor) kell valamit csinálni a mellel, fejni vagy bármit, vagy nem baj, ha valami kis tej benne marad?

Figyelt kérdés

Szerintem a gyermekem már egy ideje csak "megszokásból" cicizik, mivel direkt utána rendesen eszik, mintha nem evett volna a ciciből. Soha nem szoktam fejni, ill. néha megnézem az elektromos készülékkel, és pár csepp mindig elkezd jönni, gondolom, minimális mennyiség, de ki tudja. (?)

Most 2 hete ki-kimaradnak napok, igaz, azért mert az utóbbi időkben megszokott napi egyszeri szopi-időpontban nem voltunk itthon. Gyermekem akarta amikor hazaértünk, de el lehetett terelni a figyelmét (játszottunk helyette), és magamon sem vettem észre változást (duzzadó mell vagy ilyesmi).

Van valami teendő?

Bocsánat, ha "nevetséges" lenne a kérdésem, amit kívülem mindenki tud, de nekem nem egyértelmű sajnos és a környezetemben nincs kitől megkérdezni.


2010. ápr. 22. 10:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Borogatni kell csak, fejni csak akkor ha nagyon feszül, de akkor is csak annyira, hogy ne fájjon. Mást nem kell csinálni, elapad majd.
2010. ápr. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
Én ugyan így vagyok,elhagytam pár napja,mert csak a megszokásért kellett neki.borogatom,nincs megfeszülve,de azért kicsit fáj.Én azt nem tudom mikor fog elapadni. Sose fejtem és ha megnyomtam a cicim nekem soha nem jött belőle.Most hogy veszem majd akkor észre, hogy nincs már tejem?Bocs a kérdésért.
2010. ápr. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

A 2.-kal teljesen "egy cipőben vagyunk", a különbség, hogy nekem egyelőre semmi mellfeszülés se, de akkor ha lenne, akkor majd borogatom.

Megkérdezhetem, hogy a te babád csak úgy abbahagyta, nem is keresi már, vagy ő is akarja, de el tudod terelni a figyelmét? Azt olvastam, nem jó, ha csak megszokás, mert a baba túlzottan kötődhet majd (?), de ebben az információrengetegben nem is tudom, mit higgyek... Te mit gondolsz?

2010. ápr. 22. 12:24
 4/7 A kérdező kommentje:

Elolvastam mégegyszer: tehát akkor is borogatni, ha nem érzek semmi feszülést vagy fájdalmat? Hányszor, meddig borogatni?


Mivel nálunk figyelemeltereléssel megy a dolog, és egész nap vele vagyok, hogy lehet borogatni, hogy "ne vegye észre" és ne akarjon cicit??

2010. ápr. 22. 12:27
 5/7 anonim ***** válasza:
Csak akkor kell borogatni ha fáj, feszül, ha nagyon feszül kicsit fejni kell belőle.
2010. ápr. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Bocsi csak most olvastam, hogy kérdeztél.

Én azért döntöttem az elválasztásnál,mert nem volt neki elég a tejem, vettem babatejet és simán megitta cumisüvegből.Sőt átaludta az éjszakát.

Először csak a reggelit aztán az estit hagytam el,de semmi probléma nem volt.Nem kellett elterelni a figyelmét.

Már a második nap után mikor meglátta a cumisüveget már teljes lázba volt és nem mászott rám mint ezelőtt.

Így terveztem, hogy 1 év után elválasztom és hogy ilyen könnyen ment így nem bánom.

2010. ápr. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hálás köszönetem! :)

Még annyit, hogy ha szükség lenne rá: hideg vizes borogatás?

2010. ápr. 23. 12:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!