Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy éltétek meg érzelmileg,...

Hogy éltétek meg érzelmileg, mikor először kellett másra hagyjátok a babátokat? (nem a párotokra)

Figyelt kérdés

Kisfiam 3 hónapos, eddig egyszer maradt csak az apjával, mikor nőgyógyászhoz mentem kontrollba, különben mindenhova együtt megyünk. Hétfőn anyámra kell hagyjam pár órát, mert fontos elintéznivalóm van, a párom pedig dolgozni fog. Tudom, hogy semmi baja sem lesz, anyukám csak azt teszi, amit én engedek, nem okoskodik, és már alig várja, hogy együtt lehessenek. Mégis olyan lelkiismeretfurdalásom van, hogy nem vihetem magammal...

Hogy éltétek meg az első különlétet? Mennyi idős volt a baba?


2010. ápr. 22. 13:04
 1/10 anonim ***** válasza:
5 hónapos volt, vásárolni mentünk. Az uram úgy vezetett, mint egy veszett egér, de nem is szóltam rá, mert már 5 perc múlva az járt a fejemben, hogy "a baba".... és mielőbb próbáltunk végezni. Mostmár 1-2 órát nagyinál(anyós) merem hagyni, és nem azért félek mert nem ért a gyerekhez /sajnos ért :))/ ; hanem hogy nehogy vmi baj legyen. Tudod ez a fránya anyai ösztön meg aggódás.... Állítólag idővel jobb lesz.
2010. ápr. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem 2 hetes volt a lányom, mikor kb 2 órára anyukámra hagytam, mert el kellett mennem, és nem akartam vinni a babát. Tápit bekészítettem, indulás előtt legalább 10x elmondtam neki, hogy ha bármi van hívjon azonnal, meg hogy mit hogyan csináljon ha felébred a gyerek(nem mintha ő nem tudná). Szóval tök ideges voltam. Aggódtam, hogy nehogy bármi baja történjen, míg haza nem érünk a férjemmel. Egész úton arra gondoltam, vajon minden rendben van-e. Kb 2 óra múlva hazaértünk, rohantam be a szobába. Anyukám elmondta, hogy miután elmentem, nemsokkal utána felébredt a baba, adott neki enni, és utána elvolt, nem is sírt. De annyira izgultam, hogy nagyon. Rossz érzés volt. Azóta 6 hós, de inkább viszem magammal. Csak akkor hagyom ott nagyszülővel is, ha az apja is vele van.
2010. ápr. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Pár hónapos volt,mikor anyu vigyázott rá,míg mi elmentünk bevásárolni.Kicsit voltam csak ideges,teljesen megbízok anyuban.Aztán a bátyám lagzijába mentünk,akkor anyós vigyázott rá,hát gondolhatod...
2010. ápr. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

5 hetes volt, amikor anyukám vigyázott rá egész nap.

Én felszabadultan éreztem magam, és egyáltalán nem aggódtam.

2010. ápr. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

8 napos! volt. Anyukám vigyázott rá kb. 2 órán keresztül. Pechesek voltunk, mert hamarabb született meg egy hónappal a vártnál, és nem volt még apaságink, a kórházban meg nem voltak nálam az irataim, úgyhogy semmilyen formában nem anyakönyvezték. Ahogy hazaengedtek, muszáj volt az apjával együtt megjelennünk az anyakönyvvezetőnél, hogy végre hivatalosan is legyen babánk.

Persze én tiszta ideg voltam, le volt fejve a tejcsi, ha megéhezne, de végig aludta azt a két órát, amíg nem voltam vele!

2010. ápr. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
én nem aggódom, hiszen amit a gyereknevelésről tudok, azt anyukámtól tanultam, anyósom meg évek óta vigyáz gyerekekre. Hanem mert olyan önző ...icsa vagyok, hogy belebolondulok, ha nincs velem a gyerek. Különben egyetemre kell menjek. Már arra is gondoltam, hogy ha vizsgázni fogok, valamelyik nagyszülőt odarendelem az egyetemhez, és míg én bent vagyok, ők toszogatják a kicsit az udvaron a babakocsiban. Olyan kellemes a hely, napsütéses, virágos. És ha kinézek az ablakon, legalább látom őket.
2010. ápr. 22. 13:32
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nincs se anyum, se anyósom. Nekem is egyetemet kellett volna intéznem és bébiszitter kellett volna a kisfiam mellé. Nagyon aranyos, megbízható középkorú hölgy volt, nem is sírt vele a fiam sose, mégse bírtam.

Én halasztottam akkor, mert egyszerüen nem bírtam elviselni hogy nincs mellettem.

Lehet hoyg gáz vagyok:)) (sőt tuti) de nekem még most is rossz érzés (pedig már 2 és féléves) hogy megy bölcsibe.Pedig már szüksége van gyerektársaságra és csak fél napra megy, mégis rossz.

A lányom pár hónapos, őt se bízom senkire egyenlőre.

Bár azt hozzátenném ha anyum élne RÁ biztos rábíznám mert én is mindent tőle tanultam és maximálisan megbíztam benne, de másban nem.

2010. ápr. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nemááár....:) És épp szóbelizel és majd nem találod a szavakat, mert a nagyi felvette a gyereket és táncolt vele....:)) Á, a vizsga vizsga- a gyerek meg gyerek! Ennyire ne aggódj, mert az is káros! :)
2010. ápr. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én őszintén örültem.
2010. ápr. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

7 napos volt a babám, a kórházi zárómért kellett mennem.

Nagyon jó volt, tudtam hogy jó helyen van. Apára gyakran van bízva,de anyumra is itthagyom órákra ha fodrászhoz megyek, meg bevásárolni sem vittem télen az influenza szezonban.

2010. ápr. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!