Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyakorló anyukák! Ti mire...

Gyakorló anyukák! Ti mire használjátok a textilkendőt (régen pelenka)? Mennyit érdemes beszerezni belőle?

Figyelt kérdés
2016. szept. 8. 10:48
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
78%

Max. 10 db, szerintem több nem kell.


Büfiztetésnél a vállamra teszem, le tudom vele törölni a baba száját, ha ömlik a tejci, ha sokat bukik a baba, jó a feje alá is tenni egyet, azt könnyebb és gyorsabb cserélni, mint az egész ágyneműt (akár naponta ötször), használtam már kendő helyett, mikor szoptatni kellett menet közben, és nyáron azzal takartam le levegőztetéskor, hogy ne érje a nap a kis bőrét.

Univerzálisan bármire tudod használni, mikor "jó lenne egy darab törlőrongy", de egy pár darabnál többet elsőre ne vegyél belőle.

Ha kell még, akármennyit tudsz vásárolni menet közben, de annak nincs értelme, hogy a végén befogod takarítani, mert nem tudod, mihez kezd 20 db pelussal.

2016. szept. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
78%
Nem volt extra bukós baba, 10-et vettem, ebbõl 5-öt használt. Az 5 újat eltettem. Pedig használta egy-két hónapig alváshoz, tovább nem, mert hason alszik, felgyūri, büfizéshez, orvoshoz.
2016. szept. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
78%

Textilpelenkát 20-at vettünk meg még 20-at miután megszületett, mert nagyon bukós volt.

Kiságyba a feje alá, pelenkázóasztalra azt használtunk valameddig (később eldobható pelenkázó alátétet) büfiztetéshez használtuk még, babamérlegre is, babakocsiba is. Így is olyan hamar elfogytak mindig a tiszták, igaz mivel sokat bukott nagyon sűrűn kellett cserélni őket.

Hogy mennyi kell attól függ hova használnád (pl lehet kezdeni is dobható pelenkázó alátéttel és oda nem kell, ha nincs mérleg nyilván oda se kell) meg hogy bukós baba lesz-e, milyen gyakran szeretnél mosni.

Szerintem 20 azért mindenképpen elfér.

2016. szept. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
78%
Gyerek feje alá kiságyba, válladra, más vállára, hordozóba, babakocsiba, mérlegre, orvosnál, ha fektetni kell, rongyosabbakat pelenkázóra - szóval minden olyan helyzetben és helyen jó, aminél tiszta felületre szeretnéd rakni vagy szeretnéd, ha nem kenné össze. Kezdésnek 10 db :)
2016. szept. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
83%

Refluxos babánal se használtunk többet, mert a bukás felfogásahoz egyszerre 10 is kevés volt, akkor meg minek, találtunk erre jobb megoldást (mosható pelenkázóalátétet).

Nyáron azzal takartam, azzal árnyékoltam, de ennyi.

2016. szept. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
77%
Összesen 30 db-ot vettem, ami kellett is ahhoz, hogy ne 3 naponta kelljen mosnom őket. Szoptatásnál felfogtam vele az éppen szopizott mellből spriccelő tejet, büfiztetésnél/bukásnál használtam, ágyban/babakocsiban a feje alá is került, a pelenkázótáskában is volt mindig 2 db, pelenkázáskor is odarántottam párszor a hirtelen pisinél, szóval nekem ennyire szükségem volt.
2016. szept. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
71%

1 volt a feje alatt

1 büfizni

1 csak simán a vállunkat leteríteni, hogne a ruhámhoz emeljen, mert esetleg szösz, gyösz, hajszál lehet rajta, szájába kerülhet (az első néhány hétben)

1 pelenkézón

1 babakocsiban

1 hordozóban

1 pelenkázótáskában

1 tiszta, orvoshoz-járós.


mindből legalább 1 váltás, büfizősből, pelenkézószekrényen lévőből 3-4.

szóval összesen kb 20 db.


később, úgy 1 éves korától pedig pelenkának használtam őket.

2016. szept. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Úgy látom, igazán univerzális ez a kendő. :)

Köszönöm mindenkinek a választ, ezek szerint jobb, ha veszek még belőle.

2016. szept. 8. 11:11
 9/21 anonim ***** válasza:
89%

nekem nagyon bukos volt. nagyon sok kellett.

az orvoshoz vittem kell 2.

babakocsib a afeje alá, pihenőszékbe, kiságyba, fürdésnél alá és a hasára.

nekünk nagyon sok volt, és így hogy egyből mostam őket volt hogy így is elfogyott nap végére.


de mondom nekem bukos volt a babám

2016. szept. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
37%
Ismerősök tanácsáta 20at vettem. 5 bőven elég lett volna.
2016. szept. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!