Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szorítsak időt az evésre...

Hogy szorítsak időt az evésre kisbaba mellett? Még káosz a napunk, és az étkezéseim kimaradnak. Nagyon nem jó így, fogy az erőm is

Figyelt kérdés

3 hetes a babám és nagyobb rend volt az első másfél hétben, mint most. Éjjel éber, nappal alszik, csak a karomban nem sír, gyakran szopik keveset. A lényeg, hogy elmegy úgy a nap, hogy alig eszek, vacsora az ebédem, nincs étvágyam, és gyenge fáradt vagyok. Csak épp nagyon vékony vagyok, valamit híztam terhesség alatt, amit jó lenne megtartani, de nekiálltam fogyni ilyen evés mellett. Cukros lettem terhesen, a napi 5-6x étkezés bevált, de most nem tudom betartani. Mintha tudná, hogy enni készülök, akkor 99% ban felébred és sír.

Ti hogy oldottátok meg ezt, mi a praktikája?


2016. szept. 13. 19:18
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
73%
Az én babám is három hete született és ugyan ilyen én see eszek , valószinűleg még ígyis lesz egy darabig még egymáshoz kell szoknunk meg nektek is , kitartást :-)
2016. szept. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
49%
Akkor sír amíg eszel és kész. Komolyan, ennyi ésszel gyereket vállalni. ... Nem kell a gyereket napi 24 órában hurcolni meg szórakoztatni
2016. szept. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

Nappal alszik- akkor én is alszok vele, vagy épp gyorsan mosást berakok, intézek valami ügyet(lakás kiadás, kocsivétel, baba papírjai nem jók, telefonálás)

Igazából elmegy az a pár óra, mire éhes leszek és ennék, addigra kel fel.

2016. szept. 13. 19:23
 4/30 A kérdező kommentje:

Kedves kettecske, nem vágyok oltásra, van eszem a gyerekre, megy is minden kivéve ezt. Nekem spec szar érzés úgy enni, hogy üvölt, nem.is tudok, összeszorul a gyomrom, még annyi se megy le.

Érzéketlen tuskónak gondollak a válaszod alapján.

Csupán arra vagyok kiváncsi, más hogy oldja meg, oké, te hagyod sírni, de biztos van más, aki szintén nem.hagyja, mint én.

2016. szept. 13. 19:26
 5/30 anonim ***** válasza:
18%
Egyik rokon is 3 hete szült. Még unatkozik is a baba mellett. Süt, főz, mos, vasal, olvas, csinosítja magát. Nem értem mit csinálnak a hozzád hasonló panaszkodó kismamák egész nap. Nagyon elcseszted a nevelést már most.
2016. szept. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
41%

Igen màs normàlis ember eszik amikor alszik a gyerek nem ügyet intéz. Neked is lenne időd csak jobb màrtìrkodni.


Jajj képzeld 3 gyerek meg a vàllakozàsom plusz a hàztartàs mellett nincs időm enni és lassan gyomorfekélyem lesz...

Ja nem,mert normàlis vagyok és eszem rendszeresen!!!

2016. szept. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
92%
Én ilyenkor ezt a sorrendet vettem figyelembe: Baba kajája, én kajám, baba alvása, én alvásom, baba tisztántartása, saját tisztálkodás, férjjel kommunikáció, háztartás és egyéb. Rendelj pizzát, azt szoptatás közben is be tudod burkolni egy fél liter alkoholmentes sörrel és még a tejtermelésnek is jót tesz.
2016. szept. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
62%

Elhatározás kérdése, figyelj oda rá. A baba érdeke is, hogy te egészséges és erős maradj, gondolj erre.


Nekem nagyon sokat segített a Suttogó titkai c. könyv, hiába szidják, olvasd el, nem kell mindent betartani, de akkor is jó. Illetve a kismamablogon szoktam még olvasgatni, napirenddel kapcsolatban.

Mind a kettő inkább a későbbiekben fog jól jönni, tehát nem 3 hetesen kéne napirendet alakítani, de törekedni lehet rá már most, nagyon rugalmasan persze. És ha van egy elképzelésed, hogy hogyan szeretnéd eltölteni a napjaidat, akkor máris könnyebb kicsit.

2016. szept. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
83%

Èn volt, hogy a szoptatás alatt ettem

;)

Előre rápakoltam a tányèrra, aztán beültem a kicsivel a fotelba. Mellettem az asztalon volt a tányèr, onnan falatoztam.Igaz az èn fiam 3 hónapos koráig 1 óra hosszakat szopizott, ezalatt mindig megèheztem, szomjaztam.

2016. szept. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
72%

Pedig muszáj, a kisbabád érdekében is időt szakítani rá.


Olyan ez, mint az oxigén maszk a repülőn: ha nem a sajátodat teszed fel előbb, akkor elájulsz és máson sem tudsz segíteni. Ez nem önzőség, vagy ne gondold, hogy nem szereted ettől a gyermekedet.


Gondolj arra, ha nem egy gyermeked lesz, és osztanod kell az idődet két vagy három gyermek között.

Meg lehet oldani, hidd el. Minden egyéb várhat, ez nem.

2016. szept. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!