Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A "nem szabad"-ra nevetve...

A "nem szabad"-ra nevetve rámnéz és mégjobban csinálja. Mit rontok el?

Figyelt kérdés

10ès fèl hónapos a kisfiam ès nagyon kis mozgèkony. Maszik, sőt mászva rohan, mindenhol feláll, nèha már kapaszkodás nèlkül is, ès kapaszkodva lèpeget.

Fedezi fel a lakást... Amit engedek neki... De azèrt vannak tilos dolgok. Az új szokása hogy a nappaliban lèvö alacsony szekrènyen van a tv, odarohan ès csapkodja. Ha rászólok, elviszem onnan 2 másodperc múlva már ott van.. Elvihetem 50x is akár, nagyon kitartó.

Próbálok szigorúan, mèrgesen rászólni hogy nem szabad.. De úgy veszem èszre, teljesen játèknak veszi a dolgot.. Izgatott hogy odaèr-e előttem, sikítva nevet ha elkapom ès elviszem onnan.

Szoktunk kergetőzni a lakásba nègykèzláb ès akkor viselkedik így. Szóval szerintem teljesen azt hiszi hogy ez is valami játèk.

Mit rontok el? Hogy tanítsam meg neki hogy tènyleg nem szabad?



2016. szept. 14. 06:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Feszegeti a határokat. Nem akarlak elkeseríteni, de ez csak a kezdet 😂
2016. szept. 14. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
17%
A helytelen viselekdést büntetjük. Szerinted mégis mi a halál a büntetés abban, hogy elviszed a tv-től aztán mehet amerre akar? Semmi. Akkor meg min is csodálkozol?!
2016. szept. 14. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
74%

Nagyon a kezdet. :)

Addig egyébként nem rontod el, míg következetes vagy, de elmondhatod még 1000x, mire foganatja lesz. Ez már csak ilyen.

2016. szept. 14. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Milyen a hangod mimikád, amikor tiltasz?

Nem mindegy, hogy mosolygós, kedves, dicsérő hangnem: "Pistikeeeee, ugyulibigyuli nemszabaaad, jajjdecukivvaaaagy", vagy határozott hangnemben, komoly, szigorú arccal mondod, hogy "nem csapkodjuk a tévét" nem kell kiabálni, de legyen különbség a játék és a tiltás között.

2016. szept. 14. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
70%

1 eves kor alatt nem ertika nem szot a gyerekek.majd utana probalkozz😊.

Nalunk is ugyanez van most lesz 10honapos. Ne idegeskedj rajta meg egyenlore. Kesobb raersz😊

2016. szept. 14. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
69%

Valószínűleg a szigorú hangodat is csak a tévét csapkodó játék részének fogja fel a fiad.


Próbáld azt, hogy miután határozottan rászólsz, valami más játékra tereled el a figyelmét.


Vagy még esetleg mutasd meg neki, hogy a tévét nemcsak csapkodni lehet, hanem simogatni is. :-)

2016. szept. 14. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
89%

"A helytelen viselekdést büntetjük."


Buntetjuk a fenet. Plane nem egy 10 honapost. Magadnal vagy?


Kerdezo: mast nem tudsz csinalni egy ilyen koru gyerekkel, egyszeruen fizikailag megakadalyozod abban amit nem szeretnel hogy csinalja.

2016. szept. 14. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 H_Vivien ***** válasza:
86%

Ohhhhh :) Nagyon-nagyon a kezdet, ahogy előttem írják. Az én kiafiam 2 éves volt júliusban, ugyanezt csinálja velem még most is, csak kicsit durvább dolgokkal. Folyamatos szélmalomharc a napom, szerintem a gyerek meg van győződve róla, hogy "nem szabad", "fejezd be" stb. a neve :D

Következetesség nagyon fontos, bár egyáltalán nem érdekli :) Én már ott tartok, hogy bizony ütök a kezére, ha olyat csinál. Sajnos ekkor is kiröhög, pedig mérgesen szólok Rá, és az arcomon is látszik, hogy mérges vagyok, de kapásból jön a válasz, hogy "De". Nálam a szép szó nem vált be, a kiabálás sem, rám se figyel. Persze nem az van, hogy bármit csinál megyek és ütöm. Neeeem, szólok 1x szépen, szólok mégegyszer szépen, szólok 3x felemelt hangon és, ha semmi reakció,vagy visszaduma van, akkor rácsapok a kezére. Megkövezhettek érte, de inkább csapjak rá a kezére, minthogy nagy baj legyen. Nyilván nem töröm el a kezét, de azért érezze. Nem hal bele :) És valahogy muszáj fogni a gyereket, mert elszalad a ló. Pláne egy olyan természetű gyereknél, mint a fiam. Folyamatos mozgásban van, eszméletlen eleven, enni nem képes ülve az asztalnál, evés közben is megy, fut, rohan. Ez van, kitartás és következetesség, aztán ezen az időszakon is túl lesztek :) Nem rontottál el semmit, nem egy sarokbanülős gyermeked van, fedezi fel a dolgokat veszélyérzet nélkül és még nem nagyon érti, hogy mit szabad és mit nem. De ott vagytok Ti, a szülei, majd megtanítjátok rá :) Kitartás! :)

2016. szept. 14. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
78%

azt hiszi még, hogy játszol vele.

lassan tanulják, a nem szabad jelentését

2016. szept. 14. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Rászólsz, utána el kell vinni onnan több százszor is. Vagy elkeríted, mi csináltattunk gyerekrácsot tv elé.
2016. szept. 14. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!