Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A "nem szabad"-ra nevetve...

A "nem szabad"-ra nevetve rámnéz és mégjobban csinálja. Mit rontok el?

Figyelt kérdés

10ès fèl hónapos a kisfiam ès nagyon kis mozgèkony. Maszik, sőt mászva rohan, mindenhol feláll, nèha már kapaszkodás nèlkül is, ès kapaszkodva lèpeget.

Fedezi fel a lakást... Amit engedek neki... De azèrt vannak tilos dolgok. Az új szokása hogy a nappaliban lèvö alacsony szekrènyen van a tv, odarohan ès csapkodja. Ha rászólok, elviszem onnan 2 másodperc múlva már ott van.. Elvihetem 50x is akár, nagyon kitartó.

Próbálok szigorúan, mèrgesen rászólni hogy nem szabad.. De úgy veszem èszre, teljesen játèknak veszi a dolgot.. Izgatott hogy odaèr-e előttem, sikítva nevet ha elkapom ès elviszem onnan.

Szoktunk kergetőzni a lakásba nègykèzláb ès akkor viselkedik így. Szóval szerintem teljesen azt hiszi hogy ez is valami játèk.

Mit rontok el? Hogy tanítsam meg neki hogy tènyleg nem szabad?



2016. szept. 14. 06:28
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Másfél hónapon keresztül minden egyes nap el kellett hoznom 3-50 alkalommal a vitrintől mire megunta. Aztán lett új "poén" de az csak pár napig tartott. Talán felfoghatta, hogy ha 100000x próbálkozik se szabad? Mindig következetes vagyok. De mindig kitalál valamit. Most az altatással próbálkozik talán, hogy hátha mégse kell aludnia, játéknak hiszi az altatást is.. Szerintem nem múlik el túl hamar. :D

Amikor van rá lehetőségem pl konyhában akkor kihozom és bezárom az ajtót, hogy ne tudjon visszamenni. De a nappaliban ezt nem tudom megcsinálni..

2016. szept. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Nahát tuti lepontoznak..én azt csináltam hogy eleinte mindig kikapcsoltam a tévét mikor neki állt..Hatott egy ideig..Aztán egyszer levettem teljesen a hangot a tv távirányítóval, és maxra tettem az ip tv irányítójával..Ahogy rácsapott ráadtam a hangot..Nah azóta nem csapkodja..Tény és való hogy megijedt, és sírt, de teljesen hatásosnak bizonyult..
2016. szept. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Itt kezdődik a nehéz időszak :D Mi már 20 hónapnál tartunk, de a helyzet még hasonló mint nálatok, attól az pedig csak plusz hogy nevetve üvölt felém hogy "NEM NEM" sőt még a kis husi mutatóujjával is hadonászik ahogy mi szoktunk!

Ha 30000x elviszed onnan, akkor is vissza fog menni.... nagy kitartás kell ehhez, és türelem ( ami nekem sokszor nincs sajnos, nap végére) mi már ott tartunk, hogy amire lehet felmászik, legyen az mondjuk az etetőszékből az étkezőasztal. Majd ott kiabál hogy "NYANYA! NEMNEM" ...A nyanya vagyok én :D És lebuktatja magát ( ha éppen nem veszem észre) hogy rosszat csinál.

2017. júl. 19. 21:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!