Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszeres vagy anyatejes a...

Tápszeres vagy anyatejes a babátok?

Figyelt kérdés

ha tápszeres, miért? (nyilván nem arra vagyok kíváncsi, hogy kevés a tej, hanem hogy mit tettetek/nem tettetek, hogy nem lett elég?

túl vagyunk az első pár hét fájdalmain, növekedési ugráson, most jön a második. ennyi küzdelem és fájdalom után jó lenne, ha anyatejes lenne :)



2016. szept. 16. 15:48
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
0%
Kizárólag anyatejes volt fél éves koráig hál istennek! Nagyon nem örültem volna ha rá kényszerülünk a tápra. Azóta is cocizik, 1 éves.
2016. szept. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Elég offenzív ez a mit tettem, nem tettem...

Mindent megtettem. Ettem, ittam (mindent amit ajánlottak: karamalz, 0 %-os sör, szoptatós tea, szoptatós műzli....), 0-24 szoptattam, órákig összebújva, mégse jött össze. A gyerek alig gyarapodott (a minimumot meghízta) folyton sírt. A háziorvos kijárt, mértünk minden szoptatást, jóval többet evett, nem értett senki semmit. Kapott pótlást, attól se indult meg a gyarapodás, viszont látványosan elkezdett bukni, hányni, sugárban a szobán át. Kapott sűrítőt, szoptatva (előetetve) nem használt, innentől az anyatej is visszaköszönt (mint utólag rájöttünk, addig csendben eresztett, azért volt minden tejes, akárhova letettük. Addig azt mondták, normális).

Lefejtem az egészet, úgy kapta az egészet sűrítve és látványosan hízni kezdett, a sírást mintha elvágták volna. Kezdetben napi 1200 lejött, másnapra is maradt, viszont nagyon gyorsan apadni kezdett, a fejő nem indította be a tejleadó reflexet, további szaporító fejés nem használt, így lett 2 hét alatt 3,5 hónapos korára teljesen tápszeres.

2016. szept. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
0%
Az utolsó leírt több tipikus hibát, nem csoda, hogy tápszeres lett. Abszolút felesleges volt a tápszert elkezdeni, a minimum hízás teljesen elég, a legtöbb baba meg sokat sír az elején, főként a növekedési ugrásnál. Gondolom a tápszergyártók nyomatják a lobbit a dokiknak, védőnőknek.
2016. szept. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Kedves 13-as, megtennéd hogy összeszeded azokat a tipikus hibákat, hadd okuljunk belőle?


Talán a cél érdekében újra elolvasod, amit írtam és ezúttal talán sikerül is felfognod a lényegét...


De ha mégse, kiemelem neked: a későn diagnosztizált REFLUX miatt ordított a gyerek. A visszacsorgó tej irritálta a torkát, a gyomorsav marta a gyomorszáját, amiatt voltak fájdalmai, amiatt volt nyúzott, az arca beesett, a minimum meghízása mellett.


Vagy neked 1200 ml kevés, amikor egy 3 kilós csecsemő adagja ~450-600 ml?

2016. szept. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

Én vagyok a kivétel kisfiam 3 hètig cicizet ..de pokoli volt ...kinlódàs az egész olyan mohó volt meg mert a kòrhàzba első nap cukros vizzel tömték cumis üvegből abbol gyorsan jött igy nem akart küzdeni a picim ...majd úgy döntöttem elég a kinlódàsbol ..irattam.fel tàpszert meg fejtem a tejem /nagyon sok volt /

És szèp lassan àt àlltunk tàpira .

Sokan el itèltek ez miatt de 4 hét utàn végre egy kiegyensújozott jó alvó babàm lett .

Nekem ez volt a fontos .

2017. jan. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!