Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másfél évnyi korkülönbségnél...

Másfél évnyi korkülönbségnél ki hogy oldja meg a "napi rutint"?

Figyelt kérdés

Pl.

1.1x a kicsi fürdik este,majd azután közvetlen a nagy?Vagy fordítva?És ilyenkor pl(ha nincs segítség) először eszik is a kicsi,elaltatás és után kezdődik a nagynak az esti fürdés,vacsi stb?

2.Ez megy mondjuk reggel is?Kicsi kezd,és a nagy addig türelmesen vár?

3.Mennyi idő után hangolódott nagyjából össze a 2 napirend,és minden esetben a nagyhoz igazodott?

4.Kezdetektől egy szobában aludtak?Nem zavarta a kicsi 2-3órás ébredése a nagyobbat?

5.sétánál kit öltöztetsz elsőnek?használtok testvérfellépőt,vagy a pici kocsiban/kenguruban a nagy motoron,vagy ő van babakocsiban?

Minden fajta megoldás érdekel.Most lesz 18hónapos a fiam,és májusban érkezik az öccse.


2010. ápr. 23. 13:54
 1/1 anonim ***** válasza:

18 hónap van a gyerekeim között.

Esti fürdés a kezdetekben úgy zajlott, hogy apa fürdette a kicsit a nagy pedig segített. Később amíg apa a kicsit fürdette, addig én a nagyot. Most (2 éves a nagy) úgy zajlik, hogy apa elkezdi a kicsit fürdetni, addig én vetkőztetem a nagyot, utána együtt pancsolnak a kádban, kicsi kivesz, nagy bentmarad lubickolni. Ha alkalmanként nem volt itthon apa akkor előrehoztam a fürdetést fél órával, kicsi lefürdet, be az ágyba, nagy lefürdet, nagy kakaó, kicsi tejcsi.

Reggel nagyjából egyszerre keltek, kelnek, a nagy megkapja a reggeli kakaóját én pedig a kicsinek adom a tápot. Kb. egyszerre végeznek. Mivel minden nap más, így nincs olyan, hogy mindig egyikkel kezdem az öltöztetést, van, hogy a nagy reggel ráül a bilire, könyvvel és/vagy újsággal, tollal :) közben tudom a kicsit öltöztetni. Van, hogy nem kakil reggel a nagy, akkor ő segít öltöztetni a kicsit.

A napközbeni alvások még mindig nem hangolódtak össze, de már alakul :)

Kénytelenek voltunk egy szobába rakni őket. A kicsi 3 hetes korától átaludta az éjszakát, a nagyot viszont zavarta, hogy a kicsi velünk van egy szobában, egész éjjel járkált, fel-fel sírt. Egy kialvatlan éjszaka után áttoltuk a nagy szobájába a kicsit, azóta csend rend van :) Amikor elfogyott a tejem és nem kellett a kicsinek a tápszer, akkor sem volt az éjszakai ébredéséből gond, a nagy simán vissza tudott aludni.

Télen a sétánál felváltva öltöztettem őket: ha a kicsivel kezdtem, őt raktam ki a folyosóra (általában ha a sapkát nem raktam rá, nem üvöltött), ha a nagyot, akkor őt ültettem le a lábtörlőre. Testvérfellépőnk nincs, kicsi a babakocsiban a nagy vagy motoron vagy séta. Ha elfárad a sétában, általában felültetem a babakocsi kupolájára a tolókarra.

2010. ápr. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!