Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináltok, ha 10 hó...

Mit csináltok, ha 10 hó körüli anyatejes babátok alig eszik szilárdat délben?

Figyelt kérdés
Én babám elég válogatós,3-4 féle étel van,amit szeret,de mindig nem adhatom neki ezeket. Igy szopit se váltottunk még ki,igaz nem is sürgetem,mert cicifüggö,csak igy nem sok rendszer van az étkezésében. Van úgy,hogy délben tenném az etetöszékbe,de elkezd üvölteni,nem akar enni,muszáj megszoptatni,utána már nyugodtan eszik. Van úgy,hogy csak pár kanállal eszik,akkor ti utána megszoptatjátok? Attól kérdezem,aki kiváltotta a szopit,de mondjuk azt nem szereti a babája,akkor "éhen marad"? Vagy ad neki szopit?
2010. ápr. 23. 14:34
 1/7 anonim ***** válasza:

10 hónapos babának már csak reggel és este kellene szopnia.

ha így folytatod, ahogy most, akkor még 1,5 évesen sem fog normális ételeket enni, csak szopni akar, mert az kényelmesebb neki.

azért nem eszik szilárdat, mert tudja, hogy úgyis engedsz neki mindig és megszoptatod. Viszont ilyen nagy babának már egyáltalán nem elég az anyatej.

én következetes lennék, és csak reggel és este szoptatnám.

délben pedig szigorúan ebéd lenne, az etetőszékben. evés után pedig vízzel vagy teával, vagy amit iszik, azzal kínálnám meg, nem anyatejjel.

2010. ápr. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ezt ki mondta neked,hogy csak 2x kellene szopnia?! A mai álláspont az,hogy 1 éves korig nem kell csökkenteni a szoptatások számát,szopi után kapja a szilárdat! Mi még amúgy is sok újat kóstolunk és nem fogom éheztetni,ha nem izlik neki!

Azért kösz,hogy irtál!

2010. ápr. 23. 14:53
 3/7 anonim ***** válasza:

de nem az a abaja szegénynek, hogy nem ízlik neki, hanem hogy szopni akar, te magad írtad, hogy cicifüggő.

de mindegy, ahogy akarod.

csak sok ilyen kérdést olvastam itt már kétségbeesett anyukáktól, hogy 1-1,5 éves baba nem akar mást, csak szopni.

2010. ápr. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Amit szeret,abból szopi után is megeszik egy nagy adagot,amit nem szeret,azt meg hiába adom neki 4 óra múlva,amikor már éhes,akkor se eszi meg.
2010. ápr. 23. 15:10
 5/7 anonim ***** válasza:
hát akkor add csak azt neki, amit szeret. majd később lehet változatos az étkezése.:)
2010. ápr. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mi ugyanebben a helyzetben vagyunk,voltunk. Ő is eszik mindent,de sokszor van még,hogy szilárd kaja helyett inkább a cicit kéri.(ő is cicifüggő 1 éves:) )

Én a főétkezések előtt mindig a szilárdat adtam,aztán a cicit.Volt amikor összejött,volt amikor nem.Elvileg azt kéri vagy eszi meg a baba,amire a szervezetének szüksége van.Ne aggódj,éhen biztos nem fog maradni. :)

Tapasztalatom szerint,ahogy múlnak a hónapok,mindig egyre többet és többfélét kér majd.Ha pedig cicizni akar,had cicizzen,én is amondó vagyok!Sok édesanya örülne ha tudná szoptatni a gyerekét,nem tápszerezné.Szerintem sem kell elvonni tőle. Kitartás! :)

2010. ápr. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

nemigaz, hogy így marad és másfél évesen se fog rendesen enni!!!

ő jobban tudja, hogy mi kell neki.

az én kislányom 1 éves korig szite alig evett gyümölcsön kívül más szilárdat, mindig csak a cici kellett. zavart persze, de mit tudtam mit tenni. 1 évesen elkezdett normálisabban enni, húslevest, ilyesmit. azóta már rendesen eszik ebédet, vacsorát, néha már reggelit is. 16 hós. szóval szerinem szoptasd meg nyugodtan, nem teszel vele rosszat!

2010. ápr. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!