Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden 2 hetes baba utál...

Minden 2 hetes baba utál fürdeni? Ki hogyan szerettette meg babájával, vagy ez jön magától?

Figyelt kérdés
Szegény kicsikém minden fürdésnél üvölt.Nem tudom milyen "élmények" érték a kórházban,de totál kikészül,amint a víz hozzáér. Pedig előbb a lábát érintem bele,aztán szép fokozatosan,de nem segít... Ki hogyan szerettette meg babájával,vagy ez jön magától? És még annyit ,hogy amit adott a gyerekorvos testápolót,azt minden nap kell használni,vagy alkalomszerűen? Fürdés után a hajlatokat hintőporozzátok,vagy nem kell csak megtörölgetni és kész?
2010. ápr. 23. 15:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Két babám/gyerekem van, az egyik utálta, a másik szerette. Amelyik utálta, akkor szerette meg, amikor már ülni tudott a vízben, és játszani.

Ha újra lenne egy ilyen babám, én kipróbálnám az együtt fürdést, szerintem úgy lehet, hogy megkedveli.

2010. ápr. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
2 hetesen szinte minden baba utál fürdeni. Én emlékszem arra a fürdetésre, amelyiken először nem sírt a babám. Kb 1 hónapos volt, már nézelődött. Én tartottam a kiskádban, apa a másik oldalon. Nézett rám nagy szemekkel. Beszéltünk hozzá, mosolyogtunk ezerrel, közben szépen megmosdattuk. Magától szerette meg, különösebb praktika nem volt. Most 6 hónapos, mi még mindig a gyógyszertári fürdetőt használjuk. Bevizezem a baba testét, bekenjük mindenhol a fürdetővel, utána lemossuk róla. Utána törülközés és öltözés. Így megy minden este. Külön testápolót nem használok, se hintőport. A hintőporról én úgy tudom nem jó hajlatba szórni, mert becsomósodik.
2010. ápr. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nálunk jött magától ahogyan nyílt az értelme.

A fürdetőkrémet minden nap használd (gondolom testápolóként erre gondolsz, ha nem bocsi). Lehet a vízbe tenni, vagy lehet a bőrére közvetlen kenni. A hajlatokat én nem hintőporoztam, ha pirosak vagy hámlik, akkor gyógyszertárban kapható napraforgó olajjal kentem be, de csak éppenhogy.

2010. ápr. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szia! Az én babám kb. 8 hetes koráig végigüvöltött minden egyes fürdést. Már én is aggódtam akkoriban. Próbáltam melegebb, langyosabb vizet, de egyik se volt jó neki. Aztán egyszer kb. 32 fokos vízbe tettem, és akkor először nem üvöltött, és azóta se soha. Igazából nem tudom, hogy ettől változott-e meg, mert azóta melegebb vízben fürdetem, mint 32 fok.

Én nem kenem be semmilyen testápolóval (ezt kicsit furcsállom, csecsemőnél tudtommal nem ajánlott), csak a gyógyszertári fürdetőt használom, amit az orvos ír fel. Ez jó testápolónak is, ha nedvesen rajta hagyod a kiszáradt részeken. Nem olajozom a hajlatokat, mert a védőnő nem ajánlotta, hintőport még újszülöttként használtam egyszer-kétszer.

2010. ápr. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Kaptunk fürdetőt is,és testápolót is írt fel a doktornő.Tegnap este fürdés után tök száraz volt a kis bőre,gondoltam,bekenem. Ez a kence nem igazán akart felszívódni,sokáig fehér maradt.És mikor a kezemről akartam lemosni,akkor láttam,hogy pergeti le a vizet. Hm.. ?
2010. ápr. 23. 15:53
 6/12 anonim ***** válasza:

Nekem a fiam 2 hós koráig végigüvöltött minden fürdetést. Utólag nézve lehet hogy a 37.5 fokos víz hideg volt neki (pedig nekem mindenki azt mondta hogy annyi fokosban kell fürdetni). Belegondolva ÉN is fáznék 37 fokos vízben, jó nagy hülye voltam:))

Aztán 2 hósan ciki nem ciki bekerült apa mellé a nagykádba érdekes mód ott már egyáltalán nem sírt, vigyorgott ezerrel.

Mondjuk nem lett egy nagy fürcsi bajnok, most se kell neki sose könyörögni hogy vége a fürdésnek pedig már 3 éves.

A lányom, na ő első perctől imádja, úgy kacag, lubickol benne hogy nem is igaz:))

6 hónapos. Őt kiskádban fürdetem.

2010. ápr. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
bocsi leeht h hülyeséget kérdezek, de nem lehet h az popsikenőcs akar lenni?? ami lepergeti a vizet?? Én ha krémezni akartam a bőrét, ugyanugy a fürdetővel kentem be csak értelemszerüen nem mostam le.
2010. ápr. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
3 dobozt kaptunk a gyógyszertárban,az egyikre az van írva tollal: popsikenőcs,a másikra: fürdető,a harmadikra: testápoló . Olvashatóan írták,tehát tuti az :)
2010. ápr. 23. 16:14
 9/12 anonim ***** válasza:

Első babám, most 5 hetes.


Imád fürödni a kezdetektől fogva. Egyetlen egyszer sírt fürdés közben, amikor nem sikerült nagyon melegre felfűteni fürdéshez a szobát, csak "melegre". Akkor fázhatott egy kicsit. (A szoba hőmérséklete egyébként 21 fok, fürdésnél 26 fok.) Kedvesen beszélgetek közben hozzá, és nagyon biztosan tartom. Szerintem a szüleire üthetett, mert mindketten imádjuk a vizet.


Testápolót nem használunk, a gyerekorvos nem is írt fel. A védőnő javaslatára étolajjal kenegetem, amibe saját kútfőm szerint tettem egy kis extra szűz olivaolajat is. A régi görögök is ezt használták tisztálkodásra. Ezzel törlöm át a hajlatokat, és a lábát is, ahol száraz és hámlik a bőr. Nagyon puha tőle a babám bőre, meg is lettünk dícsérve tegnap az egy hónapos vizsgálaton. :-)


Hintőport nem hazsnálok, mert kipattogott tőle.

2010. ápr. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Mi is ugyanígy voltunk, aztán kidobtam a vízhőmérőt a p***ba, és "rendes" meleg vizet hoztunk neki, amiben én is szívesen feküdnék. na azóta nincs visítás, sőőőt, nagy mosolyok és rúgkapálás!

én a vízben egyik kezemmel fogom a babát különben beleiszik. a másikkal kenem a fürdetőt, mintha szappanoznám, aztán leöblítem. a haját is ezzel mosom, nem lett koszmós. megtörölgetem először pelusanyagúval, ami beszívja a vizet, aztán egy "rendes" kifogóval, amíg tökszáraz nem lesz. minden este bekenem tetőtől talpig, gyógyszertárival, de a miénk nem vízlepergetős, nagyon gyorsan felszívódik, finom levendulaillatú. ezután nem szoktam popsikrémet is használni, csak a köv. peluscserénél kenem be azzal. a hajlatokban is csak ezt használom, de mielőtt felöltöztetem, gyorsan átnézem, hogy nem gyűlt-e össze valahol, ha igen szétkenem rendesen. nagyon szép a bőre, és olyan babaillat van a szobájában, hogy csuda:)

2010. ápr. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!