Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, hogy egyen?

Mit csináljak, hogy egyen?

Figyelt kérdés
Kislányom 8 hónapos, tápszeres kezdettől fogva sajnos, de mostmár eszik mindent ugye, de újabban nem hajlandó enni, csak szopja hol az egyik hol a másik ujját, és közben bömböl, nem hajlandó enni kanállal, csak üvegből. Eddig megevett mindent semmi gond nem volt. Mit rontottam el, miért akar csak tápszert enni? Kérlek segítsetek, hátha tehetek valamit. A védőnőnőmet nem kérdezem mert a válasza ugyis az, hogy vigyem mindenféle orvoshoz...Hátha van valakinek ilyen tapasztalata. Egyébként nem sovány kislány 7600 gram, de azért jó lenne ha enne... Köszönöm előre is!
2016. szept. 23. 15:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Talán a foga jön.

Egyébként hány centihez ennyi?

2016. szept. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem is a foga jön és fáj neki, a tápszert meg csak nyelnie kell. Én ilyen idős korában azt csináltam hogy a tejpépet hígabbra csináltam és azt kapta, mert azért az laktatóbb mint a tápszer. Várj pár napot és addig ne erőltesd az evést. Minden étkezésnél amit már kiváltottatok kínáld meg , de ha nem kell neki ne erőltesd. Lefogyni nem fog. Akkor egyen tápszert. Ill. nekünk a doktornő ajánlotta, hogy ilyenkor be lehet kenni az ínyét nurofennel, panadollal, amit használtok és az is enyhíti a fájdalmat. Vagy próbálj ki egy napot, hogy étkezés előtt adsz neki fájdalomcsillapítót kb. fél órával, addigra mire esztek pont hat és lehet akkor jobban eszik. Persze ez csak pár napig segítség, de addigra lehet áttöri a foga. Ill. nekünk ami még bevált az a chamomilla. Meg én szoktam kenegetni a fogát nurofennel, úgy mint a fogínygélekkel, bevált.
2016. szept. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. A tejpépet én cumisüvegből adtam ilyenkor, ezt elfelejtettem írni, egy nagyobb lyukú cumival. Ill. a fájdalomcsillapítót sem úgy adtam hogy minden étkezés előtt, hanem napközben csak egyszer, így az ebéd és az uzsonna idejére kb. hatott, meg jobban is tudott aludni.
2016. szept. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 74 cm egyébként. Meg fogom próbálni akkor üvegből adni neki a tejpépet, köszi a tippet. Kenegetem az ínyét dentinoxal néha, de egy foga sincs még, alul látni egy nagyon picit de már vagy 1 hónapja. Nemtudom mikor akar kinőni végre. Erre nem is gondoltam, hogy esetleg a foga miatt nem eszik. Köszi :)
2016. szept. 24. 05:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!