Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, hogy kevésbé...

Mit tegyek, hogy kevésbé maszatolva egyen? Csak a türelem segít?

Figyelt kérdés
Tudom, türelem, mert (majdnem) minden baba maszatosan eszik, de ez szörnyű. Olyan az etetőszék és környéke evés után mint a disznóól. És ott ül benne a 7 és fél hónapos maszatos kismalackám. :) A legjobban az zavar, hogy evés közben állandóan a tányérban pacsál a kis kezeivel, húzza maga felé, mintha inni akarná a tartalmát... :D
2016. szept. 15. 13:29
 1/9 anonim ***** válasza:
50%

Igen, és megnyugtatlak még nagyon sokáig így is marad.

Mire a nagyobb leszokott erről és megtanult szépen enni, jött a tesó. 4 éve minden nap min. 4x mosogatom a széket és környékét. Már elképesztően unom.

2016. szept. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

Azt teheted h a tányért olyan helyre rakod ahol nem éri el, ez szerintem alap, mivel egy 7 hónapost még nem érdekel h azt szabad-e vagy sem, neki ez játék.

Ezenkívül egy jó előke is csodákra képes. Én általában műanyagot használtam aminek van ilyen kis alja is amibe belecsoroghat a kaja, de lehet olyat is kapni amit a gyerek egész felsőtestére ráhúzhatsz és akkor tuti nem lesz olyan a ruhája.

Ezeken kívül pedig a türelem, türelem.

2016. szept. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én a kezemben fogom a tányért pont emiatt. Nem tudja elérni. A hozzátáplálás elején így is a szájába nyúlkált és persze mégis sikerült szétmaszatolni a kaját. De ez hamar elmúlt. A tányért húzná magához, ha kanalat adok a kezébe a kaját szedi le róla, néha hagyom maszatolni péppel is de olyan, mintha legkevésbé sem érdekelne egyelőre az önálló evés. De ő már hónap végén 1 éves lesz.

Darabos étel után van még olyan disznóól, hogy nem igaz..

2016. szept. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Tànyért nem adom oda. Régi pólóm ujjait levágtam és azt húzom a gyerekre. :D Nyáron csak pelusban evett. Így minimàlis a kàr. :)
2016. szept. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

:D Köszi :D

Akkor türelmes leszek, mást nagyon nem tehetek :D

2016. szept. 15. 15:22
 6/9 anonim ***** válasza:
A kisfiam kb. olyan idős, mint a te babád, ő egy hét múlva lesz 8 hónapos. Nekem az vált be, hogy még nem használom a tálcát, a kezemben van a tálka, nem engedem pacsálni. :) A kanállal meg az vált be, hogy csak félig teszem falattal, úgy kevésbé maszatolódik. Előkéből a Tommie Tippie roll'n go vált be. A textilekből nem jön ki a folt és nem is győztem napi x darabbal. Nem érdemes vesződni vele, ezt evés után elmosod és kész.
2016. szept. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A fiunk ekkor már a férjemmel volt otthon (ő volt gyeden), így az ő férfi módszerét tudom leírni, ami abból állt, hogy meztelenül etette ebben az időszakban. A fiunk nem tűrte meg magán az előkét, így ez sajnos ki volt lőve. Pont jó idő volt, így hát fogta és egy szál pelenkában etette, nyugodtan pancsikolhatott. Le is csengett ez a korszak pár hónap alatt, és már nem volt érdekes az étel. Most 3 éves, nagyon akkurátus, ritkán eszi le magát, ha mégis, akkor azonnal törli is le.
2016. szept. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) A kanalat már régóta nem rakom tele neki, a tálcát én használom, nyogodtan ütögethetei, és mögötte jól el tudtam rejteni a tányért a szeme elől, így bevált a módszer, hogy ne nyúljon bele :) :D Előke elmosható nekünk is :) Textilből ahány evés, annyi db kellene :D és ki se jönnek a foltok :D :D
2016. szept. 16. 10:32
 9/9 anonim válasza:
Egyenlőre csak a türelem, aztán fokozatosan atadni neki a magatartásmintákat. Megfogni a pici kezét és zárt állásban tartani és elengedni. Aztán így tovább. A kicsi megfogja tanulni a rendet.
2016. szept. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!