Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Légzésfigyelő. Érdemes rá...

Légzésfigyelő. Érdemes rá költeni, tényleg hasznos? Sokan azt mondják hogy csak pénzkidobás. Érvek és ellenérvek is jöhetnek.

Figyelt kérdés

2016. szept. 24. 10:25
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%

Nem konkretan neked szolt.

De a csecsemohalandosag csokkent jelentosen az elmult 30 evben. Ez nagyban koszonheto a legzesfigyelonek. Inkabb ugy voltam vele, hogy riasszon feleslegesen, minthogy egyszer ne amikor mar keso ...

2016. szept. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
100%
Én vettem mert megnyugtatott. Egyszer csipogott az éjszaka közepén mert lekúszott róla. Egyetlen egy gondom volt vele, hogy mikor bekapcsoltam nagyon hangosan sipolt egyet és arra felkelt a picur.
2016. szept. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
11%
A bölcsőhalálnak semmi köze a légzésfigyelőhöz. A légzésfigyelő egy üzleti fogás, mint sokminden más a babaiparban. Aki igény szerint szoptat, egy szobában van a gyerekkel, azt nem kell hogy légzésfigyelő emlékeztesse rá hogy van egy kisbabája. A baba pedig érzi, ha éjjel-nappal vele van testközelben az anyja. Az első hónapokban gyakran fordul elő, hogy a baba "elfelejt" levegőt venni, vagy mélyen bealszik, de ez önmagában még nem jelenti azt, hogy meg akar halni, csak fejletlen a légzés ritmusa, és egy nagy levegővétellel behozza. A bölcsőhalálhoz a kihűlésnek több köze van, amitől nem a babatakaró véd meg és a padlófűtés, hanem az anyai testtel való rendszeres érintkezés.
2016. szept. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
79%
Nekünk van, 8 hónapos a kislányom, még mindig használjuk, engem megnyugtat. 1x riasztott összesen, mire beértem már mocorogott, a kiságy közepén feküdt, tehát nem hiszem, hogy téves riasztás lestt volna. 23-as, inkább a túlöltöztetésnek tulajdonítják, nem a lehűlésnek
2016. szept. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%

Nos nekünk volt. Nem egyszer riasztott be. Hogy tévesen vagy nem azt nem tudom mert mire beértünk a szobába a kislányom szépen nyugodtan szuszogott az ágyában! Valószínű amit itt is sokan írnak, hogy már a hangjára megriad a kicsi és vesz újra levegőt.. De ha nincs légzésfigyelő? S elfelejt levegőt venni? Én épp kint teszek veszek? honnan tudom, hogy nem vesz levegőt? Mi fog nekem "szólni?"

Vagy egy 5-10 perces 'gyors" zuhanyzás alatt ne vesz levegőt? Na azt honnan tudom?

Mindenesetre megérte. És valóban.. Annyi mindenre költ az ember a babájára. Meg sem fórdult a fejünkben, hogy érvek és ellenérvek. Kell nem kell!

Az első volt! Ne gondolkoztunk.!! Azóta el is ajándékoztuk. 14 hónapig volt a kicsim alatt, de ár nem volt mindig bekapcsolva.

Tervezünk második babát is. Na neki már kamerás légzésfigyelőt szeretnénk venni! Hiába nem volt az első szülöttömmel gond. Az ördög nem alszik!

Kérdező! Sztem vegyetek! Pláne ha megtehetitek! Sosem bocsájtanád meg magadnak ha NE adj isten bármi történne és tudod, mi lett volna ha veszek... Akkor most is itt lenne velünk!!!!! Számomra ez nem kérdés tárgya!

2016. szept. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
86%

25-ös vagyok.

Bocsi a hibákért. Sokszor nem Működik az M betű a billentyűzeten :)

2016. szept. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy ritka a bölcsőhalál. Különösen ritka az éretten, egészségesen született babák között.

De az is ritka, hogy egy fordulni még nem tudó csecsemő pont a pelenkázón guruljon át életében először a hasáról a hátára. Normális anya mégsem hagyja magára a pelenkázón az akármilyen kicsi gyerekét sem.

Ugyanilyen okból vesz légzésfigyelőt aki megteheti, illetve aki szeretné az amúgy tényleg alacsony kockázatot tovább csökkenteni. Az én kisfiam lehet, hogy nem lenne velünk, ha nem rázom fel, mikor a sípoló szerkentyű mellett mozdulatlanul feküdt (vagy csak nagyon mélyen aludt?) a kiságyban.

100%-os biztonság így sincs. Az ismeretségi körünkben halt meg kisbaba, akinek volt légzésfigyelője, és a pont vendégségben lévő orvos hozzátartozók rögtön megkezdték az élesztését, de hiába. Ő koraszülöttként érkezett, de akkorra már elmúlt 3 hónapos és egészségesen fejlődött.

2016. szept. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Igen, hasznos. Nálunk riasztott be úgy, hogy amikor odarohantam a kisfiamhoz és megsimogattam a hátát, akkor vett egy hatalmas levegőt. Riasztott már tévesen is, de inkább riasszon 100- szor tévesen, minthogy ne riasszon, amikor kellene..
2016. szept. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként meg egy életmentő tanfolyamot kell elvégezni inkább, mert ott pontosan megmobdják mit hogyan kell csinálni. Valaki pánikba esik a riasztó hallatán és bumm.

Legalábbis akkor ez logikusabbnak tűnik.

Mert a kicsiket finoman két ujjal kell csak éleszteni meg apró levegőket befújni.

2016. szept. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom,szerintem jó ha van,megmondom őszintén,én béreltem...nem vettem. Három vagy négy hónapig használtuk. Igaz,volt rá pl,h beriasztott csak úgy,akkor az ütő állt meg bennem hirtelen,de az is csak azért volt mert elmozdult a fiam
2016. szept. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!