Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kell császármetszést...

Mikor kell császármetszést alkalmazni szülésnél?

Figyelt kérdés

2016. szept. 24. 23:50
 1/9 anonim ***** válasza:

Amikor anyuka elfàrad és màr nincs ereje a szülésre(ez ritka). Amikor a baba szìvhangja belassul és nem csak rövidebb időre egy egy fàjàs alatt. Amikor térarànytalansàg miatt lehetetlen természetesen megszületnie a babànak. Amikor anyuka szeme nagyon nagyon rossz, és félő hogy megvakulhat az erőlködéstől. Különböző a magzat egészségére nagy kockàzatot jelentő hüvelyfertőzés miatt. Beindult Kedves kettes, miért lenne mindegy ha náthás vagy kiütéses? Például én nem vinném a babám olyan közegbe, anyit jogosan elvárok a családtól hogy szóljanak ha valaki beteg. Nem mindegy azért ha a baba elkap valamit.Koraszülésnél néha,a magzat érdekében, hogy ne kapjon agyvérzést. Mekóniumos magzatvìz esetén.


Meg kb kismillió olyan ok van,amikor szükséges lehet. És ott van a sokat fizettem érte a dokinak indok is.

2016. szept. 25. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Bocs...fogalmam sincs honnan került bele az a szöveg... Azt egy délutáni kérdésnél olvastam :-)
2016. szept. 25. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

[link]

2. pont: "A császármetszés indikációi"

2016. szept. 25. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem pl. azert volt császár mert nem fordult be a kislányom, farfekveses volt. Mivel első baba, szó sem lehetett természetes szülésről sajnos.

Magas vérnyomásom is volt, ami szintén lehet ok, mert vajudas közben mégjobban felmehet, ez pedig már veszélyes. De nálam ez ilyen szempontból nem számított, eleve császárra készültünk a farfekves miatt.

2016. szept. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia.Nekem azért lett császárom mert a kisfiamat már közel 5 kg-ra becsülték, illetve mert a szokásosnál jóval nagyon volt a pocakom...


Végül 4,5 kg-al született meg, 56 cm-el, makk egészségesen.

Rengeteg volt a magzatvíz és a méhlepény is nagy volt.

2016. szept. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 nünü87 ***** válasza:
Nekem azért lett császár mert nem tágultam és már a vizem is elfolyt fájásaim sem voltak csak miután kaptam fájáserősítőt és a feje is nagyon fent volt a lányomnak. Plusz műtét közbrn derült ki hogy a lepény nem vált le magától le kellett kaparni. De így utólag nem bánom hogy császárral szültem.
2016. szept. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Azt akartam ìrni az elején, hogy nagyon orvosa vàlogatja, hogy ki mikor csàszàroz.

Elviekben( főleg a linket olvasva) nàlunk rögtön annak kellett volna lennie. 5 kg felett saccolt baba, jóval 100 feletti bpd- vel,ahasam meg nagyobb volt, mint baràtnőmé aki ikreket vàrt, méhlepény pedig 1. fokban volt érett.

De mégis természetesen szültem 4 kg-s gyereket(ennyit a saccolt súlyról) minden gond nélkül. Egyedül gàtmetszésem lett. Az is 2 öltésnyi.


Szóval szerintem ez a dokin és az anyuka hozzààllàsàn is múlik. Màsodik babàm faros volt szinte végig,kérdezte a doki, hogy mi legyen ha ìgu marad. Először nem is értettem mire céloz, tiszta bambàn visszakérdeztem, hogy mi hogy legyen? Hàt megpróbàlom megszülni vagy csàszàr? Meglepődtem, ezt nyilvàn làtta rajtam ezért elkezdte mondani, hogy nyugodjak meg többedik babàt meg lehet szülni farosan is, csak ilyenkor az anyukàk megijednek és inkàbb csàszàrt szeretnének. Szerencsére befordult, de ha nem akkor is szülhettem volna simàn.


Tehàt a viszonylag egységes dolgokon túl, nagyon egyedi a csàszàr mérlegelése orvosonként.

2016. szept. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hány gyereket lehet megszülni császármetszéssel? Van e valamilyen korlátozás?
2016. szept. 28. 09:04
 9/9 anonim ***** válasza:
Nincs korlátozás, rád van bízva, mennyit mersz. Anyáinknál már az első után csúnyán néztek, kettőnél többet meg nem javasoltak, ma szerintem 3, nagyon max. 4-et szoktak bevállalni az anyukák/orvosok. (De ha rákeresel, akkor extrém sokgyerekes példákat is találni fogsz.) Sok függ attól, mennyi idő telt az egyes terhességek között ill. persze, hogy alakultak-e ki bármilyen szövődmények.
2016. szept. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!