Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogy oldjátok meg hogy ha...

Ti hogy oldjátok meg hogy ha babátoknak forraltok vizet akkor a vízforraló ne legyen folyton vízköves?

Figyelt kérdés

Már vettem egy újat de ez még rosszabb..

Ugye forralom neki a vizet, és 24 óráig abból csinálom neki a tápszert, ha túl forró még akkor szoktam babavízből, és az a problémám hogy pár órát áll a víz akkor úszkálnak benne ilyen pár mm-es darabkák és folyton cserélhetem a vizet.

Vízkőtelenítem akkor semmi gond olyan lesz mind újkorában de csak kb 1 napig, aztán újra kezdődik elölről. Ugyanez a citromsavval.

Mindegyik vízforraló ilyen? Oké hogy megszűri a szűrő de félek hogy egyszer ne legyen elég alapos.. Vagy forralás után ha kiöntöm egy másik edénybe akkor megelőzhető lenne? De akkor meg nem lesz steril,nem?

Csak nekem van ilyen problémám a vízforralókkal ?


2016. szept. 28. 13:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
15%
Kizartnak, hogy egy nap alatt vizkoves lenne. Valamit nagyon nem jól csinálsz
2016. szept. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
11%

Egy nap alatt nem lesznek benne centis vìzkövek. Valamit tényleg nem csinàlsz jól. Én hetente vìzkövetlenìtem plusz havobta egyszer egy nagyobb pucolàs. Sosem volt vìzköves benne a vìz.

Ne hagyd benne àllni a vizet felforralod,kiöntöd belőle és àtöblìted a vìzforralót. Ennyi.

2016. szept. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
60%
Próbáld meg amit a 2es írt. Forralás után önts át a vizet, ne hagyd a forralóban.
2016. szept. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Azért egy vízforralást nem lehet elrontani szerintem..

Vízkőtelenítést meg úgy csinálom ahogy írja a csomagolás, szép is lesz de 1 max 2 nap múlva újra nem centis hanem ilyen mikroszemcsék úszkálnak a vízbe.

Megpróbálom akkor hogy felforralom és kiöntöm valamibe, mi lenne jó erre ami kevésbé vízkőtelenedik? Műanyag?

Lényeg hogy le tudjam zárni,nem? Hogy steril maradjon.

2016. szept. 28. 14:21
 5/14 anonim ***** válasza:
19%
Ecet..?
2016. szept. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
60%
Jobb, ha átöntöd. A miénk is hamar volt vízköves, mikor benne hagytam a vizet, 2-3 nap múlva megint vízköves volt. Babavizes palackba öntöm át és hetente kell foglalkozni a vízkővel így.
2016. szept. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
56%
Azért olyan, mert nagyon kemény nàlatok a víz. Nálunk is az. Ezért amíg forralni kéne a vizet, addig inkább babavizet adok a fiamnak.
2016. szept. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
57%

ez jó, megmagyarázzák, hogy nem jól csinálod, csak mert nem láttak még kemény vizet :D

nálunk is ugyan ez van sajnos, én pont ezért csak babavizet használok

2016. szept. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Hmm.. most vettem üveget átönteni, de ha nem válik be akkor babavizezek csak én is.. de hát egy nap megeszik olyan egy liter tápszert ahhoz mennyi babavizet kell venni? Legtöbb olyan pici 250 ml-s, nem a pénz miatt ,hanem ennyi palackot hol fogok tárolni? Mindegy megoldom, köszönöm a segítséget !
2016. szept. 28. 20:49
 10/14 anonim ***** válasza:
57%
Nekünk a citromsav válik be - benne szoktam hagyni vízzel, és kis idő után olyan, mint új korában! Ráadásul utána könnyű elmosni is a forralót és szaga sincs.
2016. szept. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!