Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Érdemes egész télen szedni a...

Érdemes egész télen szedni a c-vitamint-cebion cseppet, vagy csak, ha beteg?

Figyelt kérdés
2008. okt. 3. 08:03
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem felesleges mesterséges vitaminokkal tömni.Itass vele csipkebogyóteát(szigorúan hidegáztatással készül csipkehúsból,mert a C vitamin hőérzékeny)A természetes C-vitamint jobban fel tudja használni a szervezet,mint a mesterségeset.
2008. okt. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy bejött az esősebb idő én napi 5 csepp Cebiont adok neki.Ő tápszeres és azt olvastam,hogy a tápos babák C vit. hiányosak lehetnek.Ártani nem fog neki.
2008. okt. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Első válaszolótól kérdezem: pontosan hogy kell csinálni azt a hidegáztatásos csipkebogyóteát?
2008. okt. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%
Arra ügyelj, hogy ne adagold túl, mert azon kívül, hogy bajt okozhat (a hasmenés még hagyján, de a túladagolás káros a vesére), még álmatlan is lehet tőle. Nem vicc, könyv is írja, orvos is mondta. Én is inkább a természetes C-vitamint ajánlanám. A csipkebogyót megmosod, langyos vízbe teszed egy éjszakára, másnapra jól kiázik. Picit visszalangyosítod, és már adhatod is. Esetleg egy icipici cukorral ízesítheted, de anélkül is jóízű. :)
2008. okt. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A C vitamint NEM lehet túladagolni...

Én minden este adok neki,ártani nem árt.

2,5 hónapos kicsi fiú anyukája

2008. okt. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kérlek, olvass csak utána, utolsó válaszoló. Ugyan ürül a vizelettel, de követ okoz a szintetikus C-vitamin. :(
2008. okt. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

köszi lányok..akkor most adjak-vagy ne????

anyatejes-és a teát nem issza sajna..de gyümölcsöt sokat eszik

2008. okt. 3. 12:13
 8/8 anonim ***** válasza:
A C vit. túladgolást felnőttekkel kapcsolatban olvastam.Ha sokat visz be belőle elnyomja a K vit-t,ami a véralvadásban játszik szerepet.Ez felnőttek tekintetében 1000 mg.Nem hiszem,hogy bármelyik anyuka jóhiszeműen megitatna a gyerekével napi 1 üveg Cebiont vagy mást.A mostani agyonkezelt,vegyszeres,szinte napfény nélkül érlelt gyümölcsök vit. tartalmát pedig kár szóba hozni és azt sem hiszem,hogy mindekinek csodás gyümölcsöket termő gyümölcsös kertje van otthon.Min. C vit pótlással nem hiszen,hogy ártana a babának.Itt is érvényesül,hogy a kevesebb több:)
2008. okt. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!