Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 18 hónapos kislányom nem jár...

18 hónapos kislányom nem jár egyedül. Meddig tanácsos nem aggódni?

Figyelt kérdés
Bútorok mellett oldalazva lèpeget,lépcsőre felmegy,egyedül áll kB. 2 hónapja .Viszont önállóan még nem indult el.Későn kezdett el mászni is 11 hónaposan.Valakinek hasonló eset?
2016. okt. 3. 12:02
 1/10 anonim ***** válasza:
34%
Védőnő gondolom látta, ő mondott erre valamit? Ajánlott tornát? Szerintem maximum picit lemaradt, de én nem aggódnék, ha más nincs, elméletileg a gyerekorvos és a védőnő szólna, ha baj lenne.
2016. okt. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
21%
szoktad fogni a kezét járás közben? mert addig nem is fog hinni magában. ezt írják a neten is.
2016. okt. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%

Azért ez már megkésett mozgásfejlődés kategória bőven. Nem azt mondom, hogy aggódni kell egyből, meg rosszra gondolni, egy de egy alapos kivizsgálás nem árt. Védőnő, háziorvos eligazit merre érdemes kezdeni, én kútfőből korai fejlesztőbe vinném kivizsgáltatni, ott ránéz mindenki (konduktor/gyógytornász, szomatopedagógus, stb...), sanszos, hogy egy fejlődésneurológiai kivizsgálás is indolokt volna. Mindent tudsz intézni tb alapon, így első körben a gyerekorvos. Ha fővárosi vagy, akkor a Budapesti Korai fejlesztő Központ tökéletes választás. :

[link]

2016. okt. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
59%
Vannak akik később kezdenek el járni. Általában 2 éves kor alatt még nem kell annyira problémázni vele. Én kislányom már jó 20 hónapos volt amikor már tudott egyedül járni, de még így is kellett fogni a kezét. Őt is látta a védőnő, még a gyerekorvos is, ők mondták hogy későn érő típus, de megnyugvás miatt elvittük ortopéd orvoshoz amit a gyerekorvos javasolt biztos ami biztos alapon, az ortopéd orvos is megvizsgálta, és mondta hogy minden rendben van, ha 2 évesen se jár egyedül rendesen akkor már jogos az aggodalmunk. 2 évesen már szinte szaladt meg ugrált, meg csinált mindent. Beszélni is később kezdett el, de a szobatisztaságra egyik napról a másikra szokott át, és éjszakai baleset is csak egyszer volt.
2016. okt. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
67%

Azért nem kell ráhozni a frászt.

Nem 18 hónaposan szokták felfedezni, ha egy babával probléma van.

Ha eddig mindenféle beavatkozás, tornáztatás nélkül forgott, kúszott, mászott, oldalazva járt... akkor nem most fog "elromlani".


Nyilván érdemes felhívni az orvos figyelmét, de lehet banális probléma is, ami pár napon belül megoldódik.

2016. okt. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A nagykönyv szerint,ha 18 hónapos koráig nem teszi meg az első önálló lépéseit,akkor érdemes felkeresni szakembert.
2016. okt. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

lepontozás van. válasz sehol...

soha nem fog rájönni hogyan egyensúlyozzon, ha anya fogja.

2016. okt. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hát vannak kényelmes babák :) azért elvinném a helyedben szakemberhez, kikérném az orvos-védőnő véleményét.

Esetleg nézd meg, hogy szabályos-e a lábtartása (minden lábujja a földön van-e, nincs-e O vagy X lába) próbálkozik-e egyáltalán az elindulással, olyankor elesik-e vagy inkább meg se próbálja... ? van-e motivációja, hogy elinduljon valahova?... cipő nélkül mászkáljon sokat.

2016. okt. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem fogom,nem vezetgetem.Leteszi a talpàt.Nagy baba,94 cm,14,5 kg.Ha hívom inkább mászik,úgy látom biztonságosabbnak érzi.Védőnő, orvos csak a kötelező vizsgálatoknal érhető el szinte.Védőnő pl egyszer volt nálunk mikor megszuletett a lányom.
2016. okt. 3. 14:51
 10/10 anonim ***** válasza:

én a helyedben megnézetném. az nem jó, hogy csak oldalazva megy bútorok mellett, mert majd azután jön, hogy maga előtt tol tárgyakat és majd abból kezd eljárni. nyilván nem megfelelő az izomzata erőssége,pedig 18 hónapos korra már önállóan kéne járnia.


aggódni nem kell, de ideje segíteni neki, egy dévénytornásznak mutasd meg esetleg

2016. okt. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!