Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól kellene valamilyen...

Mikortól kellene valamilyen napirend félének beállnia?

Figyelt kérdés

Pici babám 6,5 hónapos, még nincs napirendje. Teljesen kiszámíthatatlan, hogy mikor kel, napközben mikor és mennyit alszik. A környezetemben lévő babák anyukái azt mesélték, hogy hasonló korú babáiknál már beállt a napirend, pontosan meg tudják mondani, hogy mikor kel, eszik, alszik. Én nagyon tervezgetős ember vagyok, minden nap tennivaló listát írok, a baba előtt napirendet is írtam magamnak. Már nehezen bírom, hogy semmi rendszer nincs az életünkben. 2 hónapja próbáltam, hogy ugyanabban az időpontokban etetem, nem sikerült. Hol nem volt éhes, hol már nagyon az volt (2,5 órás etetési időt próbáltam). Próbáltam azt is, hogy minden este azonos időben fürdetem, utána etetem és azonos időben alszik el így, de ettől sem állt be az alvás.

Ha megkérdezik, hogy megyünk-e babaklubba, vagy más babás rendezvényre, furán néznek rám, mikor azt mondom, akkor megyünk ha nem alszik.

Tudom, hogy nem egy gép, hanem egy aprócska ember, de mindenhol az olvasom, rendszer kell az ő életébe is.


2016. okt. 6. 06:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Haaat ha jol emlekszem nekunk 9-10 honapos volt amikor beallt valami napirend fele, es az sem volt percrepontos.
2016. okt. 6. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Amugy azt hiszem hogy egy eves korra "varjak el", benneis van az egyeves statusz kerdeseiben.
2016. okt. 6. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A babanapirend nem azt jelenti, hogy mindig akkor eszik és alszik. A dolgok sorrendje inkább. Azt, hogy tudod, hogy mikor várható a következő alvás mert pl 2 órát szokott ébren lenni és ébredés után már tudod, hogy 2 óra múlva aludni fog. Vagy pl mindennap tízórai után van az első alvás, ilyenek. Nekem a fiam 7 hónapos korig hasfájós volt, aztán végre kiderült mi a baj és szinte azonnal beállt egy rendszer de volt mikor az első alvása volt 30 perc, máskor másfél óra.. 10 hónapos korában átállt a 2 alvásra, ez már tényleg kiszámítható lett, nagyjából hasonló időpontokra be is állt minden ennek ellenére nem tudom 100%-ban garantálni, hogy 2-től fog fél 4-ig aludni mert pl tegnap korábban aludt el és fél 3-kor felkelt... 1 éves.
2016. okt. 6. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nálunk az első gyerekhez már 3 hós kora körül órát lehetett volna állítani. Reggel 7kor kelt, este fél8kor lefeküdt, nagyjából ugyanakkor evett, nagyokat aludt napközben, és átaludta az éjszakát, na meg másfél évesen magától leszokott a szopiról.

A második totál az ellentéte lett, pedig mindent igyekeztem ugyanúgy csinálni. A hozzátáplálásig kb. két óránként szopott, az ágyában nem volt hajlandó aludni. Kb. egy éves korára legalább az megvolt, hogy napközben már csak egyszer alszik és általában délután, és hogy mikor lesz éhes vacsorára és este mikor alszik el és hogy valamikor 5 és fél7 között felkel reggel (miután legalább 2-4x felkelt éjszaka is). De ezen felül össze-vissza csinált mindent. Amióta bölcsis két éves korától, persze könnyebb lett a helyzet (csak dolgozom:)), de hétvégén ugyanez van, hiába szoktattam már le magamról és hiába lett külön szobájuk, egész éjszaka járkálunk és hajnalban kelünk és nappal hol ebéd helyett alszik el, hol fürdés előtt. Szóval a napirendje egyfolytában kialakulóban van, csak nem akar kialakulni :)

2016. okt. 6. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
9 hónapos a babám, az esti fürdés, lefekvés fix 6 hetes kora óta. A nap többi részénél pedig már rengetegszer hittem azt, hogy na, most beálltunk erre, de másnap már tuti nem úgy csinálta. A hozzátáplálás miatt is változott, átállt 3 alvásról kettőre, egyre több időt tud fenntmaradni. Szerintem próbáld te is az estét belőni egy körbelüli időpontra, a többi meg majd hozzáidomul
2016. okt. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

lehet szélsőségesen hangzik, de nálunk már születéstől napirend van.

a kórházban megadott időkben van szoptatás, fürdetés

ehhez valahogy óramű módon beálltak a kisbabák.


és valahol olvatam, hogy azt ne is várjuk, hogy majd egy kisbaba saját maga kialakít egy napirendet, mert csak egy kisbaba, aki a nappalt és éjszakát is keveri

amúgy bölcsibe 6 hónapos kortól mehetnek a gyerekek, ott, reggeli, tízó, alvás, ebéd, alvás (meg udvar, kézmosás, stb) van, szóval napirend, amit ügyesen betart minden gyerek.

2016. okt. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!