Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit tegyek? Hogyan osszam be...

Mit tegyek? Hogyan osszam be a tanulnivalót, hogy mindenre jusson időm? Valamilyen napirend alapján?

Figyelt kérdés
Június elején vizsgáim lesznek 5 tantárgyból, és félek mert az érettségikor is nem kezdtem el időben tanulni.Nem akarok kifogást keresni, de négy éven keresztül kihajtottam magam és a végére elfogyott a motiváció. Kiégtem kicsit ezen a téren.és félek hogy ez előfordul most is.Ha kedvel is kezdek bele valami tanulnivalóba, akkor hamar elmegy tőle a kedvem nem sokkal utána. Nincs valamilyen módszeretek, hogy leküzdjem ezt?
2010. jan. 21. 12:09
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Tudom még korai ez a kérdés. csak mindig abba a csoportba tartoztam aki mindent az utolsó pillanatban csinál meg szinte.
2010. jan. 21. 12:11
 2/12 anonim ***** válasza:
75%
Ha van ötlete valakinek az írjon,mert én is hétfőn vizsgázom,meg szerdán két vizsgám lesz,és nem tanultam még semmit...És egyetemre járok...
2010. jan. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Sztem oszd fel leckekre az anyagot, es kezd el olvasgatni, tanulgatni. Nem tudom, ha mondjuk minden nap atvennel minden tantargybol 1-2 lecket, mikorra vegeznel. Ha sok ido maradna, akkor megegyszer. Es mire oda jutsz, h vizsga elott vagy, es neki kene allni tanulni, mar az anyag nagy resze a fejedben lesz, emlekezni fogsz ra, csak fel kell majd idezni. :) Hajra!
2010. jan. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm 2..:)
2010. jan. 21. 12:15
 5/12 A kérdező kommentje:
Miből vizsgázol 1.?
2010. jan. 21. 12:16
 6/12 anonim ***** válasza:
Talajtan,növénytan,és műszaki és munkavédelmi alapismeretek...
2010. jan. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
1.-nek: BIZTOS SIKERÜLNI FOG,SZORÍTOK!
2010. jan. 21. 12:19
 8/12 A kérdező kommentje:
Még várok más ötleteket is ha valaki tud.:)De az eddigi válaszok is sokat segítettek.
2010. jan. 21. 12:25
 9/12 anonim ***** válasza:
Szia!Én azt javaslom, hogy évközben miután hazaérsz az előadásról, olvasd át az aznap leadott kurzusokat, mert igy jobban rögzül. Vizsgaidőszakban nagyon fontos, hogy legyen napirended: ugyanabban az időben kelj és feküdj, délután tarts tanulásban 1 óra szünetet és akkor is pihenj, csak igy tudod megelőzni, hogy teljesen kimerülj. Az anyagot oszd be annyi részre, hogy minden nap át tudj venni egy adagot és maradjon 1 napod ismételni is. Én igy tudtam elvégezni az orvosit, anélkül, hogy diliházba kerültem volna:D. Nekem nagyon sokat segitett az időbeosztás és a rendszeresség. Sok sikert kivánok
2010. jan. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm.
2010. jan. 21. 13:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!