Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Növekedési ugrás 4 és fél...

Növekedési ugrás 4 és fél hónaposan vagy fogy a tejem?

Figyelt kérdés

Volt valamelyikőtöknél nem menetrend szerinti növekedési ugrás? Elvileg 3 hónapos kor után 6 hónaposan kéne csak lennie...

Nem értem, mi történik, nekem úgy tűnik, van elég sok tejem, de teljesen növekedési ugrásnak tűnik. Már az éjszakákat is kezdte átaludni, erre inkább magam mellé vettem, mert állandóan felkelhetnék szoptatni.

Nem egészen 4 hósan megduplázta a születési súlyát, azóta lelassult a hízás (100 gr/hét az utóbbi 3 hétben).


2016. okt. 6. 07:25
 1/5 anonim válasza:

4 hónaposan nálam is jöttek a "gondok". Akkor jött meg a vérapó először a szülés után, valószínűleg ez volt a baja a lányomnak. Ilyenkor ugyanis változik az íze a tejnek. Ne idegeskedj, csinálj úgy mindent továbbra is úgy, ahogy eddig! Mi pár nap alatt túltettük magunkat rajta, és még hosszú-hosszú ideig tartott a cicizés...

Másrészt: lehet, hogy fogzás miatt alszik a babád nyugtalanabbul.

2016. okt. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is ugyanez a helyzet, 4 és fél hónapos kisfiam és 2 és fél hónapos kora óta átalussza az éjszakákat. Az elmúlt két hétben azonban egyszer-kétszer felébredt éjszaka, nappal is nyűgös volt. A védőnő szerint még nem a foga.
2016. okt. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nálunk azóta sem javult a helyzet, de nem fogyott a tejem, annyi, hogy nappal kibír 2 órát már 2 szopi között, d éjjel velünk van és sokat szopik. Most talán egy ideig ez lesz, aztán majd egyszer csak visszaáll a rend... most ez a rend :/
2016. okt. 24. 16:46
 4/5 anonim ***** válasza:
Kitartás! Ma azt a tippet kaptam, hogy tegyem pólyába, mert hátha nem is az éhségre ébred fel, hanem a saját mozgására, forgolódására. Pedig már kezdtem örülni, hogy elég lazán megúsztuk a 3 hónapos növekedési ugrást, de gondolom egyénileg elcsúszhatnak ezek a periódusok. A védőnőnk szerint az időjárási frontok is okozhatnak alvászavart, de ha jól tudom, tegnap megszűnt a kettősfront. A tejmennyiség a gyakori szoptatással elvileg növekszik, sajnos most mégse ezt látom, már arra is gondoltam, hogy várok még egy hetet és fokozatosan elkezdem a hozzátáplálást. Alig hízik már, két hete 7 kg. Lehet, ez így normális, mégis aggódom, hogy netán éhezik.
2016. okt. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Én is elkezdtem a hozzátáplálást 5 hósan, de még olyan keveset eszik, hogy valójában nem oszt, nem szoroz... de ha meglát a kezemben egy almát, felismeri és követeli :) annyiban tehát számít, hogy letaglózzák az ízek és nagyon érdeklődő, így picit leköti a kóstolgatás.

Enyém is lassabban hízott, stagnált kicsit, aztán mégis lett egy fél kilós havi hízása. Majd az egy hót figyeld. Én japtam Sinemil receptet is, hogy attól majd jól alszik, de sok a cukor benne, így nem váltottam ki. Nincs szüksége cukorra...

Ami a melleket illeti, ha folyton szívogatja, nem tűnik fel, ha több termelődik. Lehet, hogy nálad is ez van.

A frontokkal kapcsolatban nagyon szkeptikus vagyok, mióta a sok április végi, május eleji front nem hatott és végül túlhordás és oxitocinos szülésindítás lett belőle :D


És hamarosan itt a 6 hós növekedési ugrás is, juhé :)))

Màr nem hadakozom, ma lesz a harmadik éjszaka, hogy meg sem próbálom a saját ágyába, szobájába letenni aludni, mert úgyis odasírja magát hozzánk.... így legalább mind tudunk pihenni is, ő meg nyekkenéssel ébreszt, ha szopizni akar.... meg se mozdítom hozzá, fekszik végig hason. Apának is jobb, nekem is :P

2016. okt. 25. 20:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!