Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan viselitek el, ha...

Hogyan viselitek el, ha egyedül maradtok a babával, mert a férjetek hetekre távol van tőletek?

Figyelt kérdés
Az én férjem holnaptól hetekre távol lesz. Már ha erre gondolok, olyan gyomoridegem van. Sajnos ahol lakunk, senkit sem ismerek, sehová sem tudok menni.
2010. ápr. 25. 07:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem élhetsz a négy fal között.Gondolom mégy bevásárolni,sétálni a babáddal. Légy nyitott az emberek felé. Állj szóba a szomszédaiddal,ismerd meg őket,a játszótéren a többi kismamával,az üzletben az eladóval,vagy a vásárlókkal. Eleinte lehet,hogy ez csak felületes beszélgetés lesz, de később kialakulhat egy jó baráti kapcsolat is. Erre szükséged is lehet, ha a baba miatt segítségre szorulsz esetleg.

Nem olyan nehéz ez,főleg ha vidéken élsz. Ott sokkal barátságosabbak,együttérzők az emberek.

2010. ápr. 25. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az első napokban nagyon roszz lesz, utána meg fogod szokni. Az én párom is kinn van február óta külföldön dolgozni, és csak május végén fog hazajönni, és akkor is csak 1 hétre. Szóval megértem az aggodalmad, de mint engem is az elején, téged is arra bíztatlak, hogy probálj aktív életet élni, és akkor sokkal gyorsabban megy az idő! :)
2010. ápr. 25. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lesz gond! Az én párom is sokszor éjjel 11-ig dolgozik, szóval olyan mintha ketten lennénk a babámmal. Jól elvagyunk nagyon kettesben. Nekem sincs itt ismerősöm. Sétálni is egyedül szoktunk. Ha már a gyógyszertárból kell valami, kész program! Legfeljebb sétálj délelőtt és ebédután is, gyorsan eltelik a nap, a pároddal meg telefonon tartjátok a kapcsolatot, naponta akár többször is. A sétánál mi is csak bolyongunk össze-vissza, körbe-körbe. Nekem itt vannak a barátnőim, akikkel szoktam beszélgetni. :)

Mennyi idős a babád?

2010. ápr. 25. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem könnyű, de gondolj arra, hogy egy erős nő vagy és mindent meg tudsz oldani egyedül is! Meglátod, az önbizalmad is nőni fog, ha azt tapasztalod milyen jól boldogulsz a férjed nélkül azokban a hetekben! Én három gyerekkel vagyok itthon sokszor egy hétig egyedül és a legkisebb még csak két hetes! Hidd el, sokan vagyunk így!
2010. ápr. 25. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én külön élek a babám apjától, de nagyon hiányzik, hogy itt legyen velünk. Ezért sokat sétálunk, mindenhová magammal hurcolom a babót. Itthonról dolgozom, így ezzel is jócskán lefoglalom magam. Mikor meg átjön (kb hetente 2x), az nagyon jó!

Hol laksz?

2010. ápr. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a sok biztatást. 11 hónapos a kisfiam. Sajnos itt ahol élünk még játszótér sincs a közelben ahová eltudnék menni. szomszédok kilőve, mert mindenki idős, vagy épp dolgozik.

Oké, biztos hogy ki fogom bírni, és próbálok én is mindig a jóra és előre gondolkodni, de aki ilyen helyzetben van, az megért.

Köszi anyukák!

2010. ápr. 25. 11:11
 7/7 A kérdező kommentje:
Szabolcs megyében lakom.
2010. ápr. 25. 11:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!