Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adókártyát igényelni kell a...

Adókártyát igényelni kell a babának vagy automatikusan küldik?

Figyelt kérdés
lassan 1 hónapos de nem kaptuk meg. úgy emlekszek 2 éve a nagyobbiknál kiküldték
2016. okt. 6. 14:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Automatikusan küldik. Jó sokára.
2016. okt. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A második gyerekem születése előtt kicsivel jött be az új adókártya. 6.hó 11.én született és következőév 6. hó 25.én állították ki + pár nap mire ideért. Szóval több mint 1 év volt.

A harmadik gyerekem meglepően gyorsan megkapta mert dec 15.én született és január 12.én állították ki+ pár nap mire ide ért

2016. okt. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

ez érdekes, mert itt Szegeden be kell menni a NAV-hoz, nyomtatványt kitölteni, és utána küldik.


vagy én tudok valamit rosszul?

2016. okt. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekünk most nyáron egy hónap alatt kiküldték. Bp. 12. kerületben szültem.

Hivatalból küldték, tehát nem kellett igényelni, automatikusan jött.


2012 körül volt egy időszak, mikor lassan küldték a kártyákat, nekem is akkor jó sokára érkezett meg az új kártyám névváltozás miatt. Az ügyfélszolgálaton akkor azt mondták valami gond volt a kártyagyártással.


De már gyorsan megy!

2016. okt. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Màr kötelező kiküldeniük 2016-tól.

Sőt neked is kötelező lesz a 2017 es adóbevallàsban megadni a gyerek adószàmàt.

2016. okt. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!