Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Üdv! SEGÍTSETEK! Bírósági...

Üdv! SEGÍTSETEK! Bírósági idézést kaptam / tanuként/ 6,5 hós babával itthon vagyok köteles vagyok megjelenni?

Figyelt kérdés
2-3 éve megy az ügy már volt korábban is tárgyalás ( jelzem tényleg tanu vagyok ), de azóta megszületett a babám akit egyedül nevelek. Apuka van , de apasági nyilatkozattal , nincs élettársi papirunk, de együtt élünk , egy címen . Ilyen esetben hivatkozhatok arra, hogy van egy 6,5 hós babám ( a tárgyalás napján lesz 7 hónapos ) ??

2016. okt. 7. 07:16
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
47%

A megjelenés kötelező!

Nem fogadják el hogy a gyermek miatt nem jelensz meg, hiszen viheted magaddal.

Ismerősöm pár hónapos csecsemővel volt tárgyaláson.

Először őt hallgatták ki, aztán mehetett.

2016. okt. 7. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
80%
Mi is.voltunk tárgyaláson. Bár en a sértett voltam. 38 hetes terhesen megütöttek én meg feljelentettem. A tárgyalás akkor volt mikor a lányom kb 3 hónapos volt. Férjem tanú volt. Külön mentünk be addig a másik vigyázott k8nt a gyerkőcre, nem engedték meg, hogy bevigyük de olyan időpontra tették a táegyalást ami nekünk jó volt a baba miatt.
2016. okt. 7. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
58%

Nem engedik be a babát a terembe. Férjem rendőr, ő volt gyeden és többször is beidézték tanúként és nem vihette be a fiunkat, mert ő vele gyeden. Annyi hogy ő rengeteg embert ismer a bíróságon, így mindig volt valaki, aki vigyázott rá. Illetve egyszer betelt a pohár és kérte a férjem, hogy a bíróság jöjjön házhoz. Eljöttek, de nem tetszett nekik, de minket meg nem érdekelt. Az esetek döntő többségében a vádlott cseszett rá eljönni, így a férjem élt a jogával és onnantól kérte hogy jöjjön a bíró hozzánk. Szerencsére már lecsengtek az ügyek.


[link]


Itt utána olvashatsz. Mi egyébként írtunk az OBH-nak, hogy panasszal éljünk, amiért a férjem köteles megjelenni, gyereket nem viheti es volt olyan hét, hogy két tárgyalás is volt, és ez számunkra gondot okoz, arról nem is beszélve, hogy mivel a vádlott nem jott el, állandóan új tárgyalást tűztek ki. És ők javasolták, hogy kérjük a házhoz a bíróságot. Hat megtettük.

2016. okt. 7. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
42%

Ez a vidd magaddal dolog aranyos. Nem tudjuk, hogy milyen ügyről van szó, de simán lehet, hogy a kérdező nem szeretné,.hogy a vádlott/vádlottak lássák a gyerekét. A férjemnél pont egy olyan ügynél szakadt a cérna, ahol tudta, hogy elég nagy csapat rosszarcú egyén fogja kísérni a vádlottat, mondjuk úgy, hogy horda. Nah az ő közelükbe nem szívesen vitte volna a fiunkat.

13-as voltam.

2016. okt. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
64%

Nah mi nem volt hasznos a válaszomban?

Az hogy egyedüliként hivatalos forrást mutattam? Az higy személyes, nem egy bíróhoz és nem egy bírósághoz kapcsolódó tapasztalatot osztottam meg, ami évek alatt megesett velünk? Az, hogy le mertem írni, hogy vannak helyzetek, amikor a vádlott családja mintegy megfélemlítve a tanúkat felvonul mint egy horda? Jah lehet hogy egy rózsaszín világban csak habkönnyű bírósági ugyek vannak és legalább 10 ember, aki ugrasztható, hogy vigyázzon a gyerekre? Jah hogy egy álomvilágban be lehet vinni a babát a tárgyalásra, de a magyar jog erre nem ad lehetőséget és be is linkeltem a hivatalos forrást.

2016. okt. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
51%
Meg lehet oldani. Csak akarni kell, nem a kifogasokat gyartani.
2016. okt. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
63%

A levélben amit kaptál, pontosan leírják,hogy milyen következményei vannak ha nem jelensz meg,illetve az anyagi vonzatát ha előállítanak,és milyen indokoka lehet a távolmaradásnak.

Így én nem is igazán értem a kérdést!

2016. okt. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
69%
Engem az apjuk ellen idéztek be tanúnak. Felhívtam az ügyészt, mit csináljak a 2 gyerekkel, tökjó fej volt, átraktuk az időpontot, amikor nekem jó, egyiket alvásidőben otthon hagytam bébiszitterrel, másikat vittem.
2016. okt. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Ez a vigyázzon rá ez az ... Igen, Apuka dolgozik , mama -papa- nagynéni dolgozik azért vagyok Én gyeden, hogy én legyek a gyerekemmel ne más !!

Mellesleg anyatejes, most kezdünk eszegetni , de étkezést nem váltottunk még ki , a tejet pedig üvegből nem veszi el ( többször próbáltuk ) .


S az az én véleményem, hogy már 1x meghallgattak ahol elmondtam mindent, mást nem tudok hiába kérdezgetnek...

Most beszéltem a bírósággal, gyereket nem engednek be , levelet kell írni amiben kérem a megjelenéstől való eltekintést és, hogy ha kérdésük van tegyék fel írásban.


Amúgy sem hiszem, hogy egy ilyen kicsi babának ott a helye, mert ahol vádlott ordít mikor éppen nem tetszik neki a dolog ezt ő nem tudom, hogy viselné, mikor nincs hozzászokva...

2016. okt. 7. 09:17
 20/23 anonim ***** válasza:
93%

off ["de étkezést nem váltottunk még ki"

akkor ebbe húzzatok bele, mert 6 hónapos korra elfogy a még magzati korban tartalékolt vas és szüksége van az anyatejen (amiben 0 a vas) kívül más táplálékra, hogy ne legyen vashiányos.]

2016. okt. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!