Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól lehet emberek közé...

Mikortól lehet emberek közé vinni a babánkat?

Figyelt kérdés
Bababoltba szeretnénk menni vásárolni, és nem tudom, hogy 6 hetesen elvihetjük-e már?

#vásárlás #baba #bababolt #emberek közé vinni
2016. okt. 8. 09:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%
Igen.
2016. okt. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%
szerinted, a születése után a kórházban nem volt emberek közt?
2016. okt. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
69%
Igen, amikor kibújt belőled, már emberek közé került. :) Nem kell ezt ennyire túlaggódni, menjetek nyugodtan.
2016. okt. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

De gondolom plázázni még ne menjünk vele? :)


Köszönöm egyébként!

2016. okt. 8. 10:00
 5/13 anonim ***** válasza:
Az szerintem babafüggő, hogy ki mennyire bírja a zsúfolt helyeket. Az enyém pl nem bírta (3-10 hónapos kora között) de 6 hetesen még azt is képes volt végigaludni, bármit.
2016. okt. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
69%
Glamour napos hétvégén biztos nem vinném a 6 hetest taknyos emberek közé egy tömött bevásárlóközpontba.
2016. okt. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Persze, nem most gondoltam én sem, de a közeljövőben csak jó lenne vásárolni 1-2 téli cuccot, meg ajándékokat. Kérdés, hogy mennyire erős az immunrendszere ebben a korban?
2016. okt. 8. 10:25
 8/13 anonim ***** válasza:
77%

Én 2 hetesen már az Auchanban mászkáltam vele.


Szerintem hétköznap délelőtt, kora délután, mikor még nincsenek sokan akkor nyugodtan mehetsz vele vásárolni, plázázni, ha amúgy bírja.


A tömött, zsúfolt helyeket kerüld vele.


Szerintem az a "babák immunrendszere" dolog túl van lihegve. Nyilván nem találkoztak még annyi nyavalyával, mint egy felnőtt, de ennek ellenére vannak felnőttek akik folyton betegek és vannak babák akik szinte soha.


Nyilván nem viszem olyan helyre, ahol tele van fertőző beteggel, de oda én magam sem szívesen megyek.


Egyébként gondolj bele, akinek nagyobb testvére van, az úgyis folyton hazaszállítja a kórságokat, és mégis felnőnek a többed szülöttek is.


Egy kisbabára a legnagyobb fertőzésveszélyt a saját testvérei jelentik általában.

2016. okt. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Megjegyzem az egész családra, a felnőttekre is a közösségbe járó kisgyerekek jelentik a legnagyobb "fertőzésveszélyt". Szinte minden kisgyerekes ismerősöm szerint még soha életükben nem voltak olyan betegek, és olyan sokszor, mint amikor a gyerektől kapták el a hazacígölt vírusokat.


:-D

2016. okt. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
17%

Nincs túllihegve. A 6 hetes még az alap immunizálás 1/10-én se esett át.

Amitől meg lehet óvni, megóvod (ajándék vásárlás pl. nem kéne hogy prioritás legyen - vannak webshopok is).

Amitől pedig nem (testvér), nem.

Az, hogy a másodszülöttek több bacinak vannak kitéve otthon, nem ok arra, hogy azt is hord baciközösségbe, akit nem lenne muszáj.

2016. okt. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!