Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden újszülött baba kék...

Minden újszülött baba kék szemmel születik?

Figyelt kérdés

Ha igen, akkor a roma babák is? Azt szeretném tudni, hogy egy újszülöttről el lehet-e valahogyan dönteni, hogy roma-e vagy sem? Vannak olyan jegyek, amik kifejezetten utalnak a származásra?

(NEM vagyok rasszista, nem ezért kérdezem!!)

Köszönöm a válaszokat?


2008. okt. 3. 15:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%

Az én kislányom sötétbarna szemmel született, és még mindig olyan. 8 hónapos. Nekem kék a férjemnek zöld szeme van:-)

Ha a roma külső jegyeit örökli, márpedig az a valószínűbb, ha felemás a pár, akkor látszik a bőrén és mindenén.

2008. okt. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én barna szemmel születtem, és most zöldesbarna szemű vagyok. Az öcsém kék szemmel, de most neki is barna.
2008. okt. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%
Az én lányom kék szemmel született,a tesóm babaája szürke szeű volt,a születés első pár napjában nem lehet megmondani,hogy roma,például a néger babák sem feketék mikor megszületnek.....
2008. okt. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
66%

Hát ez érdekes...Egy világos (kék, zöld) szemű párosnak genetikailag lehetetlen, hogy barna szemű gyermekük szülessen...

És nem, nem minden baba születik kék, illetve sötétkék szemmel.

Szerintem a származás felismerhetősége attól függ mennyire hordozza a baba magában. Aki felnőtt korában erősen hordozza magán a romák jegyeit, annál babaként is felismerhető volt... Ez genetika kérdése... Mit örökölt leginkább...

2008. okt. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Ha nem is a szeme színéből, de valami más jegyből sem lehet következtetni a származására? Hallottam ilyen, hogy "mongol folt", de nem tudom, mi lehet.

Ez meglepett, hogy a néger babák nem barnán születnek!

2008. okt. 3. 18:48
 6/11 anonim ***** válasza:
Azt nem csodálom, hogy meglepett, hisz nem fehéren születnek... Természetesen feketék. Érdekes lenne, ha a növekedésük során színeződnének sötétre:)
2008. okt. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%
Pedig világosabb bőrrel születnek a néger babák! Általában 4-5 nap alatt lesznek barnák-feketék. De azért látszik rajtuk, hogy négerek: a hajuk már ekkor is fekete és általában nem egyenes, és a jellegzetes arcvonások is láthatóak: laposabb orr, vastagabb száj. A bőrük viszont születéskor valóban világosabb.
2008. okt. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy lehetetlen, de a kislányom nem a postástól van. Amúgy zöldesbarna szeme van a férjemnek, és ha nem szállt meg a szentlélek, akkor Ő az apja. Amúgy le sem tagadhatná:)
2008. okt. 4. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Mindig megörülök, amikor látom, hogy új válasz jött - de látom, hogy nem nekem írtok, hanem egymással leveleztek...

Továbbra is kíváncsi vagyok a roma babák jellegzetes születési jegyeire, légyszi csak az írjon, aki tud válaszolni, elég fontos lenne.

Köszönöm szépen!

2008. okt. 4. 09:20
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nincsennek jellegzetes jegyei. Nálunk apu cigány, anyu pedig magyar. Én teljesen az anyu családjára hasonlítok, világos bőr, közép barna haj, senki sem mondaná rám hogy cigány vagyok. Hugom fekete göndör hajjal született, s világos bőrrel, de most már rajta inkább látszik, mert barnább a bőre, s tipikusan olyan romás orra van :), de így is nagyon szép lány, rengetegen megforudlnak utánna. Mikor valaki megszületik nem nagyon lehet rajta látni, inkább olyan 1 éves kora körül,amikor már kialakulnak az arcvonásai, sötét haj, sötét szem, kreol bőr, stb.
2008. okt. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!