Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyből kölön szobába tegyem a...

Egyből kölön szobába tegyem a babát, vagy az első pár hónapban a kiságy legyen a mi szobánkban?

Figyelt kérdés
2008. okt. 3. 18:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Erről megoszlanak a vélemények.Ahogy nektek a legjobb.

Én azt ajánlanám,ha a párod rendszeresen jár dolgozni,akkor ne legyen a kiságy a hálótokban,mert igen a baba az első, de akkor senki sem fog pihenni.Lehet azt is hogy külön szobában,és ott neked legyen egy ágyad,vagy fotelod.Mi ágyat vettünk,így ha kellett le tudtam feküdni a manóval. Az is fontos milyen közel lenne az a szoba a tietektől.

2008. okt. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Egyből a mi szobánk mellett.Igazából a bölcsőhalál miatt kérdezem.Szüksége van rá h érezze h én ott vagyok mellette?
2008. okt. 3. 18:27
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia! mi első 2 napban a kiságyát a mi szobánkba raktuk, de nem volt jo:(a tvt sem lehetett bekapcsolni és igy is ugy is fel kellett kelni hozzá.Aztán a saját szobájában aludt ahol van egy kanapém igy apa tud nyugodtan aludni és a gyereket sem zavarja semmi:)Már 4 hetes és teljesen megszokta és vacsi után el is alszik magától:)napközben pedig hogy érjék az ingerek lennt van velem a nappaliban az utazóágyában amit szintén nagyon szeret.

De valóban megoszlanak róla a vélemények az tuti hogy nem lesz semmivel rosszabbb a viszonyotok a babával ha netán külön alszotok!

2008. okt. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha olyan stresszes anyuka vagy,mint én, mindenképp legyen veletek egy légtérben.Egy idő után a baba úgyis csak egyszer ébreszt fel éjszaka, és ezt valamikor apuka meg sem hallja:o).Meghallod ha éhes, ha nyűgös valami miatt, szóval szerintem praktikusabb, és a babának is jobb, mert érzi a közelségetek.
2008. okt. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nálunk is van külön szobája, ott a kiságya és vettünk nekem (késöbb neki is jó lesz) egy fotelágyat, így én ott fogok eleinte aludni vele.
2008. okt. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha nem alszol első perctől kezdve vele,azt szokja meg, de ha ott vagy érzi az illatod,és legközelebb hiányolni fog.A bölcsőhalál miatt ha nem vettetek érdemes az örzőt megvenni,mert ha gond van segíthet,hisz az idő sokat számít,és ha gond van akkor is lehet ha ott vagy mellette egy lépésre.Na de ne beszéljünk ilyenről,mert nem lesz baj,miért lenne, de a biztonságot így tudod megteremteni magatoknak.Mi nagyon bízunk benne, és meg is nyugtat hogy van.Első válszoló voltam.
2008. okt. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
És még annyit hogy a válaszommal ellentétben,ha te úgy érzed szeretnél vele lenni,hát tedd azt te vagy az anyukája,és ahogy érzed...Rosszat sehogy sem teszel.Nem tudom mennyi időd van hátra, de könnyű szülést,és jó babázást kívánok!
2008. okt. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat kedvesek vagytok.
2008. okt. 3. 18:33
 9/12 anonim ***** válasza:
Nálunk a mi szobánkban volt az első 2 hónapban. Így sokkal nyugodtabb voltam. Egy másik szempont amit eddig senki sem említett: szülés után kb 2 hétig elég szarul leszel, nem a legjobb a másik szobába rohangálni. Nekem nagyon jó volt, hogy csak kikaptam és magam mellé tettem. Nagyon tudnak sírni, a párod akkor is fel fog rá ébredni, ha külön szobában alszik.
2008. okt. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekem az első gyerekemmel egy szobába voltunk, de azért mert még nem laktunk külön. Minden moccanásra felébredtem, két óránként etettem, mert azt hittem éhes, és nem akartam, hogy felébressze apát. Most utólag jöttem rá, hogy milyen hibákat lehet így elkövetni, hiszen nem volt mindíg éhes, ezért hányta ki csomószor a tápszert.

Most a kisfiam 9 hónapos, első naptól külön szobába van, a nővérével. Szépen 3 óránként kelt az elején, és én is jobban pihentem, nem keltem állandóan, ha megmoccant, csak mikor már sírt. Azóta is mindíg a kiságyába alszik, és sokkal nyugottabak az éjszakák, mint a lányommal voltak.(pedig még most is felkel 1-2-szer éjjel).

Úgyhogy nekünk jobban "bevállt" az egyből külön szoba, de ha te úgy érzed, biztonságosabb ha melletted van akkor tedd úgy.

Sok sikert, boldog babázást kívánok!

2008. okt. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!