Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem akarom sokat utaztatni a...

Nem akarom sokat utaztatni a 2 hónapos babám. Miért olyan felháborító ez?

Figyelt kérdés

Olyan pici még,ekkora babának a saját ágyában a helye este,most alakítjuk ki a napi rutint,igény szerint szopizik.

Szülők nagyszülők 300 km-re laknak.

Anyámék és anyósék is egyszer voltak 2-2 napra amikor 2 hetes volt. Azóta azt várják mikor megyünk mi.

Baba előtt mi mentünk mindig 5-6hetente hétvégére,most már 5 hónapja nem voltunk,terhesség végén nem bírtam egy helyben a 4 órás utat.

Itt is írják soka hogy 1-2 hetes babával milyen távol mentek.

Miért nem lehet megérteni aki nem akar? Még bőven elég ha a környéken sétálunk,kocsival csak dokihoz boltba voltunk,még eszemben sincs 4 órát utaztatni,főleg hogy meleg kocsiból hogy szedem ki pihenőben is,stb. Majd ha nagyobb lesz,lehet tavaszig nem is megyünk,másnak is ugyanakkora táv. (Anyámnak és anyóséknak is van kocsi,egyszer idetaláltak megtehetik megint,nagyszülők is 60-80 között,mozgékonyak,kocsiba elférnének)


2016. okt. 15. 20:30
1 2 3 4 5
 11/41 A kérdező kommentje:

Nem én kértem,magától nem ment. Dolgozni járt és ennyi. Alapból.olyanok voltunk mindigis hogy csak ketten mentünk bárhova,nem tudom mi ezen a fura.

Ráadásul majdnem korabab lett,úgy tartották vissza 35.héten,semmiképp nem akart lemaradni. 10 év alatt egyszer nem aludtunk külön,kórhában is velem volt fizetősben.

2016. okt. 15. 21:41
 12/41 anonim ***** válasza:
74%

7-es vagyok.

Abszolút így voltam én is. Neked is kell a nyugalom, máramennyire egy újszülött mellett lehet. Nekem is itthon volt jó, megszokott hely, biztonságérzet, minden itt van, stb. Amíg nem vagy készen, nem érzed hogy te akarod az utat, addig csak szenvedés lenne. Én három hónapos korában utaztam már vele, 3 hétig voltam rokonoknál ( 2 hónaposan csak 2 napra mentem) . Kellett egy hét mire megszoktam. Más szokások, zajongás, csapkodás, gyerekek ajtó előtt kiabáltak. Feszengtem, majd megkértem őket, hogy figyeljenek oda kicsit.

Nem vagy egyszerű helyzetben az biztos. Nem jó, ha nem fogadják el, hogy te még így érzed. Kitartás.

2016. okt. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
44%

Na most, meg lehet érteni, hogy a babával nem akarsz menni. De én úgy látom a válaszaidból, hogy te nem akarsz menni, és csak a baba mögé bújsz. Ezt gondoltam már az elején, de ezzel erősen alá is támasztottad:


'Őszintén szólva itthon kényelmes,megvan mindennek a helye,nem akarok máshol éjszakázni'


Én úgy vagyok vele, hogy nagyon sok minden megtettek értem a szüleim is, nagyszüleim is, 1-1 éjszakát kéthavonta ki tudok bírni. A babának ekkora korban totálisan mindegy, hogy hol alszik, ha anya ott van vele. Az egyetlen amiben rációt látok a hosszú utaztatás, de két havonta 1 alkalomtól nem lesz semmi baja a picinek. 1-2x megálltok egy plázánál, oda be tudtok menni, nem fog megfázni sem.

szóval szerintem ha akarnád, meg tudnád oldani. De ugye nem akarásnak nyögés a vége.

Én sajnálnám a szülőket/nagyszülőket...

2016. okt. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
68%

Nagyjából azt gondolom, mint 13-as.

Talán a hosszú utazás miatt még várnék, de legkésőbb Karácsonykor sort lehetne keríteni rá.

Persze a másik oldal, hogy 5 hónapja nem voltatok, vagyis 6 hónapos terhességtől kezdve nem mentetek, mert "terhesség végén nem bírtam egy helyben a 4 órás utat". Igen, itt megint kibukik, hogy te nem akartál menni. Ugyan miért kellene egy helyben ülni? Miért ne lehetne akár háromszor-négyszer is megállni 15-20 percre?

Négyórás utat egészséges férfiként sem lennék hajlandó folyamatosan végigülni egy autóban. Nekem is van gerincem, derekam, ennyi idő alatt éhes és szomjas is leszek és WC-re is el kell mennem.


Mondjuk, amikor ilyen távol költöztetek, akkor nektek is, szüleiteknek is tudomásul kellett venni, hogy a találkozás sokkal nehezebb lesz, mintha 50 km-re lennétek.

2016. okt. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem érthető!

Ez nálunk kb. mintha kimennék húgomhoz Ausztriába, és ha belegondolok elég hosszú út még igy is, nem hogy egy kisgyerekkel....én biztos várnék még legalább 6hós koráig..

de mondanám a nagyiknak,hogy hajrá lehet látogatni,mert nekik is ugyanannyi út,csak ezek szerint LUSTÁK!!!!!

és nem értek egyet az előttem szólóval ,mert az én párom is ilyen,tuti nem mozdulna mellőlem!!!

2016. okt. 16. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
75%
Hat,én másképp látom, de mi 12 ezer kmre vagyunk a családtól, a baba pedig meg pocakban. 4 hónapos lesz, amikot hazarepülünk (20 órás ut). Én értem amit írsz, de soha nem tuhatod h mi tortenik, meddig tudsz menni, meddig tudnak vendegul latni. 😢 bar lehet én látom rosszul.
2016. okt. 16. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 A kérdező kommentje:
Az éjszakát azért írtam mert itthon végigjárom vele a házat,zenét kapcsolok attól megnyugszik,tologatom babakocsiban,de fürdött már éjjel 3kor,meleg víztől kevésbé fáj a pocakja. De van hogy csak üvölt és nem használ semmi. Itthon ezeket csinálom ahogy jól esik. Bárhol máshol nem tudnám így.
2016. okt. 16. 08:14
 18/41 A kérdező kommentje:
Soha nem tudhatom meddig látogathatóak... ez érzelmi zsarolás,anyám is ezzel jött,utána egy darabig nem voltam hajlandó beszélni vele. Ugyanaddig látogathatóak ameddig ők is el tudnak jönni.
2016. okt. 16. 08:16
 19/41 anonim ***** válasza:
53%

Ugyanaddig látogathatóak ameddig ők is el tudnak jönni.


ezt te se gondoltad komolyan, ugye? Amennyiben de, akkor ennyi erővel ti is addig vagytok látogathatóak, ameddig el is tudtok menni...

2016. okt. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
79%

Unokatestverem Londontol kb. 1 ora utra lakik.

A harom honapos babat a harom eves tesoval hazahozta Somogy megyebe a nagyszulokhoz, dedihez a nyaron.

2016. okt. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!