Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy év alatti babátok mellett,...

Egy év alatti babátok mellett, hogy van időtök a házimunkára?

Figyelt kérdés

Mikor főztök, mostok, teregettek, hajtogatjátok a ruhát?

Az én babám kb fél órákat alszik nappal. Mosogatni még tudok is, kibirom valahogy azt az öt percet amíg ordít, hogy vegyem ki a babakocsiból.


2016. okt. 17. 18:49
1 2
 1/13 anonim válasza:
70%
Én vittem magammal a konyhába pihenőszékben. Eljátszott amég megfőztem. Esetleg próbálj beszerezni egy hordozókendőt. Abban magadra kötöd és lesz 2szabad kezed.
2016. okt. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%

Amikor alszik, akkor gyorsan megcsinálom.

Munka mellett se volt rá naponta több órám, akkor megtanultam gyorsan végezni.

Apránként de módszeresen haladok végig a lakáson, ha van pár szabad percem.

Nálunk alap, hogy a párom is segít, így azért sokkal könnyebb.

2016. okt. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém elég sokat alszik nappal a tiédhez képest, 2x másfél órát. Hajtogatás, vasalás, ha kell portörlés a nappaliban, ilyesmi az alvásidőben. Kicsi a lakás és a konyhai tevékenységek túl zajosak neki, múltkor mikor majdnem elkéstünk orvostól is gyorsan összemosogattam hogy úgy is felkel rá, úgy is lett. Szóval az ilyesmit csak mikor ébren van. A mosogatás meg sepregetés akármikor, max kapaszkodik a lábamban illetve sokszor kezdek neki, a főzés meg tízórai időben odarakom a kaját főni amíg ő csipeget. Elég lassan eszik és utána is megül még egy kicsit a székben.

A teregetés közös elfoglaltság, ráteszem az ülőgarnitúrára a ruhákat aztán összeszedem a földről mert egyesével dobálja le mindet.

Egyébként igaz jelenleg 1 éves de kb 10 hónapos kora óta ez így van. Korábban annyival volt más, hogy nem ette önállóan a tízóraiját, agyrém volt a főzés. De tényleg. Volt mikor több mint 1 óráig csináltam 15 perces dolgot. Az is csak úgy sikerült, hogy 1 óra után meguntam beültettem az etetőszékbe és adtam neki kölesgolyót, aztán gyorsan összecsaptam. Meg leggyakrabban délután főztem, amikor a férjem itthon volt.

2016. okt. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%

GOndolom megint le leszek pontozva, de mosogatógép, szárítógép, felmosórobot is van. Pont azért, mert így hetente annyi házimunka van, hogy azt 1-2 óra elvégezni, és bőven ráér, ha mindketten otthon vagyunk.


Főzni tudok naponta-kétnaponta, az az egyetlen amit mindig kell, de fél óra pont elég valami finom zöldséges étel összerakására.

2016. okt. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
75%
A konyhába én is viszem magammal mikor főzök, ha nincs időm akkor rendelek. A mosást reggel indítom be, teregetek amikor épp eljátszik. Porszívózni csak hetente. A többit mikor a férjem itthon van, egy nap csak egy helyiséget takarítok ki. Nagy rakarítás volt szülés előtt most fenntartom a rendet.
2016. okt. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
68%
Ha êppen nem eszik bármit csinálhatok, észre sem lehet venni hogy létezik. 8 hónapos
2016. okt. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
78%
Annyi időm soha máskor nem volt mint akkor vagy aludt, vagy ha nem ki vettem az ágyból és játszott egyedül a szobájában.
2016. okt. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
75%

Babakocsi helyett próbáld ki a járókát, ebből az utazós verzió a legjobb, mert könnyű, és cipelgetheted a lakásban. Ő abban játszik, beszélgettek, lát téged, és jobban elvan, mint a babakocsiban. Nem kavircol a lábad alá véletlen, de mégis több a mozgástere.

Nálunk bevált.

2016. okt. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 ettej ***** válasza:
81%
Mosnivalót este bepakolom a gépbe, hajnalban elindítani kell csak, teregetni elpakolni ő is "segít".Portörlés össze- vissza, játék közben, ha látom, hogy elvan vizezem a rongyot és törlöm, amit érek. Porszívózni szeret, csak a felmosás nem megy mellette, azt vagy este, vagy alvásidőben. Mosogatás ugyanúgy, mint a portörlés folyamatos.Nem hagyom összegyűlni, amikor lehet elmosok amit tudok.A lényeg, hogy soha nem hagyok mosatlant reggelre és mindig rendet rakok lefekvés előtt. Akármilyen fáradt vagyok is.Csak így tudok szinten maradni.Főzés: Olajban kisütnivaló dolgokat(pl. rántott hús) nem tudok csinálni hétköznap,lehetetlen panírozni, forgatgatni úgy, hogy ki-be rohangászok közben. Többször odakap a kaja, mint régen, de igyekszem. Az a jó, ha egy picit előbb ébredek, mit ő, mert akkor villámgyorsan előkészítek, megpucolok, darabolok mindent,aztán a nap folyamán valahogy sikerül elkészíteni.Csak előző nap már mindent meg kell hozzá venni, tervezni kell. Nem könnyű, de akkor még nehezebb volt, amikor még nem tudott utánam kúszni, mászni, csak ordított, ha kiléptem a szobából.Most az ajtók ki vannak ékelve, a fürdő kivételével szabadon közlekedik. Ha nagyon útban van visszaviszem a szobába, leteszem középre egy-két játékkal. Ha kell 10-szer visszaviszem, néha van egy kis hiszti, de általában veszi a lapot és kerek 3 percig nyugton van....kb. egy tésztát le tudok szűrni... :D :D
2016. okt. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
70%
Mekkora a babád? Lehet, hogy már nem szeret a babakocsiban lenni.Az enyém 4 hónapos koráig jött velem mindenhová pihenőszékben, aztán már nem volt hajlandó megmaradi benne, így játszószőnyegre váltottunk, folyamatosan beszéltem hozzá és cserélgettem a játékait. 6 hónaposan elkezdett kúszni, akkor vettünk neki egy 2 mX2m-es járókát, most 9 hónapos, azóta is abban van, ha nem tudok rá 100%-osan figyelni és útban lenne, mondjuk főzésnél
2016. okt. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!