Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisbaba mellett, hogy van...

Kisbaba mellett, hogy van időtök a házimunkára?

Figyelt kérdés
Nekem 2 hónapos a kislányom és egyre kevesebb dolgot tudok tőle elvégezni a főzésre meg még kevesebb időm jut. El van a kiságyban de csak akkor ha ott állok és beszélgetek neki. Egy idő után azt is megunja és akkor felveszem. Utána alszik egy. fél órát néha többet változó utána jön a cicizés és kezdődik előlről. Ennyi idő alatt nem lehet megfőzni csak kapkodok ide oda. Délután már itthon van az ovis tesó is akkor már vele is kell foglalkoznom.
2011. dec. 4. 17:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Én csak nagyon gyors kajákat szoktam csinálni, és néha több részletben. Pl krumplit már megpucolom reggel, ha engedi a kisasszony. De pl a kedvencemet (rakottkrumpli) azóta nem készítettem el, mióta megszületett a lányom, mert nagyon sokáig tart...
2011. dec. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem két gyerkőcöm van, de az elsőnél is csak akkor tudtam az első időkben pl. főzni, ha a férjem vagy az anyukám vigyázott rá. Most még kacifántosabb a helyzet, mert nagyon picike még a kisebb, és ugye az etetés, altatás....úgyhogy most a férjem, -nem nagy örömére- próbál "helytállni" ezekben a dolgokban.

Ha tudsz , mindenképp kérj segítséget!!! Ne higgy a legendáknak, hogy "én bezzeg még 6 gyerek mellett is 3 fogásos ebédeket főztem":)

2011. dec. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
majd a 3. hónaptól jobban el fogja magát foglalni, érdekelni fogja a keze, csörgő, játszószőnyeg, bébitornászó, és akkor több időd lesz. (Nem sokkal.) Az első hónapok nehezek, csináljál valami kifőtt tésztát, főzeléket. Valaki írta a rakott krumplit, az azért jó, mert darabonként tudod csinálni, nem ég le vagy ilyesmi. Míg fő a krumpli, tojás, fogod a babát, azt meg bírja ki, míg összeállítod. Én sokszor csinálom ezt, pont amiatt, hogy félbe lehet hagyni.
2011. dec. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem az elején nagyon könnyű dolgom volt, eszik-alszik babám volt:):) 3 hónapos koráig.

Utána fogzás, mozgásfejlődés,szep.szorongás ésjzaka nem alvás.

Most múlt egy éves, ha macerás kaját készítek, pl rántott hús(panírozás),rakott kel, akkor korábban kelek, de mondhatom még mindim szerencsés vagyok,mert reggel 8-ig alszik.Porszívózni együtt szoktunk,felmosás akkor amikor alszik,vasalás este tvnézés közben,fürdőszoba suvickolása szintén mikor alszik.

2011. dec. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
a kiságyba csak alvás időben tedd.vidd magaddal a konyhába pihenőszékben vagy játszószőnyegen vagy járókában(nem tudom milyen házban,lakásban laktok,azért írtam több variációt),és akkor tudsz hozzá beszélni és a dolgodat végezni.ha nem sír,akkor ne vedd fel,mert később még nehezebb lesz tőle a dolgodat végezni.én mindent meg tudtam csinálni a fiamtól,kint volt velem pihenőszékben.amikor meg már mozgott,akkor szépen el kúszott-mászott a földön.nálunk meleg a padló,panelban lakunk
2011. dec. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképpen kell egy picit önállóságra nevelni, mert ha mindig felveszed, amikor már nem tudja elfoglalni magát, akkor később még inkább nem lesz lehetőséged levegőhöz sem jutni nélküle. :S Viszont az is egy megoldás, ha anyagilag belefér, hogy időnként rendeltek kaját. Én pl. csak hétvégén főzök, hétközben 1-2-szer, hétvégén pedig több alkalmasat, mert akkor a férjem is itthon van. Hétközben 2-3 nap rendelünk olcsóbb ebédet, kajakiszállítótól, ez nekünk így kifejezetten bevált.
2011. dec. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem is nagyon nehéz, mióta a fiam elkezdett mászni - addig szinte mindent meg tudtam csinálni. Egy héten egyszer anyósom átjön kb. 1,5 órára - na én akkor tudok főzni ill. hétvégén (mikor a párom itthon van). A takarítás is hétvégére marad, hétköznap sepregetek mindennap, míg alszik a pici fiú.

Vasalok minden reggel (énekelve), addig kisfiam a hintában van.

2011. dec. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem egy kicsit fura,hogy egy 2 hónapos baba fél órákat alszik!nem lehet,hogy már pont azért igényel téged mert már nagyon fáradt,álmos??

Illetve én is azt javaslom,hogy akkor járóka konyhába,babát beletesz mellé 1-2 csörgő és közben beszélj hozzá,hogy most anya zöldséget pucol!"A lényg,hogy lásson de én inkább azt mondom az alvásán kéne javítani!

2011. dec. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!