Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van köztetek olyan akinek a...

Van köztetek olyan akinek a 18hónapos kisfia még nem teljesíti a kisebb feladatokat amit kérsz tőle vagy kérdezel tőle? Pl:Hozd ide ezt, hozd ide azt. Nem mutogatja meg az állatokat a könyvben.

Figyelt kérdés

2016. okt. 25. 23:47
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
33%

En a sajat tapasztalatomat irom: az en kislanyomidore szuletett, ido utan emelte fejet, ido utan ult es jart es jottekba fogai. Erre 21 honaposan rengeteg foga van, erti a magyart es a nemetet. Tul okos azt mondja a vedono, de ezzel nem elkeseriteni akarlak. Pl van olyan gyerek aki mar 1,5 eves koraban dumalt, kislanyom most kezdett ra. Probalt tobbszor elmondani neki, megmutatni stb. Csak siman nem erdekli? Nem tudom. Sokat foglalkozol vele? Gondolom ha zavar a dolog. Vki mondta, hogy akivel bem fiflalkoznak az csak ugy no. Nekunk most kezdte osszekapcsolno, hogy bicikli akkor megy mutatja Apa biciklijet. Unatkozik elkezd torolgetni egy zsebkendovel, de kinel latta?:D

Ne aggodj 20-22 honaposra belejon. Tegyuk hozza az en kislanyom nagyon kivancsi sokat gyorsan tanul. Viszont sak most kezdett szavakat mondani. Remelen megnyugtattalak kicsit. :)

2016. okt. 26. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Semmit se varj tole el, foleg ne ilyen kategorikusan.

Szemkontaktust es/vagy enekeket figyel? Ha pl tisztaba teszed vagy ha te enekelsz neki,akkor rad nez, mosolyog, tartja a szemkontaktust?)

Minden gyerek mas, meg testverek kozott is van akkora kulonbseg, hogy hihetetlen. Ne mas gyerekekhez viszonyitsd, hanem onmagahoz (mult honapban meg nem tudta ezt, most meg mar rajott, mult heten meg nem csinalta ezt, most meg milyen okosan megoldja)

Es dicserd, szeresd, ne elvarj!

2016. okt. 26. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
73%

anno én úgy voltam vele, mint korábban a fordulásnál, ha egyszer megcsinálta, már mondhattam hivatalosan, hogy forog onnanstól, holott később kezdett ez állandósulni.



így amikor a válaszreakciókat, mutogatást kellett várni, akkor is nyugodt voltam, ha egyetlenegyszer megcsinálta. de jóval később ez is rendszeressé vált már.


rájöttem, hogy spontán, belülről jövő beszélgetés, játék közben, sokkal szívesebben reagálnak, mint amikor szánt szándékkal direkt kérek tőle valamit. (pl direkt kérem a macit, hogy odahozza e, akkor tuti nem fogja. de ha mosogatás közben félvállról megjegyzem kéne bentről a pohár, nicsak nicsak kijön vele..)

2016. okt. 31. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Igen az én kisfiam is ilyen, és aggódom nagyon, mert olvastam h az ilyen korú babák már sokkal több mindent tudnak
2016. okt. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Két lányom és egy 13 hós fiam van,késöbb érnek a fiúk szerintem ez igaz,fiam hamarabb felállt ült elindult mint a második lányom. Mégis kevés szót tud kevés mutogatós mondókát tudunk,de nyugtat a védőnő h nem vagyunk lemaradva és ha minden rendben vele idővel ő is elkezdi majd ezek Nyugi! :)
2016. nov. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
79%
5, jó hogy nyugtat, mert 13 hónaposan még bőven normális ha egyetlen egy szót se tud. A citizálásnak kell csak meglennie (babababa...).
2016. nov. 2. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
42%

Egyáltalán nem?

A lányom ezeket már 11 hónaposan csinálta. Egy barátnőm ikrei viszont nem csinálták 16 hónaposan, ezért voltak neurológusnál, ahol megállapították, hogy 12 hónapos szintjén vannak, és javasoltak nekik fejlesztő gyakorlatokat, járnak tsmt tornára is, hogy behozzák a többieket. De ők mozgásban is nagyon le voltak maradva.

Én másfél évesen tuti megnézetném, lehet hogy semmi baja, de ha mégis kell neki fejlesztés, jobb minél előbb elkezdeni.

2016. nov. 9. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Enyém is ennyi és ő se csináln ilyeneket de már nem kattogok rajta..miért kell minden gyerek isből szuperzsenit képezni.. Ezek tanulható dolgok, ők még nem akarnak ilyeneket csinálni. De sok mást igen, ami önálló gondolkodást igényel. Ne utánozó legyen hanem legyen gondolkodó! 3-4 évesen már ugysem lesznek meg ezek a különbségek.
2016. nov. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
42%

"3-4 évesen már nem lesznek meg ezek a különbségek"


De bizony, meglesznek. Persze nem mindenkinél, tényleg sok kisgyerek csak eltérő ütemben, "mintázatban" fejlődik: Van akinek ügyesebb a mozgása, van aki hamarabb beszél, mindenkinél vannak lassabb, és ugrásszerű fejlődési szakaszok.

Viszont léteznek ténylegesen elmaradó fejlődésű kicsik, akiknél utóbb intő jelnek bizonyulnak ezek a kezdeti aggodalmak. Az általános megnyugtatás sok esetben beigazolódik, de van akinél nem, és nekik nagyon fontos, hogy időben szakemberhez kerüljenek. Korai fejlesztésben jártas szakembert keress!

2016. dec. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Betu ***** válasza:
53%
Ne haragudj, de én egy kicsit aggódnék , mert szerintem azért egy 1,5 éves kisgyereknek már legalább egy- két állatot tudnia kellenne mutatni egy könyvben vagy egyszerű kéréseket teljesíteni szintén tudnia kellenne. Én nagyon aggódos vagyok és mindig reméltem hogy mindent megcsinál időben gondolom nem véletlenül vannak ezek a határidők. Na én nem azt mondom hogy valami baj van, de jobb lenne neked is gondolom ha megnyugtatnának nem igaz? A kisfiam 21 hónapos igaz még csak néhány szót mond, de minden kérést teljesít még néha olyat is amit nem is értem honnan tud. A testrészeit már szinte mindet tudja az állatokat könyvből simán végig mutogatja , ha kérdezem, és ezeket a dolgokat elég régóta csinálja. Bocsánat de vidd el egy szakemberhez és szerintem biztos nem lesz baj csak lehet hogy őt ezek a dolgok nem érdeklik. Minden jót kívánok!!😊
2016. dec. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!