Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nálatok van/volt karácsonyfa,...

Nálatok van/volt karácsonyfa, amíg kicsik voltak a gyerekek?

Figyelt kérdés
A sógornőméknél nincs karácsonyfa, csak egy nagyon pici mű az asztalon, mert szerintük a gyerekek nekimennének, felborítanák a fát. Nekem még nincs gyerekem, de nekünk gyerekkoromban mindig volt rendes nagy karácsonyfánk és sose volt semmi baja, nem borítottuk fel. Én úgy gondolom, hogy meg lehet tanítani a gyereket, hogy viselkedjen normálisan. Vagy tényleg ennyire vigyázni kell és normális, hogy 3-4 éves gyerek azt se tudja mi az az igazi karácsonyfa? Nálatok hogy van ez?
2016. okt. 30. 20:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%

Persze. Mindig volt. Soha nem tortent baleset.

8, 13 es 16 evesek.

2016. okt. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%
Természetesen van. Plafonig érő mióra megszületett minden évben. Soha nem volt gond.
2016. okt. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
80%

Szegény gyerekek...

Lusta, buta szülők...

2016. okt. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
49%

nálunk igaz helyhiány miatt csak faág volt a szekrényről lelógatva (7 hónapos korában)de felemeltem hozzá nézni a gömböket és belengte az illata is a szobát.

kövi évben 1,5 éves korábanmár a faágak lent voltak kitámasztva sötétedésben nézte a villogó ledfényeit és még jó hogy olyan mély bordós piros volt a jellemző, nem szúrós neonkék pl


semmi gond nem volt, nem borította, nem volt baleset.


most 2,5 éves korában ...hát nem tudom mit várjak..már nem kúszó mászó védtelen baba, hanem egy kisebb tornádó :)de lesz fa szerintem :)

2016. okt. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk is mindig volt karácsonyfa. Nagy műfenyőnk van, mert távfűtéses a lakásunk, 26 fok az átlaghőmérséklet, kb. 1 nap alatt lepotyogna az igazi. Együtt díszítjük a fát. Igaz, égősor már 2 éve nincs rajta, mert a kisebbik lányom mindent megrág, így az égők helyett gyöngysor van rajta. 2 éves és 5 éves lányaim vannak.
2016. okt. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Szokott lenni, bár tavaly naponta többször újra kellett díszítenem az alját mert a gyerek mindig leszedte a díszeket :S
2016. okt. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
75%
Volt és lesz idén is karácsonyfánk. A fiunk 3 éves, égetően rossz, de nem féltjük a fát, tavaly még rosszabbul viselkedett, mégsem volt baleset, csak dísz törött el, de sem a fának, sem a fiunknak nem esett baja. Ő tipikusan az a gyerek, akinek minél jobban tiltunk valamit, annál jobban akarja, annál inkább piszkálná, aztán ha nem megy, akkor jön a hiszti (tavaly még fejelte a falat, padlót, idén már hála istennek nem), de valahogyan mégis megérti, hogyha valamihez valóban tilos hozzányúlni (kazán, elektromos dolgok, sütő, karácsonyfa).
2016. okt. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
45%

Nekünk is mindig volt, és soha nem volt olyan, hogy felborítsuk, vagy nekimenjünk, vagy bármi baja legyen. Még akkor is tudtunk rá vigyázni, amikor bebújtunk alá meg mögé a szaloncukrok után.

Egy kicsi gyereknek is meg lehet magyarázni, hogy vigyázni kell rá, és mi fog történni, ha nem vigyáz (miért nem szabad nekimenni pl).

2016. okt. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
58%
attól, hogy nekem van, a sógornődnek szíve joga nem plafonig érő fát rakni.
2016. okt. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
71%

Persze, főleg, hogy nálunk pl. a nagy 9 éves, a kicsi meg 8 hónapos, el se tudnánk képzelni, hogy legyen. Hiszen a nagy is gyerek, várja, szereti a karácsonyt, mit mondanék neki, hogy most akkor nincs fa, mert az öcséd még kicsi? Ugyan már :D

Egy 3-4 éves gyerek mellett meg aztán pláne nem értem ezt, ilyenkor még annyira varázslatos dolog nekik a karácsony. Miért borítanák fel? Mi se borítottuk fel öcsémmel soha (jó, egyszer eldőlt, de nem borítottuk, hanem rossz volt a talp), és a nagyobbik fiam se borította fel soha.

2016. okt. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!