Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miert van az hogy eddig 3-4...

Miert van az hogy eddig 3-4 orankent evett most pedig szinte 2 orankent keri a cicit?

Figyelt kérdés
4 hetes mult a fiam.Eddig 3-4 orankent kelt fel es evett de most mar eszik aztan 1 orat "szenved" mig elalszik fel orara es szinte meg van hogy 2 ora sem telik el felkel sirva es mar keresei a cicit.Neki az hogy felkel egyenlo azzal hogy enni is kell.Volt valakinel hasonlo?Miert valtozott meg?Ennyi ido alatt meg a kello tej sem termelodik ujra.
2016. okt. 31. 16:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Növekedési ugrás. Ált. 3, 6 hetesen és 3, 6 hónaposan zajlik egy ilyen időszak, amikor folyton csak mellen akarnak lenni. Ilyenkor hirtelen megnő a az anyatej igènyük. Rakd mellre, ahogy csak tudod, minden nyekkenésre. Csináljatok akár egy szopi napot-ha van rá lehetősèg, mozgasd meg a segítő rokonságot. Most "csinálja" magának a tejet. Minél többször rakod mellre, a szervezeted annál jobban érzi a tejre az igényt, és annál többet termel. Ha gyakrabban eszik kevesebbet, is megvan az "adagja" emiatt ne aggódj. Nincs üres mell sem, mert a tej nagy részét szoptatás közben termeli a mell!


Olvasgass lll.hu-t ;)

2016. okt. 31. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Pár nap alatt túllesztek ezen is! Igen, 3-4 hetesen van egy növekedési ugrás. Szoptasd amikor kéri, így csinál több tejet!
2016. okt. 31. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja az hogy 3-6 hetesen szokott lenni, nem törvényszerű, hogy ne lehetne máskor!
2016. okt. 31. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

nálunk is ilyentájt volt a növekedési ugrás, annyit volt csecsen, hogy tök depis lettem :)

pisilni se tudtam ellógni :)

aztán pár nap után kidőlt, és aludt egy csomót, a cicim meg kockára dagadt a tej-túltengéstől (aztán én keltettem fel a fiamat, hogy szívja már le, mert már úgy fáj) :)


mindig annyi tej termelődik, amennyi kell - ha igény szerint szoptat egy anya. nem pazarol a szervezet és a pár hetes emberke meg a leges-legösztönösebben létezik!


minden okkal történik. ha 2 óránként kér, akkor két óránként kell neki adni cicit.


az első 3 hónap nagyon kemény ám, akkor az ember lánya szinte szolga és a gyerekért létezik csak. de ha ezt az időszakot ügyesen végigcsinálja egy anyuka, akkor korlátlan és végtelen lesz a teje, és addig tudja biztosítani a legszebb dolgot - az anyatejet a kisgyermekének, ameddig csak szükség van rá.

:)

én az első 3 hónapban csak feküdtem a gyerekkel és csak szoptattam a gyereket. és 3 évig tudtam adni a cicit. aztán lepattintott a nagy-kisfiam, hogy már ő nagy, és nem kell neki a cici... :) (nekem még most is hiányzik, fél év után a szoptatás, de nagyon büszke vagyok a gyerekre is és magamra is) :)


lesz még egy növekedési ugrás 3 hónaposan is. az is jó munka lesz. aztán lesz fogfájás és egyéb fejlődések - mozgás - valamint fogzás miatti szopi-maraton, de már addigra rutinos leszel :)


egyelőre csak annyit fogadj el - ő tudja, mi kell neki, és nincs baja, csak követi az ösztöneit.


én úgy irigyellek, ezek olyan szép időszakok :)


adj neki cicit, és gondolj arra, milyen jól csinálod, és milyen jó anyuka vagy :)


nincs a háttérben semmi, csak a természetes igények.

2016. okt. 31. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszonom a sok biztato szot.
2016. nov. 1. 15:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!