Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy bírjátok mikor hisztizik...

Hogy bírjátok mikor hisztizik a babátok? Mit csináltok ilyenkor?

Figyelt kérdés
1éves lányom nagyon hisztis és akaratos lett az utobbi időben. Nagyon imádom őt , csak nemtudom hogy kezeljem a helyzetet. Sajnos beteg is volt , fogzik is , lehet ezek os rásegítettek , csak ugy érzem néha mikor nekifog ordítani mkor valami nem ugy van ahogy ő szeretné , hogy elmennék 5percre a frisslevegőre , mert az ordításától elborul az agyam. Persze nem bántanám őt , csak nemtudok mitkezdeni magammal s vele hogy vége legyen ennek a periodusnak.Probálom elterelni a figyelmét , hogy vége legyen a hisztinek. Az a baj hogy nagyon anyás , és nemtudok tőle "lépni" , mert mindig velem kell mindent csináljon , persze probál segiteni anyosom s aposom , a férjem nem annyira mert sokat melozik s fáradt mikor itthon van , csak nemnagyon hagyja a lányom . Ti honnan meritetek türelmet ilyen periodusokban? Mikor alszik , szoktam kicsit ledölni , olvasni , filmezni , csak olyan rövid idő az , már rögtön felébred , ugy érzem magam estére mint egy zombi. Éjszakát nem alussza át , igy éjjel se pihenem ki magam. Tudom hogy ezzel jár az anyaság , csak mikor lessz könnyebb , mikor jár le ez a hisztis korszak ? Képes hátradobni magát mikor valami nem tetszik , vagy ugy ordít hogy még az utcán is hallják. Elég összevissza írtam , remélem azért a lényeg érthető :p
2016. nov. 2. 18:36
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
96%

Nálunk ez fél éve megy.

Mondjuk később kezdte a lányom.

Először kipróbáltam hogy ott hagyom. Nem jött be. Majd ráhúztam az ajtót. Az se segitett. Csináltam úgy hogy nem figyelek. Rendesn vert.

Csináltam úgy utánzom. Semmi.

Probáltam úgy hogy leúlök mellé és oda hivom kitárom a karom és átölelem. Na az teli találat volt. Egyből befejezte.

Én néha szoktam mondani hogy 1x agyvérzést kapok tőlük, mert hogy 2 van. 2 hiszti.

Leszoktam a cigiről. Nagyrészt egyedül vagyok. Néha úgy érzem epeömlést kapok az egész gyereknevelestől és hogy a munkám egy vicc ehhez képest.

De kitartok!

Lemegy minden szépen LASSAN!

Néha előbb elszámolok 10ig nehogy orditsak egyet. Volt már persze hogy ki-kiszaladt. Kövezzetek meg szupermamik de olyan is volt a fenekére csaptam.

Nem is csodalom ilyenek apa is ilyen hiszti király meg én is.

Mi mást örököltek volna. 😂😁😊

Kitartás! Már csak pár év és újra aludhatsz meg nyugtod lesz!

2016. nov. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Az én 13 hónaposom is ilyen. Én nem figyelek a hisztire. Abba szokta hagyni. Próbálok résen lenni, figyelmet elterelni még a hiszti-esélyes dolgok előtt de a dolgok nagy részét nem tudom kiszűrni. Neki is most tört át az első örlőfoga és jobban megviseli, mint a metszők. 100%, hogy a fogzás rátesz egy nagy lapáttal a viselkedésére.
2016. nov. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Mintha a saját gyerekemről olvastam volna a soraidat.

Nálunk is pont ez a helyzet,próbálom elterelni a figyelmét nálunk például az jött be ha utánozom ha nyeszereg én is rá kezdek általában röhög rajta.

Nálunk az a baj hogy ha alszik délután vagy éjszaka olyan ordítással kel hogy alig birom vigasztalni.

Én eddig azt vártam hogy tudjon játszani egyedül (hála istennek van hogy fél órát eljátszik 3x egy nap) most azt várom beszéljen mert sokszor nem értem a sírásának az okát vagy a hisztinek..de lesz majd jobb is..kitartást. Akkor szép az élet ha zajlik 😅

Jóéjszakát

2016. nov. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
17%

általában azok a gyerekek ilyenek, akiknek mindig harcolnia kell a figyelemért, vagy ha valamit szeretne


ha változtatnál egy elogadó, türelmes, figyelmes anyává, aki lelassul hozzá, csak úgy percekig nézni egy falevelet, stb és meghallgatja, sokat figyel csendben, a gyermek is rájön, hogy neki is van élettere és nem kell érte harcolni.

2016. nov. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Az az érdekes hogy amikor hisztizik , ordít , aposom mondja neki hol van hisztis barbi , nemlátom . S teszi magát hogy keresi , akkor a lányom felfigyel erre , s kacag , s elfelejti hogy miért sírt. De én bármit csinálhatok , ugyanugy ordít. Szerintem látja rajtam hogy kétségbe esek , és ugy veszi észre hogy igy eléri a célját. Én pont ezt elakartam kerülni , csak olyan nehéz , mindig probálok arra gondolni , hogy mindent amit most teszek , később fog meglátszani. Pl ha nemhagyom sírni , akkor hátha magabiztosabb lessz ha felnő , mert tudja hogy mindig volt kire számítania. De ha utána hagyok a hisztijében , akkor azt hiszi bármit szabad. Milyen nehéz megtalálni az arany középutat. Az zavar a legjobban hogy nemtudom megérti sokszor miért hisztizik , gondol eggyett s nekifog hisztizni , semmi ok nélkül és én akkor hogy segítsek rajta hogyha nemtudom mi baja. A másik az evéssel .. H kitalálta hogy egyedül akar kanalazni. De legtöbbször nem engedi hogy én is fogjam a kanalat vagy a kezét , hogy segítsek hogy valami a pocijába is menyjen. Ha látja hogy hozzáértem , akkor nemkifog ordítani . Ilyenkor mi a helyes ? Eszik mikor éhes ? Vagy pedig mit csináljak hogy hagyja hogy segítsek? Ordítsak rá hogy legyen elég a hisztiből? Ő még nemérti annyira hogy miért veszekszem.. Ugyhogy ez csak nemjó megoldás
2016. nov. 2. 20:48
 6/22 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó. Jaj a lányom nemkell harcoljon a figyelmemért , mert 0-24ben csak ráfigyelek , mindig eggyütt játszunk , még csak 1éves , nemjár egyedül csak ha fogom a kezét , csak pár szot mond.. Azaz mindenben a segítségemre szorul és segítek is neki. Jó is lenne fél órát egy nap csendben eljátszon egyedül :p .. De még nem jött el az ideje .. Még nagyon anyás. Ugyhogy csak nem lehet ez az oka a hisztijének
2016. nov. 2. 20:52
 7/22 anonim ***** válasza:
7%

a hiszti nem a gyermek hibája.

neki csak ez az egy eszköze van.

mégis ki a felnőtt?

2016. nov. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Én lányom is épp ilyen volt, és maximális figyelmet kapott, egyáltalán nem volt elhanyagolva. Szerintem azok a babák csinálják ezt erősen és ilyen korán, akiknek az igényei, testi és lelki szükségletei éppen hogy mindig ki lettek elégítve - nagyon helyesen. Van egy átmenet, amikor se a baba számára, se a szülő számára nem egyértelműen felismerhető, hogy ez most szükséglet vagy vasakarat. Megszoktuk, hogy szükségletei vannak, amiket nagyon fontos kielégíteni, ő megszokta hogy azonnal ugrunk éjjel-nappal, ha fél, ha éhes, ha szomjas, ha fázik. És nem érti, miért nem vagyunk ilyen készségesek, ha másik színű bögréből kéri a teát, ha játszani szeretne pelenkázás helyett, ha ki akar menni amikor bevisszük, stb...És jön az éktelen ordítás, mert az eddig is mindig bevált. Én sem tudtam és a mai napig is gondot okoz néha megkülönböztetni, hogy ez most szükséglet nála vagy csak hisztiroham. Pl. nem tud elaludni és visít, hogy vegyem ki az ágyból. Igaz, hogy ő kéredzkedett be és hogy semmiféle praktikával nem tudtam elaltatni és én már kómában vagyok, de ki akar jönni. És sír és zokog, hogy anya gyere, anya gyere...Nincs messze ám, az ágyunk mellett az ágya közvetlenül, de úgy üvölt mintha a ház másik végében aludnék. Néha eljutottam oda, hogy na ebből elég, fejemre húztam a takarót, de mindig megbántam. Legtöbbször kiderült, hogy betegség lappangott benne vagy hasonló. Viszont vannak egyértelmű helyzetek, amikor hisztiről van szó, na olyankor nem kell engedni. Sőt, nem szabad engedni. A hisztirohamokat nem szabad agresszióval kezelni (amíg nem volt gyerekem, a hisztis gyerekeket meg tudtam volna fojtani), bár néha kijövök a sodromból és volt már hogy én is ordítottam, de a rémült tekintete iszonyú fájdalmas emlék, akkora fájdalom, hogy többnyire nem veszítem el a fejem. Általában meg van az oka, ha hisztizik. Fáradt, éhes, ilyesmi. Olyankor kisebb a tűrésküszöbe. A hisztik azáltal fognak csökkenni, hogy az hisztivel nem éri el a célját a kicsi. Ha mesét akar nézni, de következetesen nem engedjük, akkor feladja hamarosan. De ez igaz mindenre. Ha megtanulja, hogy a hisztivel nem ér el semmit, magától le fog szokni róla. Vagy legalábbis elviselhető szintre csökkennek a hisztirohamok. És nagyon fontos megkülönböztetni a sírásait: hisztisírásnál türelmesnek, szeretetteljesnek kell maradni (nem szabad büntetni magárahagyással), de a célját nem szabad elérnie hisztivel. Viszont ha szükséglet miatt sír, akkor továbbra is az a legjobb, ha csapot-papot otthagyva segítünk rajta azonnal. És ez is árnyalt dolog, mert az hogy vegyem ki a kiságyból, lehet hiszti is akár, mert ő még inkább játszott volna, de lehet szükséglet is, mert fél vagy beteg lesz...Nem ugyanúgy kell a két helyzetet lekezelni.
2016. nov. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
53%
És mi lenne ha hisztizik és te meg fognád és benyomnád a zenét nagyobb hangerővel és persze nem a hisztijére figyelnél? Talán megunná ha nem figyelsz rá...
2016. nov. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Ja és az én kislányom is 10 hónaposan kezdte azt, hogy nem engedte magát etetni. Ne ordíts, tudom milyen nehéz, de örökre evészavaros lehet, ha az étkezések nem jó hangulatúak. Én sajnos eljutottam az ordításig egyszer, amikor már hónapok óta leállt a súlyfejlődése, szó szerint éhezett, de nem tudtam megetetni, csak szopizni akart. És EGYEDÜL enni. Csakhogy egyáltalán nem talált be a szájába 10 hónaposan. És inkább éhenhalt volna, mint hogy megetessem. Ő akart egyedül kanalazni. Na akkor ordítottam először, mert rettegtem hogy éhenhal vagy elveszik tőlem ha ez így folyik tovább. Iszonyúan bánom, mert nem lett volna szabad. Végül csak az segített, hogy átváltottam darabos kajára, mert azzal betalált a szájába (meg tudta fogni). Megjegyzem, egyáltalán nem volt neki még való a darabos kaja. Amikor már ügyes volt kanalazásban (15 hós kora után), csak akkor tudtam visszatérni a főzelékekre és levesekre és a mai napig jobban szereti a darabos kajánál ezeket, pedig már 2,5 éves. És ami nagyobb csoda, úgy 2 éves kora óta már engedi, hogy etessük, sőt gyakran kéri is. De mire ide eljutottunk, én 25-ször megőszültem. Az étkezések alatt jó hangulatot kell tartani, mert őrületes evészavarok jöhetnek abból, ha az ember bármit erőltet vagy csatatér lesz az asztal. Ha valamit nem akar megenni, TILOS erőltetni. Ha egyáltalán nem akar enni, akkor ne egyen. MAjd eszik a köv. étkezésnél. Ha makacs és nem engedi magát etetni, szelíden lehet próbálkozni, de ha nincs más, váltani kell darabosra. Az evések legyenek vidámak, legyen mindenki az asztalnál amikor csak lehetséges, lehetőség szerint azt egye, amit ti is.
2016. nov. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!