Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináltok, amikor 1 év...

Mit csináltok, amikor 1 év körüli gyerkőcötök hisztizik?

Figyelt kérdés
Már próbáltuk,hogy szépen szólunk,mindent elmagyarázunk ezerszer,volt,hogy annyira ordított és toporzékolt,hogy megmostuk (persze kíméletesen) hidegebb vízzel az arcát.
2011. febr. 11. 23:10
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
90%

A lehető legrosszabb.


Ne foglalkozzatok vele, ne vegyetek tudomást a hisztiről. Lépd át, menj el mellőle, hagyd magára, stb.

Bár az igazi hiszti majd csak eztán jön :P

2011. febr. 11. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
90%
sajnos az egy ev koruli gyerek meg igazan nem erti a magyarazatokat! semmi teendod nincs ,csak annyi hogy nem kell rafigyelni mikor hisztizik. ha latja hogy nincs eredmeny abba fogja hagyni. az enyem is 14 honapos es hidd el tapasztalatbol mondom. a hidegvizes arcmosat meg nem erti es nem hoz eredmenyt!
2011. febr. 11. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
9%
Minden ilyen ordító, hisztiző, toporzékoló gyereknél megnézném a családi körülményeket. Meg hogy mennyit foglalkoztak vele eddig. Láttam már jó néhány szülőt, aki panaszkodott a gyerekre miközben még játszani sem volt hajlandó vele. A gyerek a szülő tükörképe, tőlük tanul vagy nem tanul. Persze ha minden oké, a gyerek csak a normális hisztit produkálja, mint mindegyik, akkor próbáld nem venni figyelembe. Abbahagyja majd magától. Bár ezt a hideg vizes borogatást olvasva vannak kételyeim a nevelést illetően.
2011. febr. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Senki nem beszélt itt borogatásról!Én teszem a kezem a víz alá,és úgy áttörlöm vele az arcát.Mivel hisztinél azért rendesen kimelegszik lehűti a kis arcát.Ennyi.

Játszani meg non-stop játszom vele(kivéve amikor alszik),de azért olyat csak nem engedek meg neki,hogy egyedül menjen a lépcsőhöz-nem otthoni,máshol voltunk.Tegnap ez történt-nem engedtem az egyedül közlekedő egy évesemet a lépcsőhöz és olyan cifra hisztit levágott,hogy csak na.Pedig próbáltam jobb játékra rávenni,de hiába.Vagy ugye a konnektor(hiába van benne vak dugó)-járhatunk olyan helyen is,ahol nincs és azért mégsem volna jó,ha csak úgy belenyúlna.

Szóval összefoglalva:azért hiszizik a Drágám,mert olyat szeretne csinálni,amit nem szabad.

2011. febr. 12. 06:09
 5/26 anonim ***** válasza:
74%
Rendben, ne haragudj.
2011. febr. 12. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Én sem szoktam tudomást venni róla. Pedig néha már annyira ideges vagyok... el sem tudom mondani. Hisztizik, direkt elkezd erőltetetten köhögni amíg hányás lesz a vége. Tudom, hogy direkt csinálja, mert amikor egyedül van, soha nem történik meg. Borzalmas.

De nem akarok engedni neki, nem akarom, hogy pozitív visszajelzést kapjon az ilyen viselkedésre. Nehéz. :)

15 hónapos kisfiú anyukája

2011. febr. 12. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Tegnap 23:26

hogy neked nincs gyereked, az biztos!

Látni lehet, hogy láttál már ezt azt, de hogy a fejlődés lélektanát nem ismered, az sicher!

2011. febr. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
68%

szia, amit én csinálok: én soha nem hagytam figyelmen kívül ennyi idősen a hisztit. és miért: mert 1 évesen a gyerek nem azért hisztizik hogy tudatosan ellenszegüljön, manipuláljon. érvényesíteni akarja az akaratát, ez rendben, egy kisgyerek átlagosan 1 éves kora körül kezd igen makaccsá válni, és ez jól van így, ez a természetes fejlődés része. de pont mivel nem tudatos a dolog, ezért igenis jó 1 mondatban egyszerűen elmondani, nyugodtan, nem idegből, hogy az adott dolgot miért nem lehet, pl. nem mehetsz le ott egyedül, mert leesel és megütöd magad. ezt ha nem is érti tökéletesen, de legalább kapott vmi magyarázatot, nem csak egy "nem szabadot", azzal ugyan mit tud kezdeni? így meg szépen lassan (gyorsan) megtanulja, hogy amit anya úgy mond hogy sajnos nem mert....ott van valami ok is, nem csak szimpla szívatásról van szó. a gyerek nem hülye, a gyerek nagyon hamar megtanul mindent, amit elmondanak neki. aki állandóan csak azt hallja, hogy nem szabad! meg jól van, hisztizz csak, majd abbahygod, az hogy fogja megtanulni, mit miért nem szabad? én sokszor olvasom, és nagyon csodálkozom, hogy 2 éves gyerekek ezt meg azt csinlnak, értsd ami veszélyes, az enyém már 15-16 hósan sem csinált semmit ami veszélyes (konnektro, tűzhely stb). vélhetőleg azért mert ha kellett 100x elhoztam onnan, elmondtam hogy miért nem szabad. ha kellett eltereltem a figyelmét valami nagyon érdekessel. ha valamivel játszott volna, amit nem szabad, akkor elvettem, elmondtam miért nem, és adtam helyette valami veszélytelen de érdekes dolgot. így nagyon hamar megtanulta, mi merre hány méter, hamar tisztába jött azzal, mi az ami saját jól felfogott érdekében nem ajánlott csinálni. egy idő után már elég volt csak annyit mondani, én azt nem tenném a helyedben édeske, mert leesel/megütöd magad stb. ez a fajta megközelítés sokkal nehezebb, több türelmet kíván , mint átlépni a gyereken ha hisztizik, de ezerszer jobban megéri. tévedések elkerülése végett, a kislányom abszolút nem az a típus, akinek megalszik a szájában a tej, 1 éves kora körül az ezerszemű is kínban lett volna a felügyeletével...

ez csak az én véleményem, akinek nem tetszik nyugodtan pontozzon le, vitatkozni nem szeretnék senkivel .

2,5 éves kislány édesanyja és 15 hetes km

2011. febr. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
TELJESEN IGAZAD VAN ! TOKELETESEN! DE ITT ARROL VAN SZO HOGY A PICIK ,MINT PL. AZ ENYEM IS 14 HO ,NEM MINDEN ESETBEN FOGADJA EL AZ ERDEKESEBB JATEKOT, AZAZ NEM AZONNAL ELOTTE LEVAG EGY ROVID HISZTIT. MEG KELL JEGYEZZEM A HISZTIK HETROL HETRE ROVIDEBB IDEIG TARTANAK MERT EN IS UGY TESZEK AHOGY TE.IGEN TUDJAK HOGY NEM SZABAD DE KITARTOAN PROBALKOZNAK, RAZZA A FEJET MIKOR MONDOM HOGY NEM SZABAD ,ODEBB LEP DE 1 PERC ES UJRA PROBALKOZIK,ES FIGYEL HOGY LATOM-E. NEHA MEGHALOK A NEVETESTOL OLYAN EDI,DE A HISZTI AZ AZERT EM MARAD EL. HAT EZT KERDEZIK A KEDVES ANYUKAK HOGY EZEKET A VISSZATERO HISZTICSKEKET HOGY KEZELJEK HOGY VALOBAN CSAK HISZTICSKEK MARADJANAK. SOK TURELMET SORSTARSAK!!!
2011. febr. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
0%
"hogy neked nincs gyereked, az biztos!" Van két négy éves fiam. Egyikre sem jellemző a durva hisztizés, állandóan van velük foglalkozva, minden körülöttük forog. Plusz olyanok az anyagi körülmények hogy mindent megkapnak az 5000 forintos autótól a 200 ezer forintos terepjáróig. Bármit amit szeretnének, ezért a játékboltban sincs soha hiszti. Persze mindjárt kettőt mindenből, hiszen ikrek. Ha felnőnek sem lesz gondjuk az életben, már az is biztosított számukra. Nagyon sok gyerek igenis a rossz körülmények miatt lesz durván hisztis, amelyik megkap mindent, az nem annyira. Lehet lepontozni, úgyis a legtöbben azzal szórakoznak, mondjuk nagyon nem érdekel. Itt a fórumon érdekes módon csak a mindig panaszkodókat értékelik jónak.
2011. febr. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!