Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tanácstalan vagyok, csak...

Tanácstalan vagyok, csak nekem ilyen hisztis a babám? Mit csináltok, ha nagyon hisztizik a babátok?

Figyelt kérdés
14 hónapos fiú, de szinte mindenért hisztizik, én megpróbálok nem tudomást venni róla, de ez néha nem lehetséges. Egész nap vele vagyok, apa sokat dolgozik, így vele csak késő este talizik, minden délelőtt, és délután elmegyünk valahová, ha pedig otthon vagyunk akkor mindig velem van, a járókában 5 percet sincs el, és egyedül is csak keveset játszik, leginkább mesekönyveket nézeget, vagy a mondókákat nézi.
2011. júl. 23. 22:18
 1/9 anonim ***** válasza:
szerintem egy picikét el lett kényeztetve a picurka:) Ha nem lett "rászoktatva", hogy el tudja magát foglalni, amíg anyának valami dolga van, akkor nehéz dolgod lesz. Mindenesetre szerintem a legrosszabb az, ha nem veszel róla tudomást. Inkább próbáld meg elmagyarázni neki (nem baj, ha nem nagyon érti), hogy most mi van. (Azt nem írtad, hogy mi miatt hisztizik)
2011. júl. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs olyan, hogy el lett kapatva, ha egy baba igényli a társaságot és a többség igen, akkor a fejed tetjére is állhatsz, akkor sincs el egyedül, max üvölteni hagyod.

Nálunk inkább nyűglődés szokott lenni és akkor arra gondolok, hogy unatkozik, akkor vagy valami új jétákot találok ki, vagy lemegyünk sétálni gyalog (18 hós). Szóval kizökkentem abból az állapotából.

Hisztizni még korai lenne, nem? Tényleg, mire érted pontosan?

2011. júl. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
El is szoktam neki magyarázni, hogy ha nem lehet mert veszélye. Pl: tv-t kapcsolgatja központilag, felmászik a radiátoron az ablakba, ha eszek és nem beszélek hozzá, ha elmegyünk vásárolni, és nem akar a babakocsiba ülni, ha a játszótéren nem engedem a veszélyes helyekre, vagy ha az úttestre akar menni, és nem engedem, vagy ha más játékával játszik a játszótéren, és vissza kérik, ilyenkor adok neki másikat, de az nem kell!!! Hirtelen ennyi. Pelenkázásról nem is beszélve, már csak belebújós pelust veszek, mert esélyem sincs a másikat feladni .
2011. júl. 23. 22:43
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez nem hiszti! Nem akarja azt csinálni, amit Te engedsz/nem engedsz neki. Értik már ennyi idősen, az én 1,5 éves kisfiam is mindig vigyorog és néz rám, amikor a konektort kezdi piszkálni. Tudja, hogy nem szabad, de tetszik neki, hogy én meg jártatom a számat. Amit már tud, nem mondom el százszor, 1-2szer szólok és elterelem a figyelmét, vagy hülyéskedek neki és akkor már nem is érdekes a konektor. Hogy nem másszon fel pl. a radiátorra és így az ablakba, találj ki rá valamit, mert tényleg veszélyes. Muszáj velük trükközni, különben állandó sírás lenne a vége, vagy a kézre csapás... De egyébként fárasztó dolog a gyereknevelés, én is mindig várom, hogy szombaton jöjjenek a mamáék, picit játszanak vele, én meg pihenek arra a pár órára.
2011. júl. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Verni egyáltalán nem akarom, és még a kezére sem engedem senkinek hogy ráverjen, engem sohasem vertek meg a szüleim, és mégis itt vagyok. Tudom hogy elkellene hogy tereljem a figyelmét, de már ötletem sincs, egy egyszerű sétához is, több dolgot viszek magammal, hogy ellegyen, vagy csak olyan helyekre megyünk ahol neki érdekes dolgok vannak,kutya, galamb, busz, villamos stb… Ha főzők 10 percig elvan a konyhába, amíg szétpakol, utána már fogja a lápomat és sír hogy vegyem fel, felveszem akkor meg hogy tegyem le. Biztos én csinálok rosszul valamit, első baba, már az elejétől fogva ennyire igényelte a törődést, ha egy picit is sírt, én egyből felvettem,lehet ez volt a baj!
2011. júl. 23. 23:05
 6/9 anonim ***** válasza:

1. válaszoló vagyok. teljesen normális dolog, hogy a baba (kisebb korában) is igényli a törődést. De mint, ahogy írtam rá lehetett volna szoktatni, hogy egy kis időre el tudja foglalni magát (pl amíg főzől). egyébként azt nem tudom, észrevetted-e, hogy esetleg mással nem így viselkedik, csak veled? pl az én lányom azt csinálja, hogy ha beteszem a kiságyba azonnal el kezd sírni, de annyira, hogy levegőt se vesz. ki kell vennem és azonnal abbahagyja, mosolyog, nevet. ha a nagyanyja csinálja ezt, simán játszik a járókában. tőlem elvárja, hogy ne tegyem le, mert tudja, hogy én kiveszem, ha sír. a nagyi nem. nyilván valahogy ki akarja fejezni azt, hogy neki veled a legjobb. de szerintem azzal, hogy ugye folyton fel lett véve, mindig az volt, amit szeretett volna (és ezt a sírással jelezte), "felül tud kerekedni rajtad". Nem tudom ismered -e a kismamablog. hu-t , ott nagyon jó cikkek vannak, a szerző Vida Ágnes neves pszichológus.Én sokszor kérdezek tőle. Nagyon gyorsan szokott válaszolni.

itt egy cikk

[link]

2011. júl. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az én fiam 16 hónapos, 2. gyerek.

Második gyereknél az ember már magabiztosabb kicsit. Azt azonban nem mondanám, hogy tapasztaltabb lennék mert az első lány, a második gyerekem pedig fiú. Ég és föld a különbség a kettő között.

A lányomra még én is sokat ráhagytam amit a fiamnál már nem teszek.

Szerintem minél korábban lefekteted a szabályokat annál könnyebb lesz később.A gyerekek hihetetlenül igénylik a napirendet és a világos szabályokat.

Nem hinném, hogy van anya aki verni szeretné a gyermekét, de a verés és a mindent ráhagyás között azért vannak még lehetőségek.

Nálunk az vált be,hogy ha rosszalkodik (szándékosan!vagy bántja a nővérét)letérdeltetem Vagy leültetem egy kiválasztott "bünti helyre" annyi percre ahány éves.

Ez nálunk már olyan jól működik, hogy ma amikor belemart a nővérébe, elég volt szólnom neki, hogy menjen büntibe és ő szó nélkül megtette. Azután mindig elmagyarázom neki, hogy miért volt büntiben és, hogy ilyet nem szabad máskor tennie, majd bocsánatot kell kérnie a nővérétől vagy akivel rosszalkodott. Ez nála azt jelenti, hogy ad egy puszit.

Az is igaz azonban, hogy minden gyerek más. Te ismered a legjobban a fiadat, neked kell rájönnöd, hogy mi hatásos nála.

Ha szeretve NEVELED azzal nem hibázhatsz,bármilyen nevelési módszert alkalmazol is, csak ha nem neveled.

Ismerek olyan egyke 13 évest akit nem vertek soha, mindig szép szóval próbáltak neki magyarázni, sok mindent ráhagytak. Most a gyereknek nincsenek barátai mert az osztálytársait idiótáknak tartja, és már az anyjával is úgy beszél mint a kutyájával.

Ez a gyerek is felnő, de kérdés, hogy milyen ember lesz belőle.


A hiszti meg természetes ebben a korban.Feszegetik a határokat, hogy meddig mehetnek el. Én pár hónapja azt is tapasztalom a fiamon, hogy sokkal anyásabb, szeret testközelben lenni.Én úgy vagyok vele, hogy élvezem amíg ilyen, úgyis hamar elrepülnek ezek az évek.

2011. júl. 24. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

18 hós a kisfiam, már írtam neked. Babakocsival, vagy már gyalog mentek? Mi többször már gyalog, ha nem akar jönni, hogy vegyem fel, lehajolok hozzá és mutatok neki valamit, hogy nézd, ott egy busz, vagy hinta és menjünk oda, általában bejön.

Otthon már a fiókos pakolászást unja, a konyhában van egy ilyen fiókja, de már ki sem húzza. Most adtam neki száraz tésztát (pennét) és 2 ételhordót és abba pakolássza, majd kiönti. De ő is sokszor rángat, ha főzök, meg sír is. Így nem is mindig főzök, csak ha muszáj, vagy ha a párom is itthon van. És gyors kajákat csinálok. Gyorsan felaprítom amit kell és utána amit tudok, egy kézzel csinálom, sokszor van a kezemben és nézi, ahogy kavarom az ételt. Meg szereti a tésztákat és azt gyorsan meg lehet főzni, vagy tejföllel, vagy valami szósszal esszük, a milánóit is szereti.

Nálunk már kiskorában sem működött, hogy letettem. kb. 4-6 hós lehetett, amikor a konyhába plédet vittem, meg a játékait, már akkor sem maradt meg ott, ő ilyen.

Sokszor ott áll a mosatlan egész nap és este, amikor lefekszik, akkor mosogatom el. De pl. tudok tőle porszívózni, teregetni, még talán a felmosás is megy mellette, az nem zavarja, csak a konyhai teendőimet nem tolerálja.

Meg szeret bújócskázni, még azt is szereti, ha a kezemmel eltakarom a szemem és mindig más arcot vágok és hangot adok ki, amikor elveszem. Tűzoltásnak ez is bejön, akár pelenkázás közben is. Meg szereti a Gyerekdalok és mondókákat is, abban is van az 1, megérett a meggy... és a 4, biz oda nem mégy és szoktam mutatni is neki és ezt is szereti pelenkázás és öltözés közben, ilyenkor figyel és ő is mutatja, csóválja a fejét, elfelejt nyűgösködni. Kb. ilyeneket szoktunk csinálni.

2011. júl. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Még azt leírom, hogy szereti csapkodni a szekrényajtókat. Hiába szólunk rá, zeng az egész ház. Van, hogy úgy szólok rá, hogy suttogok, hogy halkabban. A múltkor kérdeztem tőle, hogy be tudja-e csukni halkan és láss csodát becsukta többször is, hang nélkül, akkor magamhoz hívtam és megpuszilgattam és megdícsértem, hogy milyen ügyes. De szereti csinálni, az más kérdés, hogy nekünk felnőtteknek egy idő után már zavaró, bár engem hidegen hagy, majd csak leszokik róla.
2011. júl. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!