Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 30 hetesen, nem nagy az 1920g...

30 hetesen, nem nagy az 1920g -os baba? Miért baj ha nagyobb a koránál? Nincs cukorbetegség és semmi eltérés! Uh-án kiirta a gép hogy a méretek 32.6hetes babának felelnek meg! Ma vagyok 30h!

Figyelt kérdés
2009. dec. 15. 14:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a védőnőm azt mondta, hogy az a baj, hogy a kismamák végig szedik a terhesvitaminokat és a babák nagyok lesznek és nagyobb az esély a koraszülésre. Na ezt ne vedd készpénznek!

A másik dolog, hogy az én babámat 2700-ra becsülték a szülés előtt 4 nappal és 2350g-al született 33hétre és 6 napra, na nem a vitaminok miatt született korábban persze, más volt a baj.

Az egyik ismerősömnek meg egy kilóval kevesebbet mértek.3100g-ra becsülték és 4130g-al született a fia

2009. dec. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%

Vitaminok miatt nem lesz nagy baba, ez valami modern kori babona :-(


Az UH is csak becslést ad, a becslésnek meg van hibahatára. Lehet, hogy egy későbbi UH során más eredmény születik majd.

2009. dec. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én is ma vagyok 30 hetes, tegnap mérték 1440g.

Az orvos azt mondta, hogy normális. De egyébként tényleg össze-vissza mérnek ezek a gépek...

2009. dec. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kedves első védőnőjének üzenem, hogy vitamin nélkül lett 4,3 kg a lányom.


Most 32 hetesen 2,3-ra becsülték a kistesót.

2009. dec. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
neharagudjatok de a legtöbb válaszból nem igazán jöttem rá arra hogy ez jó súly vagy kicsi-nagy?Ne a vitaminokrol "veszekedjünk":)
2009. dec. 15. 15:29
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én ma jöttem az UH-ról, 31+4 hetes vagyok, és 1696 g a lányunk, ami teljesen átlagos. Ehhez képest valóban nagyobb a babád, de szerintem ez nem kóros, hiszen 40. hétre születnek 3 kg-os és 4 kg-os babák is. Másrészről pedig nem is egyforma ütemben nőnek, legutóbb amikor a kiscsajt mérték, 26 hetesen, még az alsó határon mozgott. Szerintem nem kell izgulnod emiatt. Ha mást nem észleltek, pl. a méhlepény érettségével kapcsolatban, akkor szerintem semmi baj nincs ott. Mellesleg megjegyezve valóban becslések ezek, így ha 1-2 mm-t elmérnek, más becsült súly lesz az eredmény.

Szóval csak nyugi!

Minden jót!

2009. dec. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
30 hetes +5 naposan a kislányomat 1375gr-ra becsülte a doki. Minden uh alkalmával elmondja : nagy a babám! Igaz mikor rákérdeztem aztmondta nem a súlya,inkább egyéb méretei alapján gondolja. De azt gondolom, minden baba egyedileg fejlődik, hol kicsit többet gyarapodik a súlya, máskor meg hosszra nő! Aztán meg tényleg csak " átlagok " szerint mérnek a dokik! A lényeg hogy n aggodjál, érezd jól magad, és a babádat! Élvezd ki az utolsó harmadot is! Könnyü szülést,és egésséges ,mosolygó babát!
2009. dec. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nagyobb a mérete az átlagnál.A kisfiam ennyi idősen(30 hetesen)1800g-volt.37.hétre született 4200g-al.Úgy hogy esetleg elöbb meglesz.Nem gond a nagyobb sj.Most a pocaklakóm kisebb mint a bátya volt.

32 hetes km.

2009. dec. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!