Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Cukorbetegség miatt nem jön a...

Cukorbetegség miatt nem jön a baba?

Figyelt kérdés
Járok endokrinológushoz, és ő megállapította hogy PCO-m van. Kaptam rá meforalt. Másfél év után sem jött a baba, nézett még vérképet, és most kiderült hogy nagyon magasan a cukrom és nem esik vissza időben (terheléses cukorvizsgálaton derült ki). A doki azt mondta hormonálisan van peteérésem de a cukor miatt nem ágyazódik be. Ez lehetséges? Persze még pajzsmirigy problémám is van, de azt már helyrehozták. Nem tudom mi jöhet még.
2010. szept. 23. 15:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%
Sajnos ezzel kapcsolatban tök hülye vagyok. Én a helyedbenmegpróbálnék valami alternatív gyógymódot is pl. természetgyógyász, homeopata stb. Valamelyik PCOS írta, hogy semmit sem szedett a PCOS-ra csak a természetgyógyász letiltotta bizonyos ételekről (lehet, hogy pont a cukor, meg talán élesztő) nem emlékszem már..
2010. szept. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

A vérvételedben inzulin szintet néztek, vagy csak cukrot?

Ha az inzulinszinteddel van gond, akkor kell fogyni, mert az okozhatja, hogy hormonzavar miatt nem érik meg a petesejt, nem reped nem tűsző, és ezért nem jön a babó. Ezen segít a fogyás, és a szénhidrát és cukor mentes kajálás. JEZLEM: A KRUMPLI EGY SZÉNHIDRÁT BOMBA. Max. néha héjába főve ehető, a rizs jobb, de abból is a barna. Helyette: hajdina inkább. Tésztából viszont a durum tészta diétás, abból heti 1X nem túl nagy mennyiség fogyasztható, de krumplit tényleg ne nagyon, az nem épp fogyókúrás kaja. Salátát, párolt zöldséget enni a csirke mellé, és tényleg barna kenyeret írtak elő nekem, de képzeld pirítva nem diétás, hanem nyersen, mert a magas rosttartalma miatt diétás a dolog, ami pirítva kiég belőle.

Engem így okítottak ki. Ja,meg h. reggel 1 szelet barna kenyér, tízóraira egy natúr joghurt, gyümölcs. Ebédre, amit írtam: pipi husi+ zöldség, rizs, uzsira megint gyümölcs, meg korpovit keksz, vagy rozs abonett, vacsira pedig ehető újra kis főtt kaja, pl.: rakott zöldség, csőben sült zöldség, vagy barna kenyérből szendvics, de nem szalámival, hanem sonkával, mert a szalámi szénhidrát dúsabb. Inni meg rengeteg vizet. Remélem nem tartasz okoskodónak, csak én is ezt csinálom hónapok óta, és még torna heti 3X fél óra, és a 40-33 napos ciklusaim szépen beálltak 28 naposra fixen, és leadtam 8 kilót, és remélem a baba is összejön, bár utóbbi hónapokban nem pont félidőben tudtunk összebújni, hanem előtte utána mindig...

SOK SIKERT!!!!!

2010. szept. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Igen, lehet, hogy a cukorbetegség miatt nem jön össze. Erről mindenképp konzultálj egy diabetológussal is. Mindent elmond, elűírja a pontos napi szénhidrát adagot és, hogy kell-e gyógyszer. Ha betartod, amit előír és nem derül ki más gond, nem lesz semmi akadálya a teherbeesésnek. Fel a fejjel, sikerülni fog!

Előző, tök jó, hogy írtál néhány példát, de minden nap reggelire nem eheti ugyanazt... Az orvos majd előírja a kérdezőnek a vizsgálatai alapján a diétát, ő tudni fogja, hogy pontosan hány g szénhidrátot ehet naponta.

2010. szept. 24. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Igen, jó, hogy kicsit kiegészítetted a válaszom. Erre nem is gondoltam most, mert nekem olyan enyhe volt, hogy nem határozták meg ezt a mennyiséget, de igazad van, hogy bizonyos esetben ezt már meg kell tenni. És persze, ezek példák voltak.
2010. szept. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az orvos még csak az eredményről tájékoztatott, de másról még nem beszéltünk. Fogyni nem nagyon szeretnék mert 44 kg vagyok. Étvágyam se nagyon van, valamikor csak napi egyszer eszek akkor is csak azért mert a párom tömi belém. Én nem érzem az éhséget, talán ezért sem eszem. Viszont a saláták minden formáját szeretem. De ahogy olvasgatok a neten, úgy látom hogy mindenféleképp változtatnom kell az étrenden. Nektek sikerült ez a betegség mellet?
2010. szept. 24. 17:24
 6/17 A kérdező kommentje:
Bocsi, mármint összejött a baba a betegség mellett?
2010. szept. 24. 17:26
 7/17 anonim ***** válasza:
Szia! Mi lett veled azóta?Sikerült esetleg a baba?
2011. jún. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Szia!

Sajnos még mindig nem!!

Most volt egy hete inszem, reménykedek, és várok.

2011. jún. 30. 16:40
 9/17 anonim ***** válasza:
Nagyon drukkolok neked,hogy sikerüljön!!!Nálam a héten derült ki,hogy IR.es vagyok és kaptam rá Metformint.Nekem is van pajzsmirigy-alulműködésem,arra is gyógyszert szedek.A Tsh annyira nem vészes mostmár,de még mennie kell lejjebb.(1.98)Te milyen gyógyszert kaptál?
2011. júl. 1. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Pajzsmirigyre letrox-ot, IR-re Galvus 50(bár inzulin rezisztenciával indultam, de csak cukorbetegség lett)+ meforal, volt súlyos D vitamin hiányom is, arra vitamin D3.

PCO-s is vagyok.

Neked van peteérésed?

2011. júl. 1. 21:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!