Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem éppen konyhatündér anyukák...

Nem éppen konyhatündér anyukák! Ti hogyan oldjátok meg, hogy gyermeketeknek minden nap egészséges és változatos menü legyen az asztalon?

Figyelt kérdés

Olyanok válaszát várom, akik már saját ételükből adnak a picinek. Nekem 16 hónapos a lányom.

Válaszaitokat előre is köszönöm!


2010. ápr. 28. 12:54
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

A leves nálunk is nyerő, most kezdődik spárga szezon, nem nagy ügyesség kell a spárga krémleves elkészítéséhez, s szerintem tápláló. Ma délre emellé a leves mellé gofrit sütöttem. Sok levest készítek: zöldségleves, húsleves, paradicsomleves, krémlevesek, almaleves...

Második félét is próbálok változatosan, igencsak próbálom elkerülni a bolti fagyasztott készételeket.

Holnap lesz zöldségleves, utána tejberizs a családnak, estére melegszendvics, utána meg egy kis desszert mascarponés golyó.

Vasárnap maradék leves, brassói aprópecsenye.

Szoktam készíteni paprikás krumplit, tarhonyát, wokban párolt zöldségeket üvegtésztával, besameles tésztát, bolognait, vagy lasagnet.

Sokszor készítek főzeléket: paradicsomos krumpli vagy káposzta, borsófőzelék, tejszínes kukoricafőzelék.

Sokszor készítek egytálételt: sóletet, rakott krumplit.


Ezekből az ételekből ehetnek a gyerekek is ( 3,5 éves és 16 hónapos gyermekeim vannak)!

Tipp: én vezetem egy naplóban melyik nap mi volt az béd, így néha visszalapozok, ha nincs ötletem, innen veszek!

Ajánlom figyelmedbe:

[link]

2010. ápr. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
utolsónak: hozzátok elmennék enni :DDDD szerintem ez egy változatos és olyan étrend ami egy gyerkőcnek kell.
2010. ápr. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

14:13as vagyok.

Köszönöm az elismerést. 15 évesen kezdtem el főzni, nagy volt a család (5 gyerek), szülők dolgoztak, a lányok a nyári szünetben szünet nélkül főztek. Nem volt gond az ételek elkészítésével, anyu mindent leírt.

Bár nem vagyok olyan profi, mint anyum, de megosztjuk egymással a tudásunkat, szerintem erre lenne leginkább szükség! Nem kellenek itt flancos könyvek, oda kell állni anya mellé, vagy nagymama mellé, és ellesni a trükköket. Én sokat köszönhetek anyunak!

Írok néhány tippet, mi az ami gyorsan elkészül és a gyerek is megeszi (a naplómból):

fasírt (akár sütőben is megsüthető, így kevesebb a gond vele)

frakfurti leves, rizsleves, fokhagyma krémleves, mákos guba, aranygaluska vanília sodóval, karalábé krémleves, tojásos nokedli (vagy tészta), sárgarépa főzelék (hamarosan jön az új répa a piacra), rántott hal, töltött pizza, káposztás tészta.

Estére néha készítek összesütős szendvicset, fánkocskát, kenyérfelfújtat...

2010. ápr. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

13.18-as vagyok.

Sajnos nem mindenkinek jutott konyhatündér anyuka. Sajnos anyósom sem remekel a konyhában.

Nagymamám meghalt, mikor 15 éves voltam, így maradtak a feljegyzései és a szakácskönyvek.

Azért írtam én is címeket, hogy a kérdező tudjon mihez nyúlni.

ternészetesen nálunk is vannak hagyományos családi receptek, amiket a nővéreimtől tanultam meg, hiszen ők megélték a nagyi főzőtudományát :-D

Nálunk évente, ha egyszer van fagyasztott készétel. Hiszen gyakran gyorsabb elkészíteni, mint a fagyasztotatt.

Pl. túrógombóc: 3 gyerekes családra lemértem összesen 16 perc a kezdéstől számítva. És tudom mi van benne. Tehát ne mondja senki, hogy a milerit gyorsabb.

Amúgy a szakácskönyvben amit leírtam, sok gyorsan elkészíthető hétköznapi étel van, ami ma már kiment a köztudatból, de nagyanyáink még készítették.

Szeretek főzni, a lányaim is már segítenek: 6, 4, 2 év és a legkisebb 3 hónapos :-D

Nem kell őket kirekeszteni, segítenek zöldséget pucolni, mosni, tésztát gyúrni stb. Minél korábban kezdjük el a konyhába szoktatni őket, annál jobban fognak boldogulni anyaként, ha nekik kell majd főzniük a családjukra.

2010. ápr. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
13:48 és 14-14 vagyok. Nem kifogás, h nem volt kitől ellesni. Anyukám még kicsi voltam mikor meghalt, nem igazán lehetett kitől ellesni, mégis tudok sok mindent főzni. Csak gyakorolni kell. Mikor terhes voltam az elsővel akkor rengeteg időm volt itthon és azok a hónapok voltak a tanulóhónapok. Sok rántást elcsesztem ,de végül ez a mumus is eltűnt :DDD
2010. ápr. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!