Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek van még koraszülött...

Kinek van még koraszülött babája? Hogyan fejlődött?

Figyelt kérdés
Fiam 34 hetesen született sürgősségi császárral. Most 8 hetes. Még mindig úgy viselkedik, mint egy 1 hónapos kisbaba. Nem fordul még a hang irányába és az élénk színű tárgyakat sem követi a tekintetével. Eddig a mosolya csak reflex szerű. Ha ébren van majdnem mindig sír. Viszont ha hason van szépen emelgeti a fejét. Ez azért van mert koraszülött és később, lassabban fejlődik? 1900 grammal született, most 3600 gramm. Október 30 ra voltam kiírva.

2016. nov. 8. 14:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Pont azért van a korababáknak korrigált életkora, hogy a szülők ne aggódjanak! :-) Most 2 hetes a babád, szóval még többet is tud!
2016. nov. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs tapasztalatom, mert az en fiam idore szuletett, de abba gondolj bele, hogy ha mondjuk ma szuletett volna meg az is tok normalis lenne. Tehat nem erdemes mas, idore szuletett babakhoz hasonlitgatni szerintem. Mert nyilvan nem tart ott, ahol ok.
2016. nov. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én babám 33 hét 1 napra született, ugyancsak sürgősségi császárral.1470 grammos picikével 1 hónapot töltöttünk a kórházban.4,5 hónapos, korrigált kora 3 hónap.Nekem is elég nehéz elfogandi, hogy másképp fejlődik hiszen neki még majdnem 7 hetet a pocakban kellett tölteni.Neked is korrigáltan még csak 2 hetes, próbálj meg nem többet várni tőle...tudom nehéz de el kell fogadni.Nem szabad többet várni tőle, majd kb 1 éves korára "èrik" össze az időre született babákkal.Adj hálát az égnek, hogy egészséges és légy vele türelmes.
2016. nov. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok "kellett volna tölteni"akart lenni
2016. nov. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Koszonom a válaszokat. Én csak 10 napot voltam a kórházban és csak 1960 gramm volt mikor kiengedtek. Nálunk nincs védőnő. A háziorvos volt nálunk egyszer, mikor kiengedtek a kórházból. Azóta csak a méreteit vette le az asszisztens nő.
2016. nov. 8. 14:27
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Kislányom is 34. hétre született, de hiába volt 2300 gramm, a tüdeje éretlenségi foka miatt visszaminősítették 33 hetesnek.

Nagyon lassan fejlődött, én is rengeteget aggódtam miatta. 2 hónaposan (mint most a Te babád), Ő még a fejét sem emelte meg, a szopizásokat leszámítva szinte egész nap aludt.

2-2,5 éves kora körül kezdett elérni arra a szintre, ahol az időre született gyerekek tartottak. Ez a testi és szellemi fejlőfejlődésére is vonatkozik.

Nemrég múlt 3, szeptemberben kezdte az ovit. Most már teljesen ott tart, ahol kell lennie, az óvónők el sem akarták hinni, hogy korababa volt.

2016. nov. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ikreim 33. hetre szulettek es en pont ezert nem is nezegettem, h mit mikor kellene csinalniuk a nagy konyv szerint, m nem akartam aggodni. Addig, amig az orvosok azt mondtak, h minden rendben van, addig en sem aggodtam es nem figyelgettem es hasonlitgattam oket mas gyerekekhez. Egyebkent is, ok maguk is elteroen fejlodtek. A kisfiam pl kisebb sullyal szuletett, mint a kislanyom, de o 3 het utan mar kikerult a korhazbol, mig a kislanyom szinte az osszes koraszulottseggel jaro probleman (apnoe, sargasag, verszegenyseg) atesett. Kesobb viszont a kislanyom fejlodott gyorsabban. O hamarabb kezdett el janri is pl. Kb 6 honapos korara, de legfeljebb 2 evese korara be fogja hozni a kisfiad a teljes idore szuletett gyerekeket, ugyh nem kell aggodnod :)
2016. nov. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem fejlődik lassabban, a korrigált kora szerint 2 hetes. Neki még 6 hetet a pocakodban kellett volna töltenie. Az én kisfiam is 2 hónappal hamarabb jött, de soha nem néztem, csak a korrigált korát.
2016. nov. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Kicsit megnyugodtam.
2016. nov. 8. 18:26
 10/10 anonim válasza:
Mi A 27.ik héten születtünk 800 grammal 3 hónappal előbb 4 hónapot voltunk a PIC en.most korrigáltan 4 hónapos múlt és ma először hátról hasra fordult ne aggódj nem lesz semmi baj én is mindig Ilyeneken.agonizáltam!!
2016. nov. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!