Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Maradnátok otthon a babával,...

Maradnátok otthon a babával, vagy dolgozni mennétek?

Figyelt kérdés
Fél éves a kislányom. Egyedül vállaltam őt, "apuka" lelépett. Szülés előtt dolgoztam, tehát CSED-et kaptam, most pedig GYED-et. Mivel ebből a pénzből (Kb 100 ezer Ft) egy albérletben nem jönnénk ki, hazaköltöztünk a szüleimhez. Kislányom tápszeres, havi szinten 20 ezer Ft csak a tápszer. És még ott van a pelenka, stb. Szerettem volna két évig itthon maradni vele, de nem szeretnék sokáig itthon maradni, nem tartom "egészségesnek", hogy a szüleimmel éljek, úgy, hogy már van egy gyermekem. Persze a szüleimnek nagyon hálás vagyok, a költségekből mi is kivesszük a részünket, de annyit azért nem fizetünk, mintha külön élnénk, és így sem marad sok hó végére. Ti vissza mennétek dolgozni, vagy megvárnátok, hogy lejárjon a GYED és bölcsibe menne a gyerek? Teljesen tanácstalan vagyok. Kérlek normális válaszokat írjatok, ne azt, hogy minek szültem más nyakára, apa nélkül. Köszönöm.

2016. nov. 10. 00:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
11%
Szomorú . Az apa nem vállal semmit , perrel se érhető el a támogatása ? Miért tápszeres a baba ?
2016. nov. 10. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
28%
Nagyon kicsi még, maradj még vele. Próbálj meg valami otthoni munkát szerezni...
2016. nov. 10. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Amit megítéltek édes kevés.. :(

Próbáltam itthoni munkákat nézni, amit tudok a kicsi mellet csinálni, de az összes átverés volt.. Pedig szó szerint bármit megcsinálnék (oké, nem szó szerint..) Még akár napszámba is elmennék, de ott megint ki vigyáz a lányomra? Egy babysitter ugyanúgy pénz, azzal nem vagyunk előrébb. :(

2016. nov. 10. 00:21
 4/18 A kérdező kommentje:
Azért tápszeres, mert egyáltalán nem volt tejem. Semmitől nem indult be, szó szerint csak a vér folyt belőle. Pedig jól jönne pluszban az a 20 000 Ft, nagyon szerettem volna szoptatni.
2016. nov. 10. 00:22
 5/18 anonim ***** válasza:
73%

Voltam otthon szuleimnel 2 kisgyerekkel mivel a ferjem lelepett szules elott,raadasul nalunk a csaladi helyzet sem volt rozsas a szuleimmel,de a varosban nem volt munkalehetoseg es a gyerekek betegeskedtek,igy gyakorlatilag az ovinak es a kicsi 2 eves kora elott utan a bolcsinek sem volt nagy ertelme.Szepen lassan felkopott az allunk.

Ugyh ha a helyedben lennek,1eves koraban elmennek dolgozni es beadnam bolcsibe h szokja a szervezete a kozosseget,betegsegeket,erosodjon es en anyagilag labra alljak HA van erre lehetoseg.Kulfoldon 3honap a gyes es felnonek azok a gyerekek is,nem idealis,nagyon nem,de talan az 1 ev egy ilyen helyzetben elfogadhato kompromisszum es csakis azert h az anyagi biztonsag meg legyen.

2016. nov. 10. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
69%

Én igen visszamennek, sot vissza is mentem mindket gyermekemnel..


A nagyobbik 8 honapos volt, -most 4 eves teljesen jo a kapcsolatunk es o is kiegyensúlyozott- a kicsi pedig most 7 honaps es 2 hónapja dolgozom.

Nalunk van apuka, de a munkahelyem ennyit tud várni ram nekem pedig fontos volt a beosztásom


Szerintem ha tud valaki vigyázni a picire vagy van normális bolcsi a környékeden egy ket honap mulva nyugodtan beadhatod

2016. nov. 10. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
54%
Én visszamentem a fiunk 8 hónapos korában dolgozni, de a férjem eljött gyedre. Bölcsibe viszont nem adtam volna ilyen kicsi korban. Te tudod, hogy hogy éltek most. Ha jut mindenre, és a szüleid szívesen látnak, akkor én még maradnék otthon. Olyan picike még. Egyébként mi is laktunk szüleimnél pár hónapig annak ellenére, hogy mi ugye együtt vagyunk, de vettünk egy házat, aminek a felújítása 4 hónap helyett 8 hónapig tartott (rengeteg olyan rejtett hiba volt, ami statikailag is megkérdőjelezte néha, hogy haladhatunk-e tovább) és az albérletünkből költözni kellett, ahol előtte laktunk, így mentünk a szüleimhez. Egyáltalán nem érdekelt minket, hogy nem illik, meg nem más nyakán kell élni. A szüleim abszolút nagyon szívesen fogadtak minket, még a rezsibe se szállhattunk be, így ha gyerekkel egyedül maradva hozzájuk kényszerültem volna, akkor nyugodtan maradhattam volna otthon gyeden. Neked kell tudnod, hogy milyen a helyzetetek.
2016. nov. 10. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
41%

én azt venném figyelembe mennyivel jarnék jobban a munkaval...ugy ertem talalsz egy allast mondjuk 150 ezerert..oke...10 ezer az utazasi koltseg havonta...5000 ft elmegy mondjuk egyebekre amiket egyebkent nem vennel (kave a munkahelyen stb)


nekem havi 20-30 ezer nem lenne aranyos azzal amit a gyerekemmel tolthetek, amit az lelkileg ad neki es nekem....es ennyi kulonbozetert nem mennek vissza...de ha pl tudsz 200.000at keresni, vagy annal joval tobbet, akkor azert mar visszamennek mert akkor meg mar onzoseg maradni hiszen ennyibol rengeteg elmenyt kaphat, meg felretenni neki valamit hogy azert ne nullarol induljon stb

2016. nov. 10. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
16%
Nem mennek vissza. 100.000 Ft eleg, ha a szuleid nem kernek semmit.
2016. nov. 10. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
44%

Mennék (megyek is majd) dolgozni. Az extra gyed nagyon jó dolog. Igaz, én 1 éves korától tervezem a munkát, de neked megérné.

Anyáink, apáink már 3 hónapos korukban bölcsibe kerültek, mégsem sínylette meg a szülő-gyerek kapcsolat. Nem ettől függ. Keress egy 4 órásat (Lidl, Tesco, Auchan és társai tárt karokkal várják a munkaerőt) és mellé a gyeded egész jó pénz. Utána meg majd meglátod.

2016. nov. 10. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!