Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Visszamennétek dolgozni a...

Visszamennétek dolgozni a helyemben vagy maradnátok otthon a gyerekekkel?

Figyelt kérdés

Lassan 3 éve vagyok itthon, két gyermekem van: 2,5 éves és 8 hónapos. A férjem jól keres, én kapom a max gyedet, gyest, mindent,amire jogosult vagyok. Szép bevételünk van havi szinten, viszont kiadásaink is bőven vannak (hiteles lakás stb.). A tartalékainkat mostanra sajnos feléltük. Havi szinten jelentkezik kb. 30 ezer forint mínusz.

Nekem biztos, nagyon jól fizető állásom van, imádom, vjssza is várnak, bármikor kezdhetek.

A szüleim januártól tudnának minket segíteni egy fix összeggel, tehát ezt a nagyon veszteséges állapotot januárig kellene valahogy átvészelnünk, onnantól kijönnénk, csisszre, de kijönnénk. Addig viszont attól tartunk a férjemmel, hogy elkezdenénk úszni, minden hónapban lenne valami, amit nem tudnánk befizetni, nem is beszélve arról, hogy miből ruházkodnánk stb.

Viszont ott van a pici lányom, aki januárban tölti az 1-et, és menne bölcsibe. A szívem szakad meg érte. A nagyfiam is bölcsis lenne, érte nem aggódom, Ő akkor már majdnem 3 lesz, önálló nagyfiú, igazi társasági emberke.

Hogyan döntenétek a helyemben? Visszamennétek dolgozni, hogy fenntarthassátok az anyagi biztonságot, a gyerekek pedig mennének bölcsibe vagy maradnátok itthon a gyerekekkel ezzel vállalva azt, hogy hónapokig úsztok majd az árral,és utána is épphogy kijöttök.

Nem akarok senki befolyásolni, hiszen én sem tudom, melyik verziót tudnám elfogadni. A szívem azt diktálja, hogy maradjak a picim mellett, mert egy ekkora gyermeknek semmi keresnivalója nincs reggeltől délutánig a bölcsiben. Az eszem viszont azt mondja, hogy a gyerekeknek is az lesz a jó, ha anyagi biztonságban élünk, és nem egy ilyen kicsi baba járt már bölcsibe és nem lett semmi baja.

Nagyon kíváncsi vagyok a véleményetekre. Köszönöm.


2015. szept. 17. 22:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
55%

Kiszamolo.hu -s oldal szerkesztojehez elmennek, aki segitene atgondolni a kiadasaitokat. Ha jol keres a ferjed, te a max. tamogatast kapod, akkor ott valamit nagyon erdemes lenne atnezni a koltsegeiteknel. Mire van hiteletek, es hany %-at viszi el az osszbeveteleteknek?


En eloszor ezt neznem meg, azert megiscsak jobb lenne, ha a picivel meg otthon tudnal maradni.

2015. szept. 17. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
11%

mi is úsztunk, de én ragaszkodtam hozzá, hogy a gyerek 2 éves koráig ne kelljen bölcsibe tennem. egyszerűen szerintem 20 hó alatt nem alkalmas a gyerek arra, hogy az anyjától külön legyen!!!

szóval mi úsztunk, de én letojtam. hol ide, hol oda fizettem. utána néztem, mi az, amit tudok nyújtani - pl. a közüzemi számlák 2 hónapig tolerálnak, a vízművek/díjbeszedő akár még tovább is, mindig csak a tüzet oltottam...

lemondás is volt, én letettem a kocsit, mindent gyalog intéztem, lógtam a bkv-n, olcsó kajákat készítettem, vaterán eladogattam a megunt ruhákat, ajándékba kapott felesleges dolgokat, gyerekcuccokat. a lakáshitelt már nem 20 nappal előre, hanem 5 nappal későbbre tettem (fordulónap 31-e, korábban 5-én utaltam, de egy havit beleforgattam a felszólítóleveles rezsibe - és így határidő után 5 nappal fizettem, felszólítás előtt 30ft kamat került így csak rá)

felhagytam a telózással, feltöltős telefonra váltottam, és alig használtam.

sok út van...

ne aggódj a tartozások miatt, ha tudnád, hányan játszanak a számláikkal... (meg hogy hogy....)

nekem volt korábban AMEX-es hitelkártyám, ott pl. bemész a bankba, és közlöd, nem tudsz fizetni, és a törvényi előírások miatt 3 hónap kamatmetnes szüneteltetést KELL biztosítaniuk. szerintem ez bármely hitel esetén így van, csak nem kötik az orrunkra.


szóval ha csak januárig kell kitartani, és mondjuk banki hitel van, akkor ott is kell kérni halasztást - pl. 3 hónapos felfüggesztést. a rezsivel max. 2 hónapot "szabad" játszani. le kell faragni amiből csak lehet. (úgyis csak ideiglenes)

el kell adni online aukciós oldalakon a fölös dolgokat, ha féláron is, akkor is. a fél ár is pénz!


keresni kell bevételforrást - pl. ha főzöl otthon - akkor ha 4 személyre készíted a kaját, tudnád 8-ra, 10-re is. vajon nem tudnál kis magánvállakozással ebédeltetést vállalni? (szoktak ilyet, van ilyen weboldal is, bár ezt csak külföldről hallottam még) főzhetnél a férjed munkatársaira, vagy a környék nyugdíjasaira, a játszótéren "nemeszemmertrohanok" anyukákra...

vagy bármi pénzteremtő vállalkozás.

pl. a vaterán egy csomó anyuka angol használtruhákat ad el kétszeres áron. (mindig lesek, hogy a hádában látok egy címke nélküli vadiúj ruhát, és mondjuk 2eFt, a vaterán meg 5eFt-ért veszi meg valaki. elég sokan erre vannak ott szakosodva. én is jó szimattal válogatom a ruhákat, meg biztosan én is tudnám ezt csinálni, én lusta voltam ezt kipróbálni, de ha te ügyes és lelkes vagy, akár kipróbálhatod magad ilyen téren is)


amúgy meg szerintem az ember ha optimista, akkor azt veszi észre, minden jól sikerült. nekem ha anyagilag jött egy nehézség, az élet mindig segítő kezet nyújtott. de tényleg! mindig jött valami, ha azt is hittem, na most nem lesz egy forintom se holnaptól. persze volt, hogy kölcsön kellett kérjek, de azt köv. hónapban vissza kellett adjam, tehát azzal nem voltam előrébb, de sose volt olyan nagy baj, hogy nem volt mit enni, vagy hogy a behajtó jött volna a tv-jért, de még a közműveket se kapcsolták ki!


szerintem kérdezz körbe, ki hogy úsztatja a kiadásait, csodálkozni fogsz - már ha be merik vallani az emberek, mert amúgy ez olyan kamuövezte téma, mint az, hogy ki mennyit keres (mert havi 100ról beszél, de 200ból gazdálkodik sok ember) :) szóval én a helyetekben kockáztaték, az ÉRZELMI BIZTONSÁG érdekében.

2015. szept. 17. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
21%
Nem mennék vissza. Keresnék más otthonról végezhető munkát. Havi 30at lehet keresni otthonról is. A gyerek nem a pénzt fogja megköszönni utólag hanem a törődést.
2015. szept. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én vissza menék dolgozni.mert ha nagyon elusztok akkor 2x több pénz kell ahoz hogy egyenesbe gyertek .
2015. szept. 18. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
43%
Elsővel értek egyet, biztosan le lehet faragni a költségekből! Maradnék otthon és átgondolnám a kiadásokat.
2015. szept. 18. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Nem mennék vissza. Spóroljatok!
2015. szept. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

" egyszerűen szerintem 20 hó alatt nem alkalmas a gyerek arra, hogy az anyjától külön legyen!!! "


Ezt alá tudod támasztani objektív érveléssel, vagy csak azzal, hogy "szerintem"?

2015. szept. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ezek szerint a világon mindenhol máshol sérülnek a gyerekek, mert bölcsibe kell menniük 1 évesen vagy még hamarabb, kivéve Magyarországon.


Linkeljen már valaki valami hivatalos kutatást erröl, hogy baja lesz a gyereknek a bölcsitöl.


Én visszamennék. Minden honapban 30.000 Ft minusz nem vicc. Ha csak még 6-8-10 honapot otthon maradsz, az rengeteg pénz. Plusz tegyük hozzá, hogy tartalékotok sincsen már, ami szerintem nagyon nagyon fontos, hiszen bármi történhet.


Azért szeritem nem vucc a számlák befizetésével szorakozni. Meg azzal, higy vagy leszviz/áram

2015. szept. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Vagy nem.


A bölcsitöl nem lesz baja. Ellenben az egészséges étel, a biztonság, a gyogyszer, viz, áram azért elengedhetetlen.

(Elkuldte az elözöt, bocsi)

2015. szept. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
76%

először próbálkoznék valami mással. egyrészt még nagyon kicsi, másrészt azért ott állnak a szülők mögöttetek. azt is érdemes végiggondolni, hogy meddig lenne munkahelyed, ill. milyen juttatások járnak, ha esetleg betegség miatt sokat kell otthon maradnod velük.

Szerintem sokan vannak hitelesek, kevesebb bevétellel. biztos tudnátok valamin spórolni. Ha gondolod, írd le, hogy hol miket vásárolsz, mire mennyit költesz, hátha tudunk tippeket adni

2015. szept. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!