Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Babysittert hívnátok ilyen...

Babysittert hívnátok ilyen esetben, vagy maradnátok otthon?

Figyelt kérdés

A helyzet kényes. Nagymamával együtt lakunk, családi házban, el is férünk. Viszont feszült a kapcsolat, nem ecsetelném részletesen, de főleg a nevelés terén nem értünk egyet. 2 gyerek van. Nem szoktuk igénybe venni a segítségét, bár boldogan vállalja felügyeletet, sajnos rosszak atapasztalataink. Gyakorlatilag alkalmatlan erre a feladatra. Nemrég 1,5 órára mentünk el kettesben a férjemmel, de romban volt 3 szoba mire hazaértünk, és ez csak a kisebbik rossz volt. Nem túlzok. Nálunk vannak határok, szerintem sok volt benne a szándékosság. Most sem túlzok, bár tudom, hpgy hihetetlenül hangzik, normális családban ilyen nincs.

A lényeg, hogy ha szeretnénk kettesben elmenni, babysittert kell hívnunk, hogy biztonságban tudjam a gyerekeket, mamára nem lehet hagyni.

Mivel együtt lakunk, ez olaj lenne a tűzre szerintem, de talán ellenkező jatással is járhat. Erre kicsi az esély.


Kérlek ne írjátok, hogy költözzünk, erre nincs esély és a kérdésre sem válasz. De tudom, az sokmindent megoldana...


2016. febr. 25. 21:03
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
babysitter ha már nem lehet megoldani a helyzetet a mamával, hogy ne legyetek rosszba.
2016. febr. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az esetben ha a nagyira hagyod a gyerekeket, egy percre sem tudnál igazán kikapcsolni, akkor meg semmi értelme. Szóval bébiszitter.
2016. febr. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
58%
Csak a nappaliban legyenek, a többi részét lezárni a lakásnak.
2016. febr. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:

nem értem mi is a gond a mamával? azt írod azért nem, mert romokban volt a lakás múltkor. aztán, hogy azért kéne bébiszittert hívnotok, hogy biztonságban tudjátok a gyerekeket.

ha csak a kupi a gond, én rábíznám. ha apám vigyáz a gyerekekre, akkor nálunk is szalad utána az egész lakás, anyagi kár is van, de ennyi belefér, a nagyszülő legyen laza az unokával, én nagyszüleim is engedékenyebbek voltak :) de ha a gyerekek biztonsága a kérdés akkor nyilván hívj valakit... :)

amúgy hogy laktok? 3 szobában a nagyival vagy külön lakás egy házon belül és nektek van három szobátok?

2016. febr. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek 4-essel. Ha a gyerekek testi épségét nem érzed biztonságban a nagyinál, akkor hívj babysittert. De a nagymama nálunk is engedékenyebb, mikor ő vigyáz a gyerekekre, akkor egész délután a TV előtt eszik a csokit (kis túlzással persze), de mivel csak ritkán vigyáz rájuk, szerintem ez belefér, és a teljes rendetlenség is nálam beleférne.
2016. febr. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

4.

Azt írtam, az volt a kisebbik gond. Nem akarom részletezni, de nagyon nem egyezünk nevelési kérdésekben, veszélyes a gyerekekre.

2016. febr. 25. 21:21
 7/27 A kérdező kommentje:

Nem lazaságról van szó, mi sem tartunk vasfegyelmet, engedjük játszani is őket. Nem érti, hogy nem velünk szúr ki, hanem a gyerekkel. Direkt írtam az elején, hogy tudom, hogy furcsa, de sajnos ez van. Őt nem lehet megreformálni és itt most nem is az a lényeg, miért nem hagyjuk rá.

Na mindegy, a lényeg, hogy alkalmatlan nagymamára nem bízzuk, de vajon megsértsük-e mégjobban egy babysitterrel, vagy maradjunk inkább otthon.

2016. febr. 25. 21:27
 8/27 anonim ***** válasza:
51%
Vajon a gyereknek jót tesz, ha együtt lakik valakivel, akit ti vérig sértetek? Nem hinném.
2016. febr. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Ez egy családi ház, vannak közös helyiségek, nincs külön lakás. Az emeleti lakószobákban vagyunk általában a gyerekekkel. A földszinten viszont mindenás ott van.
2016. febr. 25. 21:30
 10/27 A kérdező kommentje:
Én sem hinném. De a sértettség alapbeállítás, mint mondtam, nem tudunk költözni.
2016. febr. 25. 21:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!