Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 16 hónapos múlt a lányunk és...

16 hónapos múlt a lányunk és eleddig csupán vizet, bébiteákat és bébigyümölcsleveket ivott. Ezek nem olcsó dolgok, és sok kell belőlük. Nem ihatna már másfajta italokat, teákat?

Figyelt kérdés
Nem szeretnénk cukros leveket(üdítőket) adni neki, de ilyen hideg napokon jó lenne ha másfajta italt, teát is ihatna.
2008. okt. 5. 13:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nyugodtan adhatsz neki világos gyümölcsteákat, édesköményteát is. Fekete teát ne. Én a gyerekeknek adható gyümölcsleveket is mindig hígítottam vízzel, mert elég édesek, ahogy a frissen facsart gyümölcsleveket (alma, narancs, barack) is. Így "gazdaságosabb" is. Egyébként kiválóan megfelel a víz, mi ritkán ittunk gyümölcslevet, mert sokszor elvette az étvágyát. A mai napig a vizet részesíti előnyben, 3 éves. :) Ahol rossz minőségű a csapvíz, ott persze jobb a babavíz, de nálunk pl. tisztított víz van, nagyon szereti, mindig kiköti, amikor inni kér, hogy "de én bácsis vizet kérek" (mivel egy fiatal "bácsi" jött beüzemelni a víztisztítót). :D
2008. okt. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

"világos gyümölcsteákat"


Én most elsősorban a meleg italokra gondoltam. A világos gyümölcsteáknál a zöld teákra gondolsz? Bármely "márka" megfelel belőle?

Köszönöm a válaszodat!

2008. okt. 5. 14:17
 3/11 anonim ***** válasza:
Én Pickwick gyümölcsös teát szoktam venni. A világosat arra értettem, hogy enyhére, világosra főzöd.
2008. okt. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
De azok nem fekete teák?
2008. okt. 5. 14:49
 5/11 A kérdező kommentje:
Még egy utolsó kérdés: Mivel ízesítsem? Cukrot nem akarok beletenni. Mézzel?
2008. okt. 5. 15:03
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én is Pickwick (variációs) teát főzök a 13 hónapos lányomnak, a hidegebb napokon langyosan, vagy ihatóan melegen adom neki. Nagyon szereti. Ezek nem fekete teák, de a dobozon fel van tüntetve mindegyiken, ha te más márkához ragaszkodsz. Mézzel is ízesítheted, csak azért sokat abból se tegyél bele.

Amúgy most láttam, és vettem is, a Pickwick-nek van gyerek teája, erdeigyümölcs-ízű teakeverék. Van benne: csipkebogyó, roobios. Az összetevői: csipkebogyó (37%)roobios tea (16.5%) almadarabok, hibiszkusz, aromák, citromhéj.

Ha esetleg érdekel, ez is rajta van a dobozon, hogy

roobios:

A Roobios egy növény, mely eredetileg Dél-Afrikából származik. Az 1900-as évek elejétől fogyasztják teaként. Különösen kedvelt alapanyagaa kimondottan gyerekek számára készített teáknak, mivel nem tartalmaz koffeint. Aranybarna színe és zamatos íze miatt kitünő szomjoltó a kis lurkók számára.)

2008. okt. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A gyümölcsteát a fekete teából készített ízesített teától úgy tudod megkülönböztetni, hogy megnézed, gyümölcstea van ráírva, vagy gyümölcs ÍZŰ tea. Amelyik "ízű", az valójában fekete tea, azt ilyen kicsi gyereknek ne add! Amelyik viszont gyümölcstea, azt nyugodtan adhatod, bár én a biztonság kedvéért mindig elolvasom az összetételét is, hogy biztosan ne csempésszenek bele olyat, amit nem akarok adni neki.
2008. okt. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
JA igen, ízesítés: 1 éves kora után már ízesíthetsz mézzel, az én fiam nagyon szereti a mézes teákat. Amíg azt nem adhattam, addig gyümölcscukorral (az van a gyümölcsökben is, drogériákban, patikákban lehet kapni) ízesítettem, de csak egy kicsit tettem bele, hogy ne szokjon hopzzá a nagyon édes ízekhez.
2008. okt. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Találtam itthon két teát: egyik Pickwick őszibarack ÍZŰ tea, a másik Milford (és most figyeljetek!) gyümölcsálom Eper-Málna ÍZŰ gyümölcstea (itt az ízű és a sima is benne van, most legyek okos).

Valamelyiket adhatom a gyermekemnek?


Az ízesítési javaslatot nagyon köszönöm, én is a mézre gondoltam, hisz az természetes édesítőszer.

2008. okt. 5. 17:55
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó voltam. A véleményem: az eper-málna ízű gyümölcsteát szerintem adhatod, mert erről azt gyanítom, hogy mivel gyümölcstea, azért lehet mégis "ízű", mert más gyümölcsökből áll, mint amilyen ízesítésű. De ha biztos akarsz lenni a dolgodban, olvasd el a dobozon az összetételét. Valószínűsítem, hogy nincs benne fekete tea. (ha roiboos van benne, az nem baj).
2008. okt. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!